Skip to main content

Topic: Par leta sa DFC, utisci (Read 4461 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par leta sa DFC, utisci

Evo, iskorisito sam jučerašnji sunčani dan da probam. Jedino kaj ja primjetim:
 - Helić drukčije izgleda - meni je ružniji.
 - Autorotacija je teža zato kaj je rotor bliže zemlji
 - Manje dijelova

Valjda nisam još na tom nivou, tak da dečki, nebi preporučio za sad. Align marketing čini svoje ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #1
autorotacija je teža ne baš zbog blizine zemlje al bi mogla biti zbog blizine kabine glavnom rotoru makar ni to nemora biti.

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #2
autorotacija je teža ne baš zbog blizine zemlje al bi mogla biti zbog blizine kabine glavnom rotoru makar ni to nemora biti.

Nije teža na način da je manje pristutna sila... već čisto zato kaj moraš biti precizniji Majk.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #3
Očito vi niste radili autorotacije na 450ki  :D
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #4
ma ja jesam ali to je meni sve više manje isto.
Smatram što veče to bolje za autorotaciju ali ako se zaj... onda ono gdje 450 oprosti zato jer je lagan na večem heliju odu nogice tu i tamo repne sablje

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #5
Ja sam podrobio jedno 5 setova repnih na autorotacijama, nekoliko torque tube zupčanika, dvoje skije i jedne sablje. Nije baš da 450 oprašta, recimo 550ku ili nešto veće možeš iz autorotacije uštopat u hover skoro kao da imaš upaljen motor, dok na 450 jedna greška i nema nazad, timing mora bit skoro savršen. Činjenica je da će veći heli jače popucat zbog veće mase kad tresneš nego s minijem/microm, slažem se definitivno :)

Luxo - jesi dobio bolji roll/flip rate?
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #6
autorotacija je teža ne baš zbog blizine zemlje al bi mogla biti zbog blizine kabine glavnom rotoru makar ni to nemora biti.

Autorotacija bi mogla biti teza zbog toga sta je CG u ovom slucaju jao visok ( blize rotoru) a heli ne visi ko tikva ispod rotora.
3 x rc helikopter :P

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #7
Luxo - jesi dobio bolji roll/flip rate?

Nisam primjetio, iskreno mislim da je divljiji :), ali ja sam već i prije imao pristojan roll/flip rate. Prvi put sam kontrolirano uspio napraviti full pyro flip ali mislim da je to više zbog toga kaj sam sada više pazio/znao na fino podešavanje helića. Prije sam imao D/R na ciklici 125! sada imam 100 i napokon sam stavio expo na 20% kako si predložio, ali to nema veze s glavom. Utisci su da nema neke velike razlike... za sada...

Jedva čekam da zatopli i da drveče pozeleni, da nebo poplavi u tamnije :). Sanjam proljeće!

[attachimg=1]

Onda ću stvarno vidjeti kako se sve to ponaša. Imam debeli osječaj da zima utječe na letne karakteristike.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #8
I ja jedva čekam proljeće  :(
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #9
ehm... ::), samo pazi da ga ne zapucas u to stablo ;D
3 x rc helikopter :P

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #10
E da Luxo, sad probaj polako smanjivat expo po recimo 2-3% dok ne nađeš gdje ti najviše paše.
Nego, kaj se dogodilo s bobble-om (jesam sad dobro napisao :P)

ehm... ::), samo pazi da ga ne zapucas u to stablo ;D

Ha znaš Murphyjev zakon, jedno jedino stablo nasred livade je tvoje, to je tak :)
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #11
Nego, kaj se dogodilo s bobble-om (jesam sad dobro napisao :P)

Ma ja sam isto seljo, vidio sam kasnije da je bobbing a ne bobbling.

ehm... ::), samo pazi da ga ne zapucas u to stablo ;D

Drvo je samo kao ilustracija ;D

E da Luxo, sad probaj polako smanjivat expo po recimo 2-3% dok ne nađeš gdje ti najviše paše.

Narihtao sam si na aileron i elevator, a i rudder prekidače pomake od po 5%, za sada mi ovak paše.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #12
A, ok bobbing LOL  :D
Ima ga još uvijek? Mislim da je to do kontrolera, malo smanjit gain po osi na kojoj se to događa, IMHO
Ista stvar se meni događala na 450, smanjio sam malo gain i levelao swash, nakon toga beba. Swash mora bit brutalno dobro levelan, inače se čudne stvari znaju događat na FBLu
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #13
A, ok bobbing LOL  :D
Ima ga još uvijek? Mislim da je to do kontrolera, malo smanjit gain po osi na kojoj se to događa, IMHO
Ista stvar se meni događala na 450, smanjio sam malo gain i levelao swash, nakon toga beba. Swash mora bit brutalno dobro levelan, inače se čudne stvari znaju događat na FBLu

Hm, vidiš vidiš! A ja sam se Dexteru smijao kad mi je govorio da ima swash leveler. Tko se zadnji smije, zadnji je... Hvala ti!
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #14
Jep :)
Može i bez njega, ima ona fora s vezicom...
Nego, meni nije jasno kak vi s FBLom nađete 0° pitcha, odokativno, skupite sablje...?
Ja za 450 imam dio koji se stavi umjesto headstoppera, kroz njega proteraš flybar šipku i možeš mjerit normalno pomoću pitch gaugea. Bez toga pretpostavljam da se može jedino pomoću dig. pitch gaugea?
MAK Zapad