Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 786751 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1815
Sad mi je stigao paket iz EU skladista nizozemska.mogu reci da je zapakirano na puno kvalitetniji nacin i dosta brzo dostavljeno (7 dana).GLS je zakon

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1816
vjerojatno zbog moje reklamacije :)... u kutiju, uz avion su mi stavili ostatak narudzbe ukljucujuci velike batke. Baterije su dosta stumbale avion. Dobio sam bonus pointse u vrijednosti aviona, tak da se ne zalim.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1817
Ne. To je onaj koji je 11 dana bio na PEK aerodromu. Fijijevci i dalje miruju...
Interesantno je kako ta pošta funcionira. Prvi put pratim te narudžbe i dolazim do zaključka kako to ide...

1. Prodavač preda pošti paket (lokalno preuzimanje)
2. Pošta dalje predaje u sabirni dio regionalni, i tamo stoji...
3. Paket stigne u odjel za međunarodnu razmjenu, čeka da se nabere paketa za dalje.
4. Paket stiže na aerodrom i čeka da se nabere paketa za određenu državu.
5. Paket stiže na dolazni dio od pošte u HR
6. Paket stiže u regionalni carinski dio (ZG, RI, ST,...) i carini se po potrebi,
7. Paket stiže u lokalnu poštu,
8. paket stiže APN-om na adresu.

Sad, koliko pojedini paket čeka između dvije faze ide od slučaja do slučaja.

Ima više tih tracking stranica, moj osobni favorit je www.17track.net jer odmah paket gleda i na odlaznom i na dolaznom poštanskom sustavu.

Ovaj paket o kojem sam napisao prije je stajao na PEK (PEKing airport) od 01. 01. i odjednom se pojavio na našem ulaznom terminalu. Na kineskoj strani piše da je i dalje na aerodromu.

Ako ima volje, mogu i ostali napisati koliko su čekali da oni u iščekivanju znaju koliko im je čekati.

Generalno, imam osjećaj da je ovo najgore doba godine za naručivanje (sredina studenog do sredina siječnja) jer je promet paketa ogroman i veća je mogućnost čepova. A ovih dana je i kineska Nova godina pa će i to profeštati...

Baš sam našao pravo vrijeme za bavit se ovim hobijem  ;)
Multirotor FTW!

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1818
sad je najgore vrijeme sa nase strane, za par dana ce bit banana sa kineske strane jer ide njihova godina itd. tak da sljedecih 3-4 tjedna se kod njih ne radi

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1819
Znaci tek sad cemo cekati pakete....osim ak ne narucujemo s europske strane...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1820
Moj paket sa Fiji jos stoji


Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1821
S kojom aplikacijom to pratiš?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1822
Sad su najvece guzve u kini tako ne vrijedi narucivati,a i nova godina im je 31.1. a svi znamo da im proslava nove godine traje i traje :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1823
TrackChecker

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1824
Je zato i imamo EU skladiste...nema puno stvari, ali ovo sto ima dobro dela (osim sto Nizozemci iznimno sporo pakiraju jer imaju malo zaposlenika ali GLS je odlicna dostavljacka sluzba)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1825
Za EU se slažem u potpunosti. Ono što imaju šalju jako brzo, ali asortiman im je samo mali dio od globalnog, a i restock im je ubitačan. Npr. 9xR im je bio u backorderu od studenog do neki dan...
Multirotor FTW!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1826
EU skladiste ima slabu ponudu glede svega....to je bas zalosno jer sam siguran da bi vecina ljudi bila zadovoljnija boljom ponudom.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1827
Povecavaju ponudu stalno...uzmite u obzir da ipak HK drži užasno puno artikala :)

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1828
Slazem se. Kad vide kak ide posao prosiriti ce posao.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Lp,
Alex

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1829
Kad su uopće otvorili EU store?


Sent on the road from my iPhone feat. Tapatalk
Multirotor FTW!