Skip to main content

Topic: Multi pitanja (Read 11410 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Multi pitanja

Reply #30
a čuj,snimki ima raznih...iz vlastitog iskustva mogu reći da kad namontiraš kameru tako naprijed i bateriju tako nazad stvara se jedna poluga koja pojačava njihanje a pošto je i kamera na kraju poluge i to pojačava vibracije...tu je još i vjetar od propelera koji su nedaleko..cijena je 189$ što je već u klasi sa nekim karbonskim okvirima,a te aluminijske ruke kad se jednom savinu muka ih je ispraviti da budu potpuno ravne(nisam u letimičnom pregledu na RC uhvatio koliko je tezak)
Ja uvijek velim da ne treba izmišljati toplu vodu sa nekim neobičnim kombinacijama,po meni bolje ti je uzmi frame od Jazavca koji je bolji i od ovog i od flamewheel imitacije za koju sam pročitao da hoće puknut na spoju ruku i okvira.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Multi pitanja

Reply #31
  Slažem se, cijena je za naš pojam "konkretna" heh, međutim raw snimka je stvarno solidna.
 
  Osobno za te pare bih radije sam dizajnirao frame i primjenio isti princip sa 4 antivibracijska prigušnika na antivib ploči i montažom cjelokupne elektronike sa baterijom na isti zbog što veće mase.

  Po meni, ako pare nisu problem i recimo da nemam pojma o multirotorima za fpv bi uzeo taj gotov proizvod, iako mi nikako ne leži izmišljotina od cnc alu krakova.

Mogu oni izdržati puno udara ali uvijek postoji ali. Može frame napuknuti, može se ruka saviti itd itd. 189$ plus barem 50-70$ poštarina/carina su prave pare za moj pojam za multirotor framea, često zaboravimo gledati na ukupan trošak a ne samo cijenu proizvoda. Ja bih radije koristio obične alu tube na tom frameu, cijena bi bila niža barem "samo" 100$ pa ti vidi :D

sve u svemu dobar frame ako je budžet dobar, te mora e uzeti u obzir da ovo nije frame za početnika, već za one koji recimo "znaju letiti" i žele ići korak dalje da si olakšaju održavanje  modela i montažu elektronike i naravno solidan video.

Imam već nekoliko dizajna framea, odradio sam ih iz gušta, za cilj sam imao kvalitetan frame za pravu cijenu za naš pojam a ne neke nebulozne cijene koje gledam na dućanima van hrvatske. Trenutačno nemam para za izraditi prototipe ali kada tada hoću. Kako će se pokazati ne znam, jer jedno je osmisliti i dizajnirati i sve je to kool ali sagraditi i testirati je sasvim druga priča.

Bili živi pa vidili :)
InnovationMatters


Odg: Multi pitanja

Reply #33
čovječe, je to onaj zenmuse gimble? nevjerojatna je preciznost tih motora nasprem klasičnih servoa.

snimka je pici pici :D


.....

nm, skužio sam da piše na početku, iako nije zenmuse odlična snimka!
InnovationMatters

Odg: Multi pitanja

Reply #34
Kolko ja znam to nije ZenMuse gimbal, već AG-550-PJ, znam da košta 750$ al ne znam di ga ima za kupit  :D

Nego, ja jučer još malo pošarafio frame, kvaliteta ruka mi se čini A+, vidi se da su ojačane karbonom i stvarno su čvrste. Mislim da s rukama neće bit problema. Jedino su na gornjoj centralnoj ploči malo rupe krivo izbušene, ali nakon sat vremena sastavljanja/rastavljanja sam uspio to nekak pošarafit. Stavit ću malo jači loctite (nisam još ziher da li da stavim strong ili permanent, vidjet ću) tak da će to sve bit OK. Propove ću koristit trokrake, 4s batka. Malo se bojim tih RedBrick ESC-ova, ali valjda budu OK na MWC-u (evo pitam već valjda 3. put - da li ih itko koristi na MWC-u i kak se ponašaju stock? Ne da mi ih se flashat ak baš ne moram)
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #35
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Multi pitanja

Reply #36
Budući da nemam keša za Nazu, a mislim ju stavit kasnije jer mi se ne da drkarit po raznim pločicama koje možda nikad neće radit ko Naza da bih uštedio 50$, sad ću koristit MultiWii a ne bih ga htio šarafit na frame, pa me interesira da li se on smije zaljepit za frame samo s jednim slojem 3M 4011 trake ili će mu smetat vibracije?
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #37
Da preformuliram pitanje - kako montirat MultiWii Crius pločicu? Ne želim ju šarafit da ne bih morao bušit frame, znači koju traku (ili nešto drugo) koristiti?
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #38
mwii ne voli vibre tako da probaj naći nešto što nije pretanko..možda od ekipe koja ima gaui pa im je ostalo onih obostrano samoljepljivih dampera za kontroler pa pokušaj s tim ako ideš izravno na frame....zbog čega je problem bušiti frame?
 
lp
Toni

Odg: Multi pitanja

Reply #39
Ma nije problem, nego sam pacijent i onda bi me to smetalo nakon što bih maknuo MWii i stavio Nazu  ::)
Stavit ću onda sloj 3M-a, metalnu pločicu i gore još sloj ili 2 3M-a i vidjet kako je, hvala Toni
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #40
evo robi uzmes ove motore i nemas brige, na 4S rade perverzija, balans savrsen, 16/19 rupe za montazu a vrte od 10-12cola kako god oces  ;)

Odg: Multi pitanja

Reply #41
Super informacija, to imaš za stržit ili imaš neki link? :)
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #42
bit ce komplet za prodaju, motori su rctimer 650kv-a, elise karbon 10×4,5 i regleri 30A simonk fw gore, na 4S pogon naravno

Odg: Multi pitanja

Reply #43
Ja imam DJI 30A ESC-e i 8×6 trokrake Master Airscrew, to mi je bila najjednostavnija i jeftina opcija, ak buš prodaval samo motore (a moji nebuju dobri na 4s) onda možemo nekaj iskombinirat
MAK Zapad

Odg: Multi pitanja

Reply #44
evo robi uzmes ove motore i nemas brige, na 4S rade perverzija, balans savrsen, 16/19 rupe za montazu a vrte od 10-12cola kako god oces  ;)

Davore vidim da si ih stavljao na di 450 frame.zanima me koliko vremena leti sa 10x45 propovima i 3s 5000 mah batkom?
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''