Skip to main content

Topic: T-rex 550E low rpm writeup (Read 3941 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

T-rex 550E low rpm writeup

Eto, u sjeni 3D mastersa i trojice koji uživaju benefite izvrsnog letenja i dugačkog puta, javila mi se velika želja da probam nešto novo.  Ovo kaj napišem bude možda nekome dobro došlo, a i uvjek dobro vidjeti tuđi setup da vidiš što od prilike možeš očekivati od svojeg novog kita/helića.

Do sada sam uglavnom letio na full rpm (100-96-100 cca.), na taj je način helić stabilniji, ima puno veći odaziv komandi i rigidniji u zraku. Za DFC glavu ljudi uglavnom pričaju da je dobra za high rpm, uglavnom je kod helića pravilo da ukoliko se dobro ponaša na low rpm ( new wobbla, bobbla, rep drži itd..) da je dobro složen i da su mu komponente kvalitetne. Zato sam bio i jako zadovoljan kad sam shvatio da se moja 550-tka prilično dobro ponaša na low rpm, bez obzira što sam je zabio prije jedno mjesec dana ( umbrela gear, blades, frame ). Nakon toga udesa naručio sam EDGE flybarless blades, ali su mi "na žalost" poslali flybar blades, pa sam si rekao da iskoristim priliku i vidim razliku između flybar/flybarless sablji. Kod EDGE-ica mi je fenomenalno što su jako dobro napravljene, uvjek, ali uvjek (do sada 3 kom) kada sam ih stavio na vagu, bile su savršeno izbalansirane što nije slućaj sa  Align sabljama, dalje, odbljesak svjetla i izgled u zraku je super, sa dobrim balansom, pravilnim oblikom, stvarno su stabilne u zraku, ali ne mogu reći da su Align sablje puno lošije, lošije su samo malo i to opravdava razliku u cijeni.

No, ono glavno o čemu sam htio pričati, nakon što sam se zanio sa detaljima setup-a je low rpm. Let se produžo na 8 min sa tim da su ćelije u zippy 30C bateriji na 3.78V nakon leta. Lagani smooth pokreti bez potrebe za divljanjem i bacakanjem helića simo-tamo mi je jako pasalo. Jučer je bio predivan dan nakon lošeg vremena, ostalo je malo vlage u zraku tako da je sve bilo bistro, temperatura taman kak treba biti i bez komaraca, savršeno za letenje...

T-Rex 550E low rpm

poz
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #1
Luxo, ovo je fantastičan let care, svaka čast!!

Baš mi je drago vidjeti da se u globalu sve bolje leti kod nas, za god dvije imat ćemo dobre 3d letače :D  Ti si definitivno kandidat za jednog od prvih, odlično letjenje, samo tako naprijed, samo ti snimi još koji filmić, gušt je gledat :D

LP
InnovationMatters

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #2
Hvala Dado! Htio sam te kontaktirati da dođeš malo, da se dogovorimo za zajedničko letenje. Da se prijaviš na 3DX i tak... ali te u to vrijeme nije bilo nešto na forumu?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #3
Bravo majstore, prejeben let! Fakat rasturaš! Preciznost sam takva

Quote
uglavnom je kod helića pravilo da ukoliko se dobro ponaša na low rpm ( new wobbla, bobbla, rep drži itd..) da je dobro složen i da su mu komponente kvalitetne.

Stavi full tvrde dampere pa onda probaj :)
MAK Zapad

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #4
Bravo majstore, prejeben let! Fakat rasturaš! Preciznost sam takva

Quote
uglavnom je kod helića pravilo da ukoliko se dobro ponaša na low rpm ( new wobbla, bobbla, rep drži itd..) da je dobro složen i da su mu komponente kvalitetne.

Stavi full tvrde dampere pa onda probaj :)

Stavio sam full tvrde dampere, nemrem staviti tvrđe... Pardon, mogu, ak ih napravim od hrastovine  ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #5
Interesantno, koliki je RPM?
MAK Zapad

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #6
Interesantno, koliki je RPM?

Trebao bi izmjeriti, može se izmjeriti na nekom audio analyzing softwareu. Budem... pa bum ti rekel.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #7
Hvala Dado! Htio sam te kontaktirati da dođeš malo, da se dogovorimo za zajedničko letenje. Da se prijaviš na 3DX i tak... ali te u to vrijeme nije bilo nešto na forumu?

   Ma bio sam u banani, recesija bla bla, morao prodati sve helije itd da ne pričam :(
Ali evo sada sam opet počeo trenirati na simulatoru i skupljati za pravu makinu, bit će fusion 50, odlučio sam ići do kraja, 3d letjenje. Ima vremena, nadam se da ću do tada naučiti double piro flip, piro osmice i dovršiti 3 point tic toe na 4 point i usavršiti snake manevar. Kontam da bi mogli jednog dana se naći svi na jednom domaćem meetingu, zajebancija, pivo i roštilj hehe

Kako god okreneš, treniranje za precizan 3d traje i do 5 godina, tješim se hehe
InnovationMatters

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #8
K, ak ti se da zezat. Ili si skini app za fontele pa sl. put kad ideš letit probaš i javiš :)
MAK Zapad

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #9
Hvala Dado! Htio sam te kontaktirati da dođeš malo, da se dogovorimo za zajedničko letenje. Da se prijaviš na 3DX i tak... ali te u to vrijeme nije bilo nešto na forumu?

   Ma bio sam u banani, recesija bla bla, morao prodati sve helije itd da ne pričam :(
Ali evo sada sam opet počeo trenirati na simulatoru i skupljati za pravu makinu, bit će fusion 50, odlučio sam ići do kraja, 3d letjenje. Ima vremena, nadam se da ću do tada naučiti double piro flip, piro osmice i dovršiti 3 point tic toe na 4 point i usavršiti snake manevar. Kontam da bi mogli jednog dana se naći svi na jednom domaćem meetingu, zajebancija, pivo i roštilj hehe

Kako god okreneš, treniranje za precizan 3d traje i do 5 godina, tješim se hehe

Ajde, super Dado! Javi kad ga složiš :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #10
K, ak ti se da zezat. Ili si skini app za fontele pa sl. put kad ideš letit probaš i javiš :)

Nije bed ;). Mislio sam to napraviti ovak i onak. Imam app ali se nisam sjetio iskoristiti ga... :/
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #11
Hoću, trebat ću i puno savjeta za elektroniku tako da budem ja pitao sve živo i neživo kad bude vrijeme :D
InnovationMatters


Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #13
Vidi se profesionalnost... samo tako.... 8)

Odg: T-rex 550E low rpm writeup

Reply #14
jel to netko treba hrastove dampere ....  :D :D :D več tokarim  ;D
dx9-xd8-gobac630