Skip to main content

Topic: Šlep kanta (Read 64884 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Šlep kanta

Reply #135


To je to. BRAVO

11 zuba se ne da podijeliti ni s 2 ni s 3 bez ostatka, znači bez obzira koji način brušenja i razvijanja zubiju primijenio uvijek je greška u spoju početka i kraja.
Na kružnoj pili to nebi tako trebalo biti.
Ali sjetite se onih jeftinih kružnih pila gdje fali nekoliko zubiju i stvar funkcionira.

Hvala ali si veoma dobar Mestar,
i ja imam strpljenja slicno tvomu ali na zalost ne vise toliko vremena kao nekad za Modelarstvo,
i pored toga, ne ostavljam ga i rado pratim napise i radove ove vrste !

nastavi samo,ovo je za mlade poucno,do slijedeci puta!
Poz. Iv


Odg: Šlep kanta

Reply #137
ovo se zove modelarstvo! bravo! fala na svim slikama i objašnjenjima!!!

Odg: Šlep kanta

Reply #138
Hvala na pohvalama.
 
Ostao sam vam dužan neke detalje o bušenju.
 
Cijev s pilom je promjera 20mm večina bušilica ima steznu glavu do 13mm kako zavrtiti takvu cijev s običnom bušilicom.
 
[attachimg=1]
 
 
Konjić na kojem je bila bušilica pomiče se po jednom komadu Panel parketa, panel je gladak i ne pruža otpor pri pomicanju konjića od otpadka iverice.
 
[attachimg=2]
 
[attachimg=3]
 
Detalji vođenja konića.
 
[attachimg=4]
 
[attachimg=5]
 
[attachimg=6]
 
[attachimg=7]
 
[attachimg=8]
 
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #139
Već dva dana ratujem s najpopularnijom stvari u modelarstvu.
S MOTOROM :-[

Motor je čista kosilica, znate Huskvarna je vlasnik Zenoah-a a Zenoah proizvodi motor ZG62 za Toni Clark-a

http://www.toni-clark.com/deutsch/motoren/zg62/zg62sl.htm

I na engleskom.
http://www.toni-clark.com/english/frames_e/z62pci_frm.htm

Motor je izvorno bio s magnetskim paljenjem, no predhodni vlasnik ga je preuredio na elektronočko paljenje.

Evo i sličica

Mjesto za testiranje.

[attachimg=1]

[attachimg=2]


Elektronika paljenja.

[attachimg=3]

Potrošio sam nešto vremena, dobio upalu mišića u desnoj ruci i ramenu a tek sad me čeka posao.


MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #140
Već dva dana ratujem s najpopularnijom stvari u modelarstvu.
S MOTOROM :-[

Motor je čista kosilica, znate Huskvarna je vlasnik Zenoah-a a Zenoah proizvodi motor ZG62 za Toni Clark-a

http://www.toni-clark.com/deutsch/motoren/zg62/zg62sl.htm

I na engleskom.
http://www.toni-clark.com/english/frames_e/z62pci_frm.htm

Motor je izvorno bio s magnetskim paljenjem, no predhodni vlasnik ga je preuredio na elektronočko paljenje.

Evo i sličica

Mjesto za testiranje.

[attachimg=1]

[attachimg=2]


Elektronika paljenja.

[attachimg=3]

Potrošio sam nešto vremena, dobio upalu mišića u desnoj ruci i ramenu a tek sad me čeka posao.

Toni prodaje Zenoah Motore, licno ga dobro poznajem i vec odavno ti Motori imaju Elektronsko paljenje,
ako ti mogu cime pomoci,RADO!

obzirom da si svojim radom ovdje digao veliku Prasinu,zasluzujes svaku pohvalu!
Poz,Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #141
Istina postoje dvije verzije motora ZG62SL i ZG63PCI Ali postoji i kit za konverziju iz jednog u drugi.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Tu je problem što je predhodni vlasnik odrezao dio motora koji bi trebao nositi Hall senzor.
Sad se moram snalaziti.

U tom snalaženju problem je što nigdje nisam mogao naći podatak o kutu pred paljenja tog motora.

Taj bi mi podatak bio od velike koristi.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #142
potrudit cu se !
Pozz, Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #143
Ivane ako si u prilici pitati, bilo bi mi vrko korisno saznati podatak o pred paljenju za bar tri točke.
U leru oka 1400 okretaja na 3000 okretaja i na maximalnom broju okretaja.

U dobrim servisnim priručnicima za dvotaktne motore postoje grafikoni kuta predpaljenja u odnosu na broj okretaja.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #144
the plot thickens :)

smrdi mi na lijevanje dijelova motora u pijesku :)

samo naprijed!

Odg: Šlep kanta

Reply #145
Ivane ako si u prilici pitati, bilo bi mi vrko korisno saznati podatak o pred paljenju za bar tri točke.
U leru oka 1400 okretaja na 3000 okretaja i na maximalnom broju okretaja.

U dobrim servisnim priručnicima za dvotaktne motore postoje grafikoni kuta predpaljenja u odnosu na broj okretaja.

Zdravko,
debeli Oli mi je poslao podatke,
moram da vidim kako da ti ih stavim ovdje,
da napomenem, debeli Oli i Franz Lindenthal su organizatori najelitnijega Helikopterskog Takmicenja u svijetu na kome se okupi svake godine svjetska Elita na tekmi u Minhenu,inace debeli Oli je modelarski Almanah.

do kasnije,
Poz, Iv

Odg: Šlep kanta

Reply #146
Na ovoj slici se vidi magnet točno u Gornjoj Mrtvoj Točci klipa.

[attachimg=1]


Bivši vlasnik je predvidio da u toj točci dođe do paljenja.

Eksperiment je pokazao da s ovako pomaknutim Hall senzorom stvar radi jako dobro Jedno je eksperiment a drugo dug i pouzdan rad,

Zato mi trebaju pravi podaci.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Šlep kanta

Reply #147
Benzinski motori su u predpaljenju 10 do 12 stupnjeva, kut paljenja se može mjenjati pri radu motor, nekad se mijenjao pomoču centrifuge danas elektronski. Frizirani motori mogu biti i do 36 stupnjeva u predpaljenju. To je tak kod cestovnih motora, neznam kako je kod avionskih.
Kao i oko svega i tu se može naukovati do prekosutra.
Mislim da je 10-12 stupnjeva predpaljenja kod večine motora ok da rade pouzdano i ok.
Zavisi i od elektronike koju imaš, mjenja ona kut paljenja pri večem broju okretaja ili ne.
Malo se poigrati sa kutem paljenja i mjeračem okretaja može donjeti neke zaključke  :)
 
Benzinski motori za modele se ipak ne vrte pretjerano puno, ako je motor dobrog proizvođača od 6500 do 8000 okretaja u minuti i ako je gore dobar auspuh. Oni koji se vrte sporije od toga upitne su kvalitete ili nešto ne štima.
Neki normalni rad i dobre performanse dobiju se sa 6700- 7000 okretaja u minuti ono preko je za sportaše koji znaju to iskoristiti.
Znači ovo vrijedi za kvalitetnije motore, neki kinezi nemogu dosegnuti te okretaje ali ako imaju puno kubika sa velikom elisom  avioni i sa takvim motorima lete. Ne acro ni 3D ali lete polako i bez egzibicija  :)


 

Odg: Šlep kanta

Reply #149
Hvala Žac,

Sad pripremam telemetriju na motoru da vidim temperaturu glave, motor ima priređenu rupu za senzor, i broj okretaja motora.

Naravno moram napraviti novi nosač Hall senzora.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO