Skip to main content

Topic: FPV od mog početka do sada by. Stipe Šurlin (Read 107068 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #151
kupio sam ovu gumu sa HK, pise da moze potegnut modele do 5kg... mislim da ce ovo odgovarat za moj model..



www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10609

Oprosti sto ti pisem,
ako znas tim bolje,

uz Gumenu Sajlu,ovo sto imas treba ti Padobrancic i ja sam uzimao debeli Ribarski Silk koji moze izdrzati potez od ca. minimum 30 kg.

ukupna duzina,Guma plus Silk oko 100m  i penjes na ca. 130-tak,
ovisno o rastezljivosti Gume, ova za 5kg ako ti je model 2kg ne ce se razvuci mnogo,

ali probaj,
Sretno, Pozz iv

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #152
evo danas je na golf terenu Topala obavljen prvi test flight Team LAHOR zagija, evo par slika, video se obrađuje pa će ssutra biti postavljen, stipe je čak uspio izgubit model iz dometa, sveje ovjekovječeno  :D al je odmah otišao tražit i neka baba mu je rekla sinko tamo je nešto zujalo i palo (par kilometara od mjesta polijetanja) :D :D :D
evo sličica






Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #153
super, ajde uploadajte u miru pa stavite,

veliš na km-dva je ispao s LRS iz dometa?

što je krivac, oprema, instalacije ili nešto treće?

do tuda baca i stock 2.4, a s LRS lete dosta dalje pa zato pitam  :-\
nadam se da je team lahor i dalje dvočlani,
tj da je zagi preživio pad, puno truda je uloženo u slaganje.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #154
heheh, dašta nego preživio, išao ga stipe tražit u nekom selu ;), našao ga je sve je u komadu i brzo će opet u zrak, ja svog ne žurim sastavljat, ja polako, meni je prioritet edge trenutno, al i mojće zagi sigur u zrak  ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


 

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #157
ma bilo jedno nesritno stablo preguste krosnje, otkinilo mi video link.. kad sam kruzio. iza mene 20metara stalaa su dva stabla, kad sam kruzio prvo tanje stablo sam osjetio da je slika nestala i dosla a drugo bogme okini link na duze vrime i nisam ima blage vece di sam. na toj udaljenosti slika je bila cista, komande su radile bez beda. dozivljaj letenja fpv-a je jedinstven i jako sam uzivao. model je pao cca dva km od mene, znao sam po zadnjoj slici gdje je a i doba stara baka mi je precizirala mjesto pada. uz komentare da nije znala sta se dogadja te je na prvi mah umislila da je nesto zujalo i da je mislila da joj zuji u glavi haha.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #158
da to je naš stipe :D :D :D
i ništa bez babe
hahahaha
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #159
ono na snimci nije 2km, već ispod 1km   ???
pa je čudno ako si ga našao 2km dalje. treba model proći još 1000m bez komadni i pogona... a nije jedrilica već natovaren zagi.


jesi li ti isprogramirao sebi failsafe na tom LRS-u? da ti ugasi motor i podigne elevone lagano gore,
pa da model usporava i diže nos, pa koliko toliko lagano sleti, (koliko je to moguće bez autopilota jasno)


jer veliš da je baba rekla da je zujalo, kao da je motor još radio...
a i 1km ne vjerujem da bi prošao takav model bez motora, koji je bio nisko jer je zakačio prethodno drvo...
pa mi se čini da je motor radio izvan dometa  ???

malo preispitaj što se događa kada ugasiš stanicu usred rada motora ... (osiguraj model da se ne otme kontroli jasno)

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #160
Dobro tomo nije 2km ali je siguro 1.5km! nisam podesio još ništa.. a ja sam ti to nabrzinu.. moram usporit... danas sam išao bacat model, može se bacit skroz lagano i nema potrebe za nekom jačom silo. nije glajder ali brate baš glajda, tu na snimci nisam glajdao kao maloprije.. stavio sam na kanal 9 i nikakvih ometanja nemam. 2 km leti bezproblema, nadam se da će sutra antena doć od Davoravž tako da mogu ići i dalje...

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #161
pusti domet, živila baba!


Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #163

Vidim ja da je BABA zakon :D da nije nje nebi nam Stipe naša pilu hahahah :D.
Stipe bio zagi u zraku, veliš super se ponašao, pa ipak je ovo bio maiden i to na FPV. Treba sve još lagano sada ispitati i onda rokaj. Sve u svemu palčevi gore  ;)

Evo ja danas sa easy stara prebacio fpv na quada pa se sutra spremam isto isprobati kako će to raditi. Nadam se da neće na prvu pa u bor hahah :D
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Team Lahor FPV projekt

Reply #164
ajmo baba aleeeeeeeeee . Babaaa poooluudiii :)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR