Skip to main content

Topic: HobbyKing Beer Lift 2012  (Read 3950 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #1
Da,videl sam,vrijedi probati :)
Robert

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #2
Oooooo da - evo ja digao 4 limenke, pokušavam više ali mislim da je to to :)

Neznam samo dali je dozvoljen stalak za limenke ili moraju visjeti na špagi!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #3
Pa piše da je uvijet 5 sec leta,a kaj se tiče tereta.....barem ja nisam videl da piše.. ???
Na temelju čega se ocjenjuje??
Robert

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #4
Koliko sam ja skužio što više tereta to bolje - a radi se o limenkama pive :)

Punim baterije da idem dalje testirati, sve sam potrošio. Jedino moram nabrzinu kupiti navedenu marku baterije - jer je i ona uvijet za igru!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #5
A valjda je tak..............a zakaj je onda 5 sec??minimum??
Ja imam bateriju ;)
Robert

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #6
 :D :D :D
mislim da octo ide sa gajbom žuje u probni let...1000$ prva nagrada, nije loše ;D

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #7
E sad da mi je hexa gotov Heineken 5L Draught Keg bi letio okolo kuće  >:(

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #8
a da limenke napunimo helijem  :D :D :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #9
Ma isprazniš limenke do pola,izbužaš rupice sa strane da ode pivo i leti  ;)

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #10
hahaha bilo bi dobro, ali prije leta sve treba izvagati pa se neda tako lako izmuljati! A mislim da i nema potrebe.  8)
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #11
fora ideja za contest  :)

samo nisam skužil, to je obično natjecanje u dizanju, ko više digne ili se video ocjenjuje od nekog?
kupci odabiru svog favorita, pa ko dobi više glasova...?


u svakom slučaju ak je natjecanje u dizanju, pošto obrazac za prijavu ima: tri, quad, hex, octo i OTHER, siguran sam da se bu našel pojedinac ili ekipa koja bude spojila sve motore koje posjeduje, tak da unlimited klasa je valjda uzaludan pokušaj, jer kolko sam videl ima multija koji dignu odraslog muškog, pa bude par gajbi pive manji problem.....

dizaster klasa je možda neisplativa, osim ak neko ne želi sudjelovat radi fore....


a jedino kaj bi se "razumno" dalo odigrati je klasa 700, to je relativno mala klasa i misim da bi se dalo ugurati na taj raspon i preko 20 motora, naravno na više etaža...
to bi značilo manju efikasnost kod zbrajanja, ali je cilj dobiti čim više potiska uz čim manju masu da model nosi teret 5 sekundi

700mm raspon bi po logici trebal za pobjednika imati X8 model, jer takav setup bi trebal imati najviše potiska, ali opet ne zbraja se potisak od svih motora, nego se dobije oko 80% ukupnog potiska zbroja zasebnih motora....
 

tak da mislim da ak se skupi nekolicina ljudi sa brdom malih motorića koji imaju puno bolji omjer svoje mase/potiska nego veliki (kak se stavljaju na X8), dobro rasporedi te motoriće po krakovima.... mislim da bi se dala realizirat pobjeda u klasi 700



razmišljam na glas:
700mm raspon je dosta za klasičnu oktu sa 10'' elisama, ako se složi dupla okta sa 10'' elisama to je već 16 motora (recimo da svaki ima 1kg potiska)
do sredine modela ima taman mjesta za još 8'' elise da se ne preklapaju sa 10 '' (sredina modela ne postoji, doslovce je na njoj samo kontroler, baterije su vertikalno tak da ne smetaju potisku) znači tu se može stisnuti još 16 motora sa 8'' elisama (recimo da svaki ima pola kile potiska)

s tim da bi takva stvar mogla letjet na bilo kakav kontroler, čak i na KK jer nije potrebno upravljat svim motorima preko kontrolera, večina motora može direktno biti spojena na gas

to ispada 24kg sigurnog potiska ako se gleda zbroj motora (možda i više, ovisno o motorima) ako se uzme da se čak 30% potiska popuši zbog koaksijalnog setupa, još uvijek se dobije pravi potisak od oko 17kg, tak da takav model bi moral dignut preko 10kg pive bez problema

evo, ideja.... nabacajte motore na kup ;)

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #12
fora ideja za contest  :)

samo nisam skužil, to je obično natjecanje u dizanju, ko više digne ili se video ocjenjuje od nekog?
kupci odabiru svog favorita, pa ko dobi više glasova...?


u svakom slučaju ak je natjecanje u dizanju, pošto obrazac za prijavu ima: tri, quad, hex, octo i OTHER, siguran sam da se bu našel pojedinac ili ekipa koja bude spojila sve motore koje posjeduje, tak da unlimited klasa je valjda uzaludan pokušaj, jer kolko sam videl ima multija koji dignu odraslog muškog, pa bude par gajbi pive manji problem.....

dizaster klasa je možda neisplativa, osim ak neko ne želi sudjelovat radi fore....


a jedino kaj bi se "razumno" dalo odigrati je klasa 700, to je relativno mala klasa i misim da bi se dalo ugurati na taj raspon i preko 20 motora, naravno na više etaža...
to bi značilo manju efikasnost kod zbrajanja, ali je cilj dobiti čim više potiska uz čim manju masu da model nosi teret 5 sekundi

700mm raspon bi po logici trebal za pobjednika imati X8 model, jer takav setup bi trebal imati najviše potiska, ali opet ne zbraja se potisak od svih motora, nego se dobije oko 80% ukupnog potiska zbroja zasebnih motora....
 

tak da mislim da ak se skupi nekolicina ljudi sa brdom malih motorića koji imaju puno bolji omjer svoje mase/potiska nego veliki (kak se stavljaju na X8), dobro rasporedi te motoriće po krakovima.... mislim da bi se dala realizirat pobjeda u klasi 700



razmišljam na glas:
700mm raspon je dosta za klasičnu oktu sa 10'' elisama, ako se složi dupla okta sa 10'' elisama to je već 16 motora (recimo da svaki ima 1kg potiska)
do sredine modela ima taman mjesta za još 8'' elise da se ne preklapaju sa 10 '' (sredina modela ne postoji, doslovce je na njoj samo kontroler, baterije su vertikalno tak da ne smetaju potisku) znači tu se može stisnuti još 16 motora sa 8'' elisama (recimo da svaki ima pola kile potiska)

s tim da bi takva stvar mogla letjet na bilo kakav kontroler, čak i na KK jer nije potrebno upravljat svim motorima preko kontrolera, večina motora može direktno biti spojena na gas

to ispada 24kg sigurnog potiska ako se gleda zbroj motora (možda i više, ovisno o motorima) ako se uzme da se čak 30% potiska popuši zbog koaksijalnog setupa, još uvijek se dobije pravi potisak od oko 17kg, tak da takav model bi moral dignut preko 10kg pive bez problema

evo, ideja.... nabacajte motore na kup ;)

Da Dex to ti je ok,ali tu trebaš i FCKING frame koji bu to izdržal da se sve ne spiga u PM.
A kaj se tiče klasa na HK mislim da nisu ok jer do 700 može biti svakakvih dinenzija,a tu naravno oni koji imaju manji frame kak si ti ili ja nemamo šanse.
Trebali su staviti neznam,mini,STD,unlimtited ili tak nekaj.
A opet ti na mali frame moreš nafrljiti i motore od 1kw.
Neznam,možda sam u krivu.... ???
Robert

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #13
ja ne mislim sudjelovati, no mislim da frame nije problem....

kak sam razmišljal gore na glas, 8 krakova i na svakom kraku 4 motora, potisak po kraku 3kg max recimo.... dužina kraka je 35cm max.....to nije neki problem, to izdrži i drvena bota čak i da je svih 3kg potiska na vrhu kraka  :)

tak da drveni improvizirani frame od 8 bota spojenih u sredini sa cijanom i špagom bi bil čistam dosta..... jer ipak je to dizanje od 5 sekundi samo




da, tek sad sam video pogledal kak spada i jasno se veli da se traži osoba koja digne najviše pive.... tak da čista matematika je u igri, a ne glasovanje kupci za neki video.....

Odg: HobbyKing Beer Lift 2012

Reply #14
Da sve jasno,niti ja ne mislim sudjelovati,jedino ak me pukne pa ne stavim nekakve krave na multi.... ;)
Robert