Skip to main content

Topic: Šlep kanta (Read 64885 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Šlep kanta

Reply #120
Valjda se kužimo, kažeš razvinuo zube, to je šrenkanje. Šrenkanje je tuđica a da nisi šrenkao zube rupa bi bila promjera kao i cijev pa bi štekala kroz par rebara jer bi knap rupa kočila cijev dok se vrti.
Tak mi je izgledalo da si razvinuo zube, šrenkao, samo reko pa nisi išao tak daleko :)
Zbušilo bi to balzu i bez šrenka. Još da si uvinuo zube prema van to bi mogla objasniti potreba za većom rupom ali si ih i unutra uvrnuo pa si sve napravio po knjizi  ;)  tak nije mogao knap komad otpada onog kotača začepiti cijev pri bušenju i lako je na drugi kraj ispao van.

Sve što je Zac napisao je točno. Vidjeli ste i rezultat koji mi se sviđa. Ali krunasta pila zaista ima grešku. Greška nije od životne važnosti ali je greška.

Ukoliko nitko ne pogodi o čem se radi, odgovor objavim iduću nedjelju.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO


Odg: Šlep kanta

Reply #122

Iskreno sumnjao sam da ti se dalo zezati sa štenkanjem. Nisam mogel ni sanjati da si tak perva  ;D

Nije bila ideja napraviti idealnu pilu nego nadoknaditi na promjeru rupe da u tu rupu stane cijev s kojom se buši i kompozitna cijev koja služi kao vodilica kroz rebra.

Da pojednostavim Alu cijev je 20mm preko nje je kompozitna cijev sa stjenkom 0,4mm znači da moram imati rupu minimum 20,8mm.

Zato sam razvinuo zube.

Na slici možeš vidjeti i razliku u brušenu. Na zaokružena dva zuba se dobro vidi da je prednji zub brušen i razvijen prema van a slijedeći prema unutra.

[attachimg=1]


O drugom dijelu ću dozvoliti i drugima da pokušaju odgonetnuti u čemu je kvaka.
Onaj vučji zub je slučajnost, ipak je to brušeno iz ruke.


Kako si SAMO fini Mestar,
pogledaj u ovome CRVENOME  KRUGU koga si obiljezio,

ZDRAVAC  tako se Zubi pravilno ostre, napadna Ivica kod jednoga je kosa prema vani dok kod slijedecega unutra,
kod preciznoga vrtanja Rupa se Zubi ovako ostre kao sto si ti i time se dobije da vrh Zuba vuce van a kod slijedecega unutra, to je veoma malo ali dovoljno da Rupa bude za par desetinki veca od Tijela a isto tako i CEP koji se stvara unutra je za toliko manji kako bi se dao izvuci van,
ja ih samo ne bih ovoliko povio naprijed jer bi tada manje "ujedali"

Inace po novom su Zubi bruseni na slijedeci nacin,
Napadna Ivica na jednom koso prema vani,slijedeci koso prema unutra a slijedeci-treci potpuno ravno i za njega se kaze da je "Vorschneider" to bi znacilo predrezac, tako da on je za malenkost visi od ova dva,taj redoslijed se ponavlja do kraja,Rukom je to tesko precizno izvesti a u tvome slucaju nije ni odlucujuce obzirom da imas dobro vodjenje pa su sve Rupe paralelne.

upravo sam ti htio ovakav nacin ostrenja saopstiti ali si ti to vec znao,
Mestar si Zdravac !

Poz, Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #123
Evo gledam i citam i znam da nebu dobro po mene kad ovo napisem  :D


gradnja- odlican prilog ali ovo sa pilom je nad..balo cjeli avion ::) , bez zamjerke ..




Odg: Šlep kanta

Reply #124
Evo gledam i citam i znam da nebu dobro po mene kad ovo napisem  :D
gradnja- odlican prilog ali ovo sa pilom je nad..balo cjeli avion  ::) , bez zamjerke ..

Hvala bogu da netko ima mišljenje i da ga želi izreći.

Da se gradi reprezentativni model sigurno se ne bi zvao KANTA.

