Skip to main content

Topic: Problem sa NAZOM! (Read 4988 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem sa NAZOM!

Ovako stoji stvar, sve sam spojio i klibrisao kako treba (bar ja mislim da jesam  :-[, ne prijavljuje nikakvu grešku)
Uglavnom, kada ga armujem upali samo motore 1 i 2 , a 3 i 4 nece??? (X-mode je)
E sad koliko sam ja uspio zaključiti, da me zezaju ESC-ovi jer mi je to jedino logično!
Ovi su ESC ovi na njemu (http://www.aliexpress.com/product-gs/516634015-4x-30A-Brushless-speed-controller-ESC-MultiCopter-KK-Quad-rotor-X-copter-wholesalers.html)  Na KK ploči sve radi savrseno  :(

Pošto nemam programer za ESC mogu li se ikako prilagoditi NAZI???

Hvala unaprijed!

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #1
Za početak preštekaj ESC 3 i 4 na 1 i 2,pa da vidiš dal su oni u pitanju.
Robert

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #2
Jesam i ne rade!  :(

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #3
Potpuno su mrtvi ili motori daju signal kad se upale.
Možeš ih zamijeniti drugima ili ih otvoriti i probati slošiti,možda je neki loš spoj ili slično.
Sve u svemu nemožeš ih pokvariti kad su već neispravni,ali ih obavezno ospoji od pločice da je ne spališ.
Robert

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #4
moras ih kalibrirat prvo za NAZU, jedan po jedan na prijemnik i podesi im prvo 0 za gas i obavezno sve ostale parametre uskladi, moraju biti svi identicno podeseni inace ih nece startati

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #5
O Naza. 8)   Ajd kada skužiš kako sve radi, poštelaš i proletiš malo napiši kakva su iskustva s tim kontrolerom. Pratim thread na rcg pa me zanima kakva su domaća iskustva. Ako već netko ima može nabacit koju korisnu informaciju.
 
lp
Toni 


Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #7
ma radi super, ko i wookong samo nema gps i magnetometar, bum sutra snimil malo ako stignem kako pliva sa quadom

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #8
Sve ESC-ove sam programirao isto i opet dva motora motora ne rade??  :'(
E sad... ja sam programirao postavke kao za KK polču, jer nigdje nisam našao orginalne postavke za NAZU?  >:(
Ako neko ima postavke ili prijedlog. Jedva čekam...

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #9
jel ta dva reglera proizvode kakve zvukove kad su spojeni na NAZU? znaci nakon sto se ova dva postave

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #10
samo da velim da sam ja imao slicnu situaciju, bilo je dosta hladno i jedan se nije htio postaviti ni pod razno, cijelo vrijeme bip radio dok mu nisam malo zagrijao atmosferu ispod njega sa upaljacem da nadodje malo k sebi  :D

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #11
Ova dva što ne rade imaju početni zvuk, ali nemaju onaj drugi kada automacki provjerava broj celija!
I da.. kućna je atmosfera  :D

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #12
nema sta brojiti broj celija, reglere postavi na Ni-MH tip baterija, brake: off, timing: mid, cutoff type: soft, start mode: normal pa onda jedan po jedan direkt na prijemnik i podesiti im 0 za gas mada ja nisam i radi uredno
ovo mora da je neka debilna fora sta nece upaliti ova 2 reglera...daj probaj promjeniti na + mod pa vidi jel ima razlike

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #13
Kako misliš 0 za gas??? 

Odg: Problem sa NAZOM!

Reply #14
pa moras napraviti kalibraciju nulte pozicije gasa, upalis stanicu i stisnes gas do kraja pa tek onda ustekas regler na bateriju i kad napravi onaj prvi beeep spustis palicu do kraja, vecina reglera napravi neki svoj zvuk pa zbroji celije i postavi se za paljenje, probaj pa javi