Skip to main content

Topic: Oktokopter v2 (Read 8748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Oktokopter v2

Evo nakon dužeg vremena napravio sam novi oktokopter.
 
Radi se o promjeru od 1000mm
 
Ukupna težina ovoga na slikam je samo "900g"
 
Rađen je za ukupnu poletnu težinu od 12 kg
 
Baza je na puzdanoj i provjerenoj platformi sa kojom sam letio i 17 kg poletne mase tako da je čvršta što više ova je još čvršća.
 
Ima adapter board za sve poznate ploćice i promjere rupa isto tako podržava i + i x mod.
 
Ima nosać reglera i tako je konstruirana da su žice gotovo ne vide i regreli laganao  mjenjaju a ujedno je sve pregledno i uredno.
 
Tenutno radim na novoj 3 osnoj platformi koja bi trebala biti za snimanje i slikanje i naravno iči če kamera do 4 kg max po potrebi
 
Evo par slika da nebi puno pričao.
 







































 
Made in Croatia  :)
 

Odg: Oktokopter v2

Reply #1
Svaka čast, izgleda vrhunski
MAK Zapad

Odg: Oktokopter v2

Reply #2
Prva liga izgleda...  8)

Koji je to material za Centar Plate i koje debljine??

Odg: Oktokopter v2

Reply #3
debljina je 1,5 mm to je g11 izuzetno dobrih karakteristika za letjelice ove vrste moje mišljenje bolje nego karbon a razlika u težini je zanemariva svega par grama na to mislim 5 ili 6 grama po ploći.
Konstrukcija izdržava 30 kg opterečenja na centar tako da je čvrsto možda i više od toga nisam probao nisam znao što da stavim

Oktokopter v2

Reply #4
A gdje taj materjal nabaviti??
Jer carbon je dosta skup...

Odg: Oktokopter v2

Reply #5
Je dosta je skup i lako puca nije baš pretjerano elastićan.
 
imaš na www.morlak.hr ako se ne varam ja tamo kupujem ali uzima od 1 do 3 kvadrata koliko ja znam male komade baš ne prodaju osim ako im ne ostane ili tako nešto to oni tamo zovu tehnićki laminat tako ako budeš kupovao to im reci imaju razlićite debljine i materijale

Odg: Oktokopter v2

Reply #6
daj fotku aurore9 na tom frameu za dojam veličine,
 mislim da sa svake strane ima par cm još lufta koliko je velik  ;D

tko bu prvi poletio s time, neka stavi neke fotke stroja  ???

Odg: Oktokopter v2

Reply #7
Moja stara ide na rastavljanje sada za koji dan i onda dolazi novi frame.
 
A novi frame je veći i lakši i čvršći od starog.
 
Vidjeti ćemo uživo kako radi nadam se za tjedan ili dva.
 
Ono što me više muči je platforma sa 3 osi koja mora raditi dobar video jer ako ne radi nema svrhe za tim.
 
Za sada sam još uvjek u fazi skiciranja tako da trebati će se malo potruditi pošto ne kopiram nikakve platforme radi nešto što nema još tako izvedeno slično kao i ovaj frame za okto u tom stilu bi trebala biti platforma.

Odg: Oktokopter v2

Reply #8
Evo nakon dosta vremena došlo je vrijeme i da se moja okta presloži na novi veči još čvršći i lakši frame.
 
Kao obično krenulo je sa hrpom žica ipak 8 reglera je puno i treba to složiti sve na svoje mijesto.
 
Evo par slika kako radovi trenutno napreduju.
S obzirom da nemam baš vremena a i sezona snimanja iz zraka je prošla bar za mene lagano se slaže.
 
Evo par slika kako napreduje:
 
Išao sam na optimizaciju kabela i gle čuda ustedio 100 grma, a o otporu i iskoristivosti da ne govorim
 

 

 

 
e sada je krenulo slaganje
 

 

 

 

 

 

 

 
Za sada toliko nastavak sljedi kako stignem.
 

Odg: Oktokopter v2

Reply #9
Super izgleda, jedva čekam vidjeti prvi let.  :)

Odg: Oktokopter v2

Reply #10
Ma stani malo brate. Kako si krenio nabit ćeš i 10 krakova. Ima da se elise češkaju međusobno  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Oktokopter v2

Reply #11
Je dosta je skup i lako puca nije baš pretjerano elastićan.
 
imaš na www.morlak.hr ako se ne varam ja tamo kupujem ali uzima od 1 do 3 kvadrata koliko ja znam male komade baš ne prodaju osim ako im ne ostane ili tako nešto to oni tamo zovu tehnićki laminat tako ako budeš kupovao to im reci imaju razlićite debljine i materijale

Pozdrav, jel su cijene za g11 ostale iste....


Odg: Oktokopter v2

Reply #12
ja plačam 420kn za kvadrat.
ali cijena zna varirat jer koliko sam skužio to ide na vagu.
Ali nije toliko problme ploča koliko to što se mora matirati sa obje strane da bi se mogla kvalitetno poslje toga obojati u boju po želji.