Skip to main content

Topic: POMOC oko helikoptera (Read 6939 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POMOC oko helikoptera

Dobar dan svim forumasima eto mene su poceli zanimati ti helikopteri pa nemmam bas novaca ali sam na jakusevcu danas kupio daljinski za helic trokanalni za 10 kuna a u nedjelju helikopter za 5 kuna i sad stavim na kanal a i on se pocne vrtiti i prestane onda a nece letjelti a to sam spojio preko usba jer nemmam baterije,kuzim se u elektroniku ali ne toliko..jel ima netko iz zagreba da se kuzi i da mi moze pomoci odgonetnuti u cemu je stvar i tako? zahvaljujem puno

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #1
Nebi te tio razocarati,al ako si to odvojeno kupio a imas koaksijalca male su sanse da ces to uspit pokrenut al probaj :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

 

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #2
Sa IR nije problem uparit bilo koju stanicu, imao ja davno 3 komada;)

To si vjerovatno kupio IR koaksijalca, ako ti se zavrtio to znaci da stanica i prijemnik komuniciraju. Ako se zavrti pa stane ili nece poletit onda ti je baterija slaba i treba ju mijenjat, napuni do kraja preko USB-a koji si dobio, ako i tada ne poleti onda trebas novu bateriju. Sve sto radis radi u kuci jer posto je IR smeta mu sunceva svjetlost.


Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #3
aha to sam i ja mislio da komuniciraju al oke to radi na tom a kanalu al ja sad stisnem onaj lijevo(to je pretpostavljam gas jel je on stalno dole pa gatreba dignut gore da bi poletio?) on nista ne radi i jos mi je nesto cudno,nema repnog stabilizatora..

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #4
O helikopteru i voznji ne znam ama bas nista, ali evo dosao Djed Mraz i moram pomoci, a ne znam.
Procitala sam uputstva, ali jedna (za sada) stvar mi nije bas jasna. Helic je  (http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Nine-Eagles-Bravo-III.html 
Kad gledam tu na slici, vidim da je gornja elisa spojena s onim iznad "stapicem" s obje strane, a ovaj helic samo na jednoj strani ima taj "uppert ball likade rod".   U uputstvima nigdje ne pise da bi i na drugu stranu trebalo staviti taj mali komadic koji povezuje "fly bar" i "upper rotor", a cini se logicno da bi. U kutiji je jedan taj komadic, ali da li to treba staviti gore (a nigdje nije napomenuto) ili je to neka rezerva?
Hvala
 

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #5
Ok, hvala, znaci ne bi se trebalo nista strasno desiti ako probamo pokrenuti elisu bez toga... ali i da probamo s oba,  da vidimo razliku. To me brinulo...da se ne desi da odmah podivlja i razbije se cim ga ukljucimo tj. i prije ngo li se uspije odvojiti od poda.
Gledam malo slike na googlu i u biti na svim slikama tog modela (na kojima se vidi) su oba.
A na nekim drugim modelima, npr. ovaj http://www.helipal.com/nine-eagles-draco-blue-2-4ghz-edition.html se vidi samo jedan.
Ti imas isti taj model, Nine Eagles Bravo III...ili to sto si rekao vrijedi za sve modele?

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #6
Ok, iako ...mozda i necemo doci do sireg prostora, kad ga skrisimo prvim pokusajem.
Za pocetak bi samo pokrenuli elisu i nadali se da ce prezivjeti.  :)

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #7
Stisnem gas i umjesto da se lagano digne, srusi se ulijevo.  :(
Nakon sto je stanica ukljucena, mirovao je...pa bi se trebao (tako pise) automatski uskladiti s njom, ali nesto ne stima.

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #8
Jedna je na njemu, ali postoji jos jedna u vrecici. Probali smo ga par puta podignuti, rusio se u lijevo.
Sad odjednom vise uopce ne radi, ne pogrece se uopce elisa.  :o

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #9
Da, imam dvije, napunili obje, s prvom probali, prevrnuo se 2-3 puta i onda vise nije reagirao. Stavili drugu i ne reagira. Sad sam ponovo stavila puniti, ali ocito napunila se caskom...znaci i bila je puna, ali pretpostalvjam da to nece pomoci tj. da nije od toga.
Super, jedan dan, jedan pokusaj  i vec na servis.

Da, nista se ne desava, svijetli lampica, treperi, ali ne zuji, elisa se ne mice. Shit.

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #10
Stavili na pod, lagano podizali gas...u trenutku kad se trebao odvojiti od poda prevrnuo se ulijevo. Naravno, odmah je gas spusten. Nije pao s visine, samo se prevrnuo. Nije ni uspio poletjeti.

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #11
Kako to mislis - ako je jos ima...pa nije valjda da su ukinuli garanciju i da je normalno da helic prestane raditi cim se prevrne i da smo mi za to kao krivi, a sve smo radili prema uputstvima.   :'(
Vec sam poslala mail u ducan, nadam se brzom odgovoru.

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #12
Aaaa...to.
Pa rekoh da je Djed Mraz donio...a kupio ga je ovaj mjesec.  ;)
Valjda bude ok. Ne bih rekla da je nasa krivnja, jer smo radili kako pise, nije se ni podigao, nego prevrnuo..a vjerujem da se bas od toga i ne bi smio odmah pokvariti tj. da bi morao moci izdrazati prevrtanje bez posljedica.
Ili se varam? 
Covjek iz ducana ga je preporucio kao dobrog i izdrzljivog za pocetnika...na stranici pise: "neuništivi koncept i odlične letne karakteristike"...znam da tome ne treba bas slijepo vjerovati, ali opet da se nesto (ne bas pre jeftino)  samo tako caskom pokvari, a da se i nije nista dogodilo...nije se nikam zabio, pao...a bas toga sam se bojala, pa smo radili sve jako pazljivo.

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #13
Poslala sma mail u ducan i rekose da nema problema, a i u cemu bi mogao biti problem - spajanju stanice i helikoptera.
I ja sam dosla na tu ideju, obzirom da nije bilo bas nikave reakcije...ni zujanja ni makac, nista.. i pokusavala "spojiti" ali nije islo.
Sad sam pokusala ponovo i nakon par pokusaja uspjela. Radi.  :)
Probala jos jednom (rekli mi u mailu da je normalno da ide u stranu pri polijetanju)
Ovaj nije letio u stranu, vec se samo srusio u stranu...ali cini se da sam gas dodavala prepolako. Sad sam to malo energicnije, pa se podigao...ali u stranu, pa opet nije bilo nista od toga.
Do daljnjega smo odustali, dok ne odemo nekam van...tj. negdje gdje ima vise mjesta, da vidimo kako bi se dalje u zraku ponasao. Kad bi mogao lebditi na mjestu, samo uz gas, bez upotrebe ostalih naredbi, to bi bio uspjeh.  ;D

Odg: POMOC oko helikoptera

Reply #14
Odmah da te upozorim da niti jedan helic ne lebdi na mjestu samo sa gasom.
Uvijek trebaju ostale naredbe :)
Sto je helic veci to je potrebno MANJE naredbi.

Ako ce te ici van sa ovim malisanom OBAVEZNO kada NEMA ni daska vjetra :)
Bolje bi bilo da nadjete neku skolsku dvoranu.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.