Skip to main content

Topic: 80% Foruma samo bulji (Read 9157 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #15
Ja odgov
E Stipe, Stipe. >:(
Prije nego 80% članova ovog foruma onako lakonski prozoveš  "buljavim mutavcima" bilo bi dobro da svladaš neke osnove modelarstva, tipa kako se postavlja jedan obični trokutić na komandnu površinu. Većina ovdje se trudi, radi u okviru svojih mogućnosti, kako vremenskih, financijskih, organizacijskih, što god. Vremena su takva kakva jesu a mogla bi nažalost biti i gora. Istina je da je starijim članovima teško odgovarati na uvijek ista ili slična pitanja ovdje na forumu, a kod početnika su uvijek takva. No, s druge strane nekim početnicima je i teško samima malo prosrfati, upotrijebiti postojeću tražilicu, malo se oznojiti, nego traže brza i konkretna rješenja i to odmah. A kada ih i dobiju nerijetko opet idu po svome što ih odvede do lošijeg rezultata, al opet iskustvenog. Ne prima se. Tako da nekad i to umora.
Stara poslovica kaže da je bolje šutjeti ako se nema što pametno za reći. Ovo bi dobro i tebe sada išlo. 80% je vrlo velika statistička brojka, a to ljudi nisu. U najmanju ruku si im dužan ispriku. To koliko ko kome pomaže i na koje sve načine ni sam ne možeš znati niti o tome donositi neki paušalan sud. Što si mislio i kako si mislio sada je manje važno jer si rekao što si rekao. I to nije stvar samo "drukčiji smo" nego nešto spada i pod osnovni kućni odgoj i odgovornost napisanoga ili rečenoga u javnome prostoru, a to ovaj forum jest.
Lako nama Stipe za primjedbe kao što su tvoje. Mene više veseli kada vidim ovakve pothvate koji se zabilježe i van naših granica, a oni su plod i rada kroz ovaj forum. ;)
 http://www.gaui.com.tw/html/news_detail.asp?sn=240
lp
Toni    

Potpisujem
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #16
bu ???
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #17
Moram priznati da mi nije ništa drugo preostalo neg da "buljim" u ovu temu :o

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #18
I još jedna stvar, ne znam kak ostali Flyfreakovci gledaju na izraz mutavac, ali kod nas je to kletva .... Nisam znal da se vrijeđanje tolerira na ovom forumu....

 Zrodi,
to je jos BLAG izraz, strpi se nece dugo potrajati dok budes pocascen MASNIJIM,

ovaj profil obiluje socnim izrazima,
ako nisi u stanju da se priviknes i "gutas" na ja, tada ?

Pozz. Iv

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #19
Mislim da je Stipe postigao što je htjeo, i mi "mutavci" smo se uključili u raspravu  ;)

Ko leti vrijedi,
ko vrijedi leti,
ko ne leti ne vrijedi!

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #20
http://www.gaui.com.tw/html/news_detail.asp?sn=240

Možda tih 80% radi nešto konkretno. Možda ne 80% ali jedan veći dio sigurno.
Pravo iskustvo se uvjek stekne na livadi. Bez livade nema letenja koliko god filmova pregledao i postova pročitao.
Forum je samo neki uvod i mjesto gdje se mogu dobiti najosnovnije i one prve informacije o modelarstvu a za sve dalje treba otići na livadu.

Stipe možda si to ružno rekao, vjerujem nisi mislio zlonamjerno.
Pogledaj malo ekipu iz Ivanić Grada, dugog sela, Zadra, Varaždina, Pula, Rijeka, Osijek, Slavonski Brod, MAK Velika Gorica klub kojem i sam pripadam, pa Split, Zlatar Bistrica i da ne Spominjem Zagreb koji je Meka modelarstva u nas i da ne nabrajam dalje. Svi su aktivni na Livadi.
Isto tako iz susjednih država svi stavljaju svoje uspješne letove i one manje uspješne sa livade pa i gradnje iz radionica.
 