I na umirovljenim krilima se mogu raditi lijepe stvari, recimo brusiti pile :D .

Drago mi je da ti se sviđa bar dio objavljenoga.

Imaš možda ideju gdje je greška na pili.

MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #125



Imaš možda ideju gdje je greška na pili.
[/quote]

sa ovim pitanjem si "podigao" Temperaturu ???

kazi i prekini neizvjesnost !

Poz, Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #126
Ali krunasta pila zaista ima grešku. Greška nije od životne važnosti ali je greška.

Ukoliko nitko ne pogodi o čem se radi, odgovor objavim iduću nedjelju.
Visina zubi nije ista  :)


Brušeno je iz ruke, sigurno nisu jednake visine, to je greška moje ruke a ne pile.

@Ivan Iowa
Dozvoli da i drugi malo sudjeluju, ljudima treba vremena, dosjetit će se netko.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #127
Ali krunasta pila zaista ima grešku. Greška nije od životne važnosti ali je greška.

Ukoliko nitko ne pogodi o čem se radi, odgovor objavim iduću nedjelju.
Visina zubi nije ista  :)


Brušeno je iz ruke, sigurno nisu jednake visine, to je greška moje ruke a ne pile.

@Ivan Iowa
Dozvoli da i drugi malo sudjeluju, ljudima treba vremena, dosjetit će se netko.

to sto nisu jednake visine nije odlucujuce,
u tvrdom materijalu bi se osjetilo,vukla bi ali samo toliko dugo dok ne krene inace ne,
Poz. Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #128
Dečki NHF al ja ne znam kak bi vi s helićima ili multijima, mislim da bi ispalili od filozofije  :D
MAK Zapad

Odg: Šlep kanta

Reply #129
 ;D imenjak  kad privedeš kraju ovaj svemirski projekt bilježim se za borer bez stola , ali s kakvim nastavkom jer bi trebal nekaj još dužeg ..
kak nam je gradska uprava digla cijene bi si rado u vrtu zboral do vode da si lijepo hidrofor zmontiram..
a u toj varijanti bi i rašlje dobro došle  :D :D


lp.. samo naprijed

Odg: Šlep kanta

Reply #130
jel se ta greska vidi na slikama ili mi trebamo to naslutiti?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Šlep kanta

Reply #131
jel se ta greska vidi na slikama ili mi trebamo to naslutiti?

Jasno se vidi na slici bez ikakve sumnje ili prikrivanja.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #132

Iskreno sumnjao sam da ti se dalo zezati sa štenkanjem. Nisam mogel ni sanjati da si tak perva  ;D

Nije bila ideja napraviti idealnu pilu nego nadoknaditi na promjeru rupe da u tu rupu stane cijev s kojom se buši i kompozitna cijev koja služi kao vodilica kroz rebra.

Da pojednostavim Alu cijev je 20mm preko nje je kompozitna cijev sa stjenkom 0,4mm znači da moram imati rupu minimum 20,8mm.

Zato sam razvinuo zube.

Na slici možeš vidjeti i razliku u brušenu. Na zaokružena dva zuba se dobro vidi da je prednji zub brušen i razvijen prema van a slijedeći prema unutra.

[attachimg=1]


O drugom dijelu ću dozvoliti i drugima da pokušaju odgonetnuti u čemu je kvaka.
Onaj vučji zub je slučajnost, ipak je to brušeno iz ruke.

Inace nije lose, ja bih na tvome mjestu slijedeci puta uradio sa  PARNIM brojem Zuba,
sada ti idu dva Zuba na ISTU STRANU,

ali za ovo u Balzi i to ide !

Poz, Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #133


To je to. BRAVO

11 zuba se ne da podijeliti ni s 2 ni s 3 bez ostatka, znači bez obzira koji način brušenja i razvijanja zubiju primijenio uvijek je greška u spoju početka i kraja.
Na kružnoj pili to nebi tako trebalo biti.
Ali sjetite se onih jeftinih kružnih pila gdje fali nekoliko zubiju i stvar funkcionira.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #134
E moj Ivane, a u nedjelju sam htio napisati za dobro jutro "Prvi April" al mi nisi dozvolio :D
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO