Skip to main content

Topic: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam! (Read 29875 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #61
Dobar video čestitke  ;D
svaka čast :)

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #62
Lijepo Mirac. Samo nastavi.

lp
Toni

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #63
Jos jednom tnx ekipa na podrsci i savjetima. Do sad sam skuzio da mi najbolje snimke ispadaju predvecer, naravno kad nema vjetra. Easy tako fino jedri da je to milina, nekad mi se desi doslovce 5-6 sekundi u komadu bez trzanja. Skrecem sa trimovima pa onda ispadne malo fluidnije. Mozda mu s vremenom nabacim i neku plocicu, zirac kako je i Tomislav predlozio. Ja tek sad kuzim naseg kamermana koji se zali da mu slika trese 8)

Ako bude srece i vremena ovaj vikend ide malo na vodu :D
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

 

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #65
A da nabaciš dvoosni gimbal s GO PRO i nekom mwii pločicom na njega ...mislim da bi dobio snimke bolje od većine multirotora...

Nešto ovako:

http://quadframe.com/collections/cm/products/g01k

http://quadframe.com/collections/cm/products/g01

Rano jutarnji let također će biti uglavnom lišen vjetra a sunce na izlasku će dati svoju čar bojama....

 ;)

lp
Toni

Opa,opa...sad si mi dao misliti  :D..samo da ja zbrojim koliko me ta igra kosta i krecemo u neku akciju!

Kad sam stisnuo "posalji" sam skuzio da nisam spomenuo za jutro :)..isto je i sa fotkanjem, neke od meni najdrazih fotki koje sam snimio su bas napravljene rano ujutro..ak nemas dobro svjetlo mos se fuckat..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #66
Koliko god koštala, a neće biti puno, vjeruj mi nije niti blizu novca kojeg se mora uložiti u multirotor da bi dobio tako mirnu sliku. Vjeruj mi na riječ.  ;)


lp
Toni

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #67
Koliko god koštala, a neće biti puno, vjeruj mi nije niti blizu novca kojeg se mora uložiti u multirotor da bi dobio tako mirnu sliku. Vjeruj mi na riječ.  ;)

lp
Toni

Vjerujem ti na rijec, jer po ovome sto citam to definitivno prelazi moj budzet :'(..istina sa avioncekom si malo ogranicen kaj se tice nekih kadrova, ali ja sam sasvim zadovoljan. Jos da ga naucim malo nize mirno letit i superiska :D

Ajmo onda redom:

Trebam gimbal koji si naveo: cca 50€
Trebam plocicu: MultiWii plocica cca 500 kunica
Dalje  :D
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #68
Gimbal si rekao OK,

mwii pločicu možeš dobiti već za kojih 40 baksi i dva servača svaki po 12-20 baksi ako ćeš malo bolje.

Ukupno je to oko 800 kn.

Nadodaj na to cijenu Easy stara i djelova i doći ćeš tu negdje do cijene DJI NAZA kontrolera. Dakle, samo kontrolera i to jeftinijega.  :'(

lp
Toni


Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #69
Naravno, multirotori imaju svoje prednosti ali i nedostatke u odnosu na klasične avione, jedrelice itd. Kada se nagnu u bilo koju stranu to su onda velike kružne površine koje pružaju veliki otpor. To je kao da kroz zrak guraš veliku okruglu ploču ispred sebe. Nema tu aerodinamike da klize kroz zrak kao što to može avion. Nema tu krila pa da možeš oduzeti gas i kliznuti u nekom smjeru bez straha da ćeš opasti kao cigla.

Vibracije na multijima su opet priča za sebe, a kada GO PRO staviš samo s čičkom na trup easy glidera uopće nama jello efekta. 
 
Sada s nekim iskustvenim odmakom čini mi se da bi bilo najbolje kombinirati multi i neki avionček.

Kada trebaš statične kadrove i jako spora kretanja multi, a neka brža snimati upravo s nekom drugom letjelicom koja ima trup i krila.  ;D

Naravno pri tome treba paziti da se bitno na naruši aerodinamika same letjelice jer bi se povećanjem otpora opet moglo zapasti u probleme.  ;)

lp
Toni

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #70
Gimbal si rekao OK,

mwii pločicu možeš dobiti već za kojih 40 baksi i dva servača svaki po 12-20 baksi ako ćeš malo bolje.

Ukupno je to oko 800 kn.

Nadodaj na to cijenu Easy stara i djelova i doći ćeš tu negdje do cijene DJI NAZA kontrolera. Dakle, samo kontrolera i to jeftinijega.  :'(

lp
Toni

Ma jasno mi je..ne ocekujem ni od ovoga neka cuda, ali mislim da bi fino smirio sliku. Budem vidio kad se odlucim pa se jos konzultiram prije kupovine. Hvala na svim savjetima.

Evo ovak bu to izgledalo na vodi  :D..probao ga malo po glatkoj povrsini i ide ko mutav :-D

Uskoro snimke!
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #71
He he, zanimljiva je ova "hidro" izvedenica.  :)

Nego Toni, gdje se i kako na EasyStara moze montirati ovaj gimbal koji si linkao?


Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #73
He he, zanimljiva je ova "hidro" izvedenica.  :)

Nego Toni, gdje se i kako na EasyStara moze montirati ovaj gimbal koji si linkao?

U kabinu ili iznad nje. Ne bi trebao biti neki problem. Malo mašte i volje i sve se da napraviti. Nego, jesi li ti instalirao driver za windoze i oživio svoj kontroler?

lp
Toni

Odg: MPX EasyStar - GoPro HD - skitam i snimam!

Reply #74
evo model za po vodi,prejeben rad odnosno letjelica..

best fpv
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.