Važno je samo povezati se sa nekim tko ti je naj bliže i više letjeti a manje piskarati po forumu. Naj kvalitetniji modelari i letači nemaju vremena za forum osim manje nekolicine kao Kobac, Diogen, Robi, Jazavac, Tomislav_ZG da ne nabrajam dalje a i oni nemaju vremena za online obuku. Nek se ne uvrijedi nitko ak se osjeća izostavljenim poimence ili nečije letjelište, tko bi vas sve pobrojao  :)

Stipe ono što tebe mući je to što za sve konkretno treba kresnuti auto pa doć do neke livade koja te zanima i gdje se leti ono čemu i sam težiš. Znali su ljudi potegnuti iz Splita, Dubrovnika i drugih država po mrvicu informacija i da vide uživo ono kaj ih zanima. Tak ćeš ili već jesi i sam.
 
Na forumu ima dobrih informacija ali u većini svega i svačega kao i na svakom drugom forumu. Ništa novo niti bolje niti lošije od sličnih i manje sličnih foruma.

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #21
Mislim da je Stipe postigao što je htjeo, i mi "mutavci" smo se uključili u raspravu  ;)

Ne vjerujem da je Stipe zlonamjerno napisao rijec "Mutavci"

da je htio uvrijediti
imam od uvijek prisan kontakt sa modelarima iz Hercegovine, narocito Mostar i okolina i to je njihov Zargon koji tamo ne vazi kao uvreda,
isto kako Dalmatinci bi reki za nekoga "Tovar" (Magarac)

ili vecini vas ovdje BOK ti MATER,  time se ne psuje Mater, imam Prijatelje iz Zlatar Bistrice i svaki tren Bok mu Mater ali to je kod njih kao Bosancu JEBIGA,
u jednome Stipe ima pravo, nekolicina njih ovdje pise da bi pisala pa se i po nesto malo korisnoga nadje ali malo,

vise elasticnosti ne sve kruto primati,

ZAC  u  PRAVU SI !

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #22
http://www.gaui.com.tw/html/news_detail.asp?sn=240

Možda tih 80% radi nešto konkretno. Možda ne 80% ali jedan veći dio sigurno.
Pravo iskustvo se uvjek stekne na livadi. Bez livade nema letenja koliko god filmova pregledao i postova pročitao.
Forum je samo neki uvod i mjesto gdje se mogu dobiti najosnovnije i one prve informacije o modelarstvu a za sve dalje treba otići na livadu.

Stipe možda si to ružno rekao, vjerujem nisi mislio zlonamjerno.
Pogledaj malo ekipu iz Ivanić Grada, dugog sela, Zadra, Varaždina, Pula, Rijeka, Osijek, Slavonski Brod, MAK Velika Gorica klub kojem i sam pripadam, pa Split, Zlatar Bistrica i da ne Spominjem Zagreb koji je Meka modelarstva u nas i da ne nabrajam dalje. Svi su aktivni na Livadi.
Isto tako iz susjednih država svi stavljaju svoje uspješne letove i one manje uspješne sa livade pa i gradnje iz radionica.
 
Važno je samo povezati se sa nekim tko ti je naj bliže i više letjeti a manje piskarati po forumu. Naj kvalitetniji modelari i letači nemaju vremena za forum osim manje nekolicine kao Kobac, Diogen, Robi, Jazavac, Tomislav_ZG da ne nabrajam dalje a i oni nemaju vremena za online obuku. Nek se ne uvrijedi nitko ak se osjeća izostavljenim poimence ili nečije letjelište, tko bi vas sve pobrojao  :)

Stipe ono što tebe mući je to što za sve konkretno treba kresnuti auto pa doć do neke livade koja te zanima i gdje se leti ono čemu i sam težiš. Znali su ljudi potegnuti iz Splita, Dubrovnika i drugih država po mrvicu informacija i da vide uživo ono kaj ih zanima. Tak ćeš ili već jesi i sam.
 
