Skip to main content

Topic: FPV - Antene (Read 7369 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV - Antene

Poz svima, nisam pronašao thread o antenama pa reko da postavim par pitanja.

Koje bi antene preporučili za određene MhZ. FPV sistema origigi :) ili home made kao na ovoj stranici:
 http://www.rcexplorer.se/page14/CPantennas/CL/CL.html

Mislim svi bi mi što više dometa htjeli izvući iz svojih sistema a također i imali što manje smetnji i čistu sliku koliko toliko!
Konkretno imam ovaj sistem:
http://www.just4auto.com/bev-13g-800mw-p-52.html
I htjeo bi povečati range a i stabilniju sliku :)

Molim one koji znaju više da malo pojasne - hvala!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FPV - Antene

Reply #1
od linearnih sistema InvertedVee + Patch/BiQuad/Yagi
od cirkularnih sistema Cloverleaf/SkewPlanar + SkewPlanar/Helical

pa sa tim sta imas mora ici i vise nego ti stanica ima domet sa tom stock konfiguracijom, dosta da napravis samo na predajniku dipol ili invertedvee i vec je veliki napredak

Odg: FPV - Antene

Reply #2
Za 5.8 Ghz -- za reciver bi preporučio nekakav panel
                  -- za transmiter Cloverleaf
   


mislim da i za 2.4 Ghz je slična kombinacija

za 1.2, 1.3 i 900 bi preporučio Bi-Quad


za reciver i za transmiter Inverted Vee antenom


OBAVEZNO antenu postaviti što je moguće više iznad tla.. preporučio bi nekakav stalak i da ima mogućnost rotiranja



Odg: FPV - Antene

Reply #3
Dali je dovoljno napraviti Cloverleaf samo na predajniku fpv-a ili treba i na resiveru? mislim radi kvalitete samog prijema. da nebi nagnuo avion pa ostao bez slike :) to bi bilo veselo hahaha.

Koliko lovi jedan 2.4Ghz - mislim Tx-Rx udaljenosti?
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FPV - Antene

Reply #4
Dali je dovoljno napraviti Cloverleaf samo na predajniku fpv-a ili treba i na resiveru? mislim radi kvalitete samog prijema. da nebi nagnuo avion pa ostao bez slike :) to bi bilo veselo hahaha.

Koliko lovi jedan 2.4Ghz - mislim Tx-Rx udaljenosti?
mozes i na oboje.. a mozes na transmiter spoit patch antenu a na transmiter cloverleaf

Odg: FPV - Antene

Reply #5
Dali je dovoljno napraviti Cloverleaf samo na predajniku fpv-a ili treba i na resiveru? mislim radi kvalitete samog prijema. da nebi nagnuo avion pa ostao bez slike :) to bi bilo veselo hahaha.

Koliko lovi jedan 2.4Ghz - mislim Tx-Rx udaljenosti?
mozes i na oboje.. a mozes na transmiter spoit patch antenu a na transmiter cloverleaf

Stipe malo si u krivu, sta dobivas ako mjesas linearne i cirkularne antene? signal loss samo -26dB

Odg: FPV - Antene

Reply #6
Cloverleaf na TX i Skew-Planar Wheel na RX strani
 
Tutorial je ovdije:
 
Skew-Planar Wheel
http://www.rcexplorer.se/page14/CPantennas/SPW/SPW.html
 
 
Cloverleaf
http://www.rcexplorer.se/page14/CPantennas/CL/CL.html
 
Kao što Davor kaže ne dobijaš ništa ako mješaš polarizacije.
 
Eh sad, zašto na obije strane iste anntene ( recimo cirkularne ) ?
Baš zbog toga što prema linearnim antenama tj. njihovim polarizacijama imaju veće gušenje
a večina današnjih antena koje nas okružuju su linearne.
Znaći nije riječ o posebnoj dobiti ( pojačanju ) koliko o gušenju najčešće polariziranih valova koji nas okružuju.
 



 

Odg: FPV - Antene

Reply #9
stisni link ispod videa pa će se otvorit...tamo imaš video od 27minuta u kojem je sve što trebaš znati o antenama koje ti trebaju..eh da trebaš znat i engleski taj razumit...
Tak se pomaze na forumu da svi budemo bolji...
a ti;nisi mi još uvijek odgovorio na pitanje koliko ti koštaju i koliko su teške noge na tvom alu frameu pa sam ih napravio sam..nebu ti tak išlo poslovanje sa prodajom i izradom dijelova
Pozdrav  8)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: FPV - Antene

Reply #10
stisni link ispod videa pa će se otvorit...tamo imaš video od 27minuta u kojem je sve što trebaš znati o antenama koje ti trebaju..eh da trebaš znat i engleski taj razumit...
Tak se pomaze na forumu da svi budemo bolji...
a ti;nisi mi još uvijek odgovorio na pitanje koliko ti koštaju i koliko su teške noge na tvom alu frameu pa sam ih napravio sam..nebu ti tak išlo poslovanje sa prodajom i izradom dijelova
Pozdrav  8)

Mislim da bezveze pišeš ovdije takve stvari - osim toga poslao sam ti slike i težinu samo nogara, sve sam išao rastavljati da bi tebi dao podatke koje trebaš. Ne vidim onda di je problem s moje strane!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FPV - Antene

Reply #11
Znači ovako - napravim si  Skew-Planar Wheel / Cloverleaf i to bi mi trebao biti čist i jak prijem. Ne patim za daljinom samo da nema prekida u primopredaji :).
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FPV - Antene

Reply #12
Da
 
Cloverleaf na TX i Skew-Planar Wheel na RX strani

Ali ima jedno ALI.
Ako nemaš iskustva u izradi antena i instrumente za provjeru istih onda možeš očekivati lošije rezultate a u najgorem slučaju skuren predajnik.
 
Pozz

Odg: FPV - Antene

Reply #13
Smoukey...ja stvarno ne znam gdje si mi to poslao...tu nemam ništa a niti na mailu....  ???
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.