Skip to main content

Topic: FPV od mog početka do sada by. Stipe Šurlin (Read 107060 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #120
ma stipe sve prizemljuj sa lahorom, hahaha
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #121
[attach=1]

spojio sam Tiny OSD II sa 4hz GPS-om, za mene sasvim dovoljno.

Imam problema sa šumom od motora, trebam poraditi na balansiranju propelera ili promjeniti na klasični sa spinerom, motor bez propova stvara jako sitan šum koji je amo reć prihvatljiv.

čekam od Davoravž vražiju antenu da mogu poletit..

 

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #122
jesi riješio problem sa osd i servima što vuku više struje?
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #123
jesi riješio problem sa osd i servima što vuku više struje?

jesam. serva i motor vuku sa reglera, a OSD vuče sa UBECa...
pošto motor max vuče 40 amp, testirao sam dali se regler grije, full gas sa servima cca 20 sec.. nije se ugrijao puno. OSD radi besprijekorno, voltaža je točna, GPS radi jako brzo, cca 10 sec bootanje.. Zadovoljan!

sve sam riješijo, sutra cu izradit poklopce od koroplasta i sve zatvorit...
neznam kad ce antena stic za video link koju dugo-predugo cekam!
Ako antena stigne sutra, mislim da cu se prekosutra vinut u zrak!

Gdje si ti stao timski kolega?  :P :P

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #124
ja nastavljam prpat sa eleronima i bočnim krilima i ugradnja nosača motora :) i servaća
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #125
Slikice u predzadnjoj fazi rada, prije nego šta ću lijepo prekrit lahor!

[attach=1] [attach=2] [attach=3] [attach=4]

[attach=5] [attach=6] [attach=7] [attach=8]

[attach=9] [attach=10] [attach=11] [attach=12]

1560 grama ili 1.5KG je težak model sa GoPro i baterijama, dali je to puno ili malo vidit ćemo za koji dan kako će se ponašat u zraku


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #126
aj mi samo reci zasto okrenu linkove na elevonima?
mene su ucili da ih stavim, u odnosu na tvoje, okrenute za 180 stepeni i da mi rupice na koje kacim viljusku budu tacno iznad linije savijanja
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.



Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #129
ovo što ti strši također možeš maknuti, ide dole noktom ili skalpelom... (crni dio samo)
samo ti smeta, MNOGO bolje se i vidi prikaz trenutnog kanala na suncu bez tog crnila...

[attachimg=1]


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #131
ako letiš, onda onaj masivni hladnjak ne treba.
ali nemoj imati spojenu batku dugo prije polijetanja i nakon slijetanja, pogotovo ako sunce tuče drito u to....


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #133
Sve super, tako cu i ja, al' kad porastem :)
bez zezanja, svaka cast na poslu, pedantno, ...
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #134
Ajmo Stipe zanima me kako izgleda tvoj kraj iz zraka.  8)

Ja sam svojedobno napravio zagija 166 cm - stiro - balza - staklo.- nikako ga jedan nije mogao baciti iz ruke bez obzira na višak snage u motoru. Nadam se da ovaj tvoj nešto kraći neće imati taj problem jer to onda malo komplicira stvari kod polijetanja. Mora ga se, naime, pračkati. Al vjerujem da će ovaj od 150 ići gore iz ruke. Bilo je i dosta problema oko CG-a pa malo pripazi i na to s obzirom na gabarite.

U svakom slučaju kada je bio u zraku bila je to lijepa "fleka" na nebu.  ;D  

zagi1.wmv

lp
Toni