Na forumu ima dobrih informacija ali u većini svega i svačega kao i na svakom drugom forumu. Ništa novo niti bolje niti lošije od sličnih i manje sličnih foruma.

+1


Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #24
HEJ HEJ!!!!

Svatko tko želi naučiti nešto naučiti će ovako ili onako stvar je motivacije.

Ništa nisam znao o gomili stvari nevezano za ovaj forum i naučio sam sam, proučavajući tražeći, ne samo internet, nego knjige isprobavanje i slične stvari.

Nisam išao s pitanjima a zašto tu ekipa ne piše više?

neki rasturaju teoriju neki rasturaju na livadi svi znaju ponešto i da nas ima možda 5 puta više na forumu bilo bi i 5 puta više postova

A zašto bi? Jel nas netko plaća?

Radim trenutno posao koji volim i oduzme mi ponekad po 10h dnevno za kompom, što bih trebao onda sjesti na flyfreak i pisati kako spojiti esc i bateriju??
Najbolja stvar i jesam i radim kad stignem. Znaš zašto?

Zato jer kada sam god pitao neko smisleno pitanje dobio sam odgovor, ako nisam pomučio sam se 5% VIŠE I NAŠAO GA NA NETU.

ALi staviti post "80% foruma samo bulji" je po meni tipa naslov kao što stavljaju zbog neimanja ideja lokalni novinari u tabloide tokom ljetnih mjeseci jer nemaju pametnijeg posla.
Kao npr da prosurfaju po drugim forumima da nađu ono što traže.

A postaviti pitanje i očekivati da se poveća broj postova je "whatever...".

Po meni forum ima dovoljno informacija za početnike i ako se čovjek posluži tražilicom na forumu većinu pitanja neće morati ni postavljati jer je već netko odgovorio.






Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #25
Omjer 8:2 i nije tako loš! Koliko nas čita novine ili gleda televiziju i negoduje nad onim što tamo vidi, a da pritom poduzme konkretan korak u pravom smjeru? Usuđujem se pretpostaviti da je omjer u ovom slučaju bitno lošiji!
I ja redovito pogledavam na forum i često imam što napisati, ali me nekako uvijek Diogen pretekne! Brz je, a ne bi mu rekli na prvi (ni drugi, treći...) pogled!
Forum je dobra stvar, a livada još bolja.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #26
Omjer 8:2 i nije tako loš! Koliko nas čita novine ili gleda televiziju i negoduje nad onim što tamo vidi, a da pritom poduzme konkretan korak u pravom smjeru? Usuđujem se pretpostaviti da je omjer u ovom slučaju bitno lošiji!
I ja redovito pogledavam na forum i često imam što napisati, ali me nekako uvijek Diogen pretekne! Brz je, a ne bi mu rekli na prvi (ni drugi, treći...) pogled!
Forum je dobra stvar, a livada još bolja.

 DIOGEN,
uh,on je opasan ali ne bi bio DIOGEN da nije takav !

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #27
moj skromni doprinos temi....


 :)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

 

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #28
  Mislim da je FF forum sasvim ok, ipak treba razumijeti da nas je malo,što zbog broja stanovnika što zbog ekonomskog stanja.

  Bilo kako bilo, itekako se može pronaći odgovore vezane za elektroniku i mehaniku modela, jedino sam zamijetio tu neku "RCG" nastrojenost, ono netko nešto kaže, napiše i onda svi udri po tamburi hehe, ali sve u svemu je ok forum, informativan i zanimljiv a i NAŠ!!! :D
nitko ne zna sve pa tako ni expert =)

Odg: 80% Foruma samo bulji

Reply #29
Evo, ja sam i danas malo buljio... ide, ide nekako...  :D
D.
A kaj si drugo mogao D kad puše cijeli dan. Izgubio sam svaku nadu za let danas osim na simulatoru  :D
Da sam barem otišao u Varaždin pa buljio ko kaj ima za prodati povoljno  :-[

I popiti pivicu-dvije!!! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian