Skip to main content

Topic: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana (Read 8093 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #15
moja je žena jednostavno prestala odlazit na balkon, jer se tu ne može ući...modeli vise sa stropa, materijal naslagan na zidove, stol uvijek pun nečega....valjda ju je strah da se na nešto ne upikne, pa zaradi tetanus :)

susjedi znaju, par puta nisu mogli u lift jer sam bio s modelom unutra, par puta sam u obližnjem parku isprobavao nitro motore, što je klincima bila fora, par puta rastjerivao pse s livade.... :) Uglavnom, nitko ne prigovara na moja ispitivanja elektro setupa u 23:00, ili paljenje bušilice u 22:00...

a najbolje je "opet ti je nešto stiglo iz Kine..." A kad sam doma donio FW109 od 168cm komentar je bio "nisi normalan, pa gdje ćeš to objesiti..." :=)

sve u svemu, toleriraju me i žena i klinci (ova najmanja mi stalno hoće ukrasti neki propeler, a jedno sam im vrijeme hladio juhu s nekim manjim EDFom... )

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #16
Meni žena ne prigovara tak dugo dok ne pretjeram sa hobijem i šarafanjem,a u 99% slučajeva pretjeram,no sve u svemu svi smo tu negdi.
Dok se ima para onda se naručuje,a dok se nema šarafa se i popravlja ono kaj je prdnulo. :D
Robert

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #17
hahahah,dobra tema, i vidim svima nam je isto :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #18
ja i doma imam carinu i carenike i njima prikazujem 30% racuna  ;D

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #19
Ha, okolina koja se ne bavi modelarstvom dozivljava me isto kao i vecinu vas(ali mene nikad nije bas diralo tudje misljenje :-) ), sa kolegama se razumijem ;D ,  olaksanje mi je sto sam jedini ukucan u kucanstvu tako da nemam problema sa kucnim carinicima  ;D

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #20
U mojoj 'vamilji modelarstvo je prisutno već preko 70 god, eto već treća generacija krši modele ..  :D .
Nitko nam ne prigovara, jer ne pretjerujemo, bavimo se koliko stignemo, susjedi uglavnom ne znaju, reklo bi se da imam idealnu situaciju  ;) !

E sada nešto o ovim panjevima koji vam prigovaraju da se 'igrate ko' mala djeca':
u čemu je razlika između 'igranja sa aviončićima' i recimo igranja badmintona ? Odmah će vam reći da je badminton fizički aktivan sport !
O daaa, a što je Free Flight?  Malo jači vjetar na takmićenju i ne gine vam 20-tak i više  km "šetnjice po livadama".  Ja sam kao pomočnik takmičarima na loggeru izbrojio 12 km, a nisam se tada niti tekmao, navećer popadamo u šatore umorni da se ni popišati ne stignemo !

Sada vas pitaju što je to Free Flight.... mađunarodna udruga FAI ima 7 sportskih kategorija u modelarstvu F1 do F7,
s time da su F1 do F5 avioni/helikopteri: http://www.mat.uc.pt/~pedro/ncientificos/FAIclasses.html
F6 su mislim rakete, a F7 baloni... pa se između nekoliko desetaka disciplina mogu naći neku odgovarajuču i dovoljno sportsku  i prestanu zajebavat sa glupim pitanjima !

Uostalom svaki hobby jednako košta, ovisi samo koliko smo spremni love potrošiti !

Damir




Da se i ja uključim, Fai ima sedam sportskih kategorija u modelarstvu F1-F7. Osma, S (space modeling) je zasebna kategorija koja ima 10 pod kategorija.

 Ja sam raketni modelar već 30 godina, i tada je to bilo normalno jer sam djete. Kasnije su me zvali malo djete i jedino roditelji i sestra su imali razumjevanja. Žene, ne.Prijatelji baš i ne.
I onda se razbolim prije 3 i pol godine, završio na operaciji, pola iz mene iščupali, ali ne i modelarstvo. Poslije svake kemoterapije, kad je bilo najgore, uzeo bi nešto šmirglat, radit, i moji su znali da sam ok... I nedam se, modelarstvo me drži. I baš me briga kaj pričaju o meni. Ak misle da sam djete, nek oni "odrasli" naprave to kaj ja radim.......


Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #22
danas je izvrsna prilika da zene/cure izvedete negdje normalno da poslije mozete jos modela unosit u kucu
ja svoju curu vodim na koncert Olivera i Hari Roncevica medutim meni cura nema sta govorit za modele tako da sam na miru  ;D
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #23
modelario sam nekad puno vise, a sada imam malu bebu i na porodiljnom sam pa je to otislo u drugi plan. zena kao i svaka druga prigovara iako sada manje jer kao sto rekoh modelarim malu bebu da ispadne veliki covjek pa nema za sto previse prigovarati. :D

troskove ne sakrivam ni od koga, kad je bilo vise trosio sam vise, a sada kada ima manje trosim manje i ako je cifra veca prvo popricam sa zenom jer je ipak to nas novac, a ne samo moj novac.

podrzavaju me svi medju kojima se krecem osim punice i punca, njima je to zaigranost i trosenje na igracke. klinci iz zgrade su odusevljeni modelima, a odrasli susjedi priupitaju nesto kad nosim modele do auta i to je to.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #24
Meni u faminiji svi podrzavaju modelarstvo, dapace zena cim je lipo vrime odma tjera i mene i malog iz kuce van da u miru moze sloziti po kuci sto treba da joj ne smetamo  :D
Sto se tice troskova to nisam nikad skrivao djelimo isti paypal account tako da se znaju sve racunice koliko je tko od nas potrosio na kupovinu preko interneta, bitno je da se sve dogovara i da kupovina ne narusava kucni buđet. Kad se ima se kupuje kad se nema se malo suzdrzimo i tako.
Susjedi su radoznali i cak sam bio jednom u kvartu demonstrirao kako leti helic na sto su svi bili odusevljeni... jedini koji se prave pametni, odrasli, ozbiljni i mene kao pokusavaju sprdati su moji kolege na poslu... ja sam za njih neozbiljno dijete koje se igra avioncicima i helikopterima na daljinsko upravljanje  ::) da stvar bude gora ta nekolicina narugljivaca su ovisnici o igrici World of Warcraft  ::) i onda sam ja neozbiljan :-X
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #25
Meni u faminiji svi podrzavaju modelarstvo, dapace zena cim je lipo vrime odma tjera i mene i malog iz kuce van da u miru moze sloziti po kuci sto treba da joj ne smetamo  :D
Sto se tice troskova to nisam nikad skrivao djelimo isti paypal account tako da se znaju sve racunice koliko je tko od nas potrosio na kupovinu preko interneta, bitno je da se sve dogovara i da kupovina ne narusava kucni buđet. Kad se ima se kupuje kad se nema se malo suzdrzimo i tako.
Susjedi su radoznali i cak sam bio jednom u kvartu demonstrirao kako leti helic na sto su svi bili odusevljeni... jedini koji se prave pametni, odrasli, ozbiljni i mene kao pokusavaju sprdati su moji kolege na poslu... ja sam za njih neozbiljno dijete koje se igra avioncicima i helikopterima na daljinsko upravljanje  ::) da stvar bude gora ta nekolicina narugljivaca su ovisnici o igrici World of Warcraft  ::) i onda sam ja neozbiljan :-X

to su sigurno neki papucari

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #26
Moj stariji sin (3god) cim dodemo na livadu izgubi bar dvije propele :'( a onda krene sa vadenjem alata iz kofera , doma mi je problem sta imam mladega i macku koji gdje produ trava ne raste :-X , u stanu sam od 42 m2 bez garaze  pa sam osuden na elektro avione koji vise po zidovima  a zeni kojoj su ok avioni (vise -manje dok ne pretjeram s narudbama) ne mogu sakrit nista jer postar uvijek ujutro donese paket kad ja radim a i zena mi ima sifru od internet bankarstva za placat racune pa  s..e kad vidi paypal racune hobbykinga i ostalih toy storova a susjedi kao i svima vama  gledaju u cudenju kao da sam neki debil kao i prijatelji koji samo idu po kavama nemaju nikakvu zanimaciju i seru da se bavim pizdarijama znaci vise manje vrlo slicno kao i ovo sta ste prije naveli u postovima ;D :D osim sta se jos bavim sa ronjenjem i bike downhillom tako da i na bicikle zapinjem po kuci a djeca nalaze ispod kreveta podvodne puske i nozeve :D :D :D

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #27
u stanu sam od 42 m2 bez garaze  pa sam osuden na elektro avione koji vise po zidovima  a zeni kojoj su ok avioni (vise -manje dok ne pretjeram s narudbama) ne mogu sakrit nista jer postar uvijek ujutro donese paket kad ja radim a i zena mi ima sifru od internet bankarstva za placat racune pa  s..e kad vidi paypal racune hobbykinga i ostalih toy storova a susjedi kao i svima vama  gledaju u cudenju kao da sam neki debil kao i prijatelji koji samo idu po kavama nemaju nikakvu zanimaciju i seru da se bavim pizdarijama znaci vise manje vrlo slicno kao i ovo sta ste prije naveli u postovima ;D :D osim sta se jos bavim sa ronjenjem i bike downhillom tako da i na bicikle zapinjem po kuci a djeca nalaze ispod kreveta podvodne puske i nozeve :D :D :D

 8)

Djece zasad jos nemam , kvadratura je ista a sistem pohranjivanja aviona sam prilagodio proporciama namjestaja... dakle trupovi+repovi vertikalno u ormarima sa odjecom a krila na ormaru u onih 20cm do stropa i tako 6-7 aviona ;D
Jedino sam primoran djeliti kuhinju i kuhinjske aparate sa zenom pa tako nekad umjesto meseka i kolaca kuhaju se avijuni   :D



 

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #28
 I ja nakon sta ukucani zaspu vadim opremu i vijune na kuhinjski stol  :D

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #29
ja sam kupovao stan s planom imanja dvoje djece, ali sam odlucio ostati na jednom pa imam radnu sobu samo za sebe.
struja zakon, nitro USTAV