Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80171 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #120
Živio Gabore,već sam se bio zabrinuo...ali mora da je i kod Tebe hladno...samo dalje,a sviđa mi se da razmišljaš tri koraka unaprijed..to je modelarski dar.. ;)
Pozdrav svima u kući  :)

@Remonte, nemoj da se brineš  :)

Nakon što sam skinuo stege, i poravnao šper sa ramenjačom, probušio sam i šper ploču. Naravno, opet sam imao pomoćnika



Iako sam šper upustio preko rebra, ulepio sam male trouglove



Dok se sušio lepak, na centroplanu sam počeo ugradnju rebra W3, kojeg treba da presečem, jer mu smeta ona ploča od špera na šta sam našrafio ležište stajnog trapa



Kutiju, što zatvara ramenjače, moraću da prosečem malo da bih mogao upustiti deo rebra




Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #123
E a sada Gabore,oladi malo te sa familijom proslavi i dočekaj Novu 2013.Želim Ti svako dobro ;) ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #125
Pozdrav...svaka cast na radu.. :) gdje ste kupili ,i jel moguce ikako doci do nacrta?? hvala

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #126
Pozdrav...svaka cast na radu.. :) gdje ste kupili ,i jel moguce ikako doci do nacrta?? hvala

Hvala!!!
Evo, ovde može da se poruči : http://www.ziroliplans.com/ziroliplans/home_frameset.html

Pozdrav!

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #127
odlican avion



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #129
Dobro to tebi ide kad majstor radi i ispadne majstorski :)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #130
U centralnom delu u uglove oko šper ploče što drži onaj štap, ulepio sam letvice. ulepio sam i ploču preko kojeg se centroplan našrafljuje na trup





Uzdužna rebra, gde je bilo potrebe izravnao sam



Spojeve letve sam ojačao sa staklenom tkaninom - epoxy smolom i sa gornje, i sa donje strane



Između centroplana i uški ulepio sam male trouglove radi idealnog spoja površina




Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #131
ovo moram pratiti. nista mi nije ljepse od samogradnje (i ako ajd ovo nije 100% al rezanje je samo pitanje vremena ne umeca)

Svaka pohvala.

definitivno sam se zazeleo napraviti ovakav model i da mi stoji u sobi ( visi s plafona :D )


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #133
Gabore,svojim modelarskim radom nadmašio  si, i samog, Hermann-a Pohlmann-a... :o
note:za one koji nisu znali to je Junkersov dizajner... :-[
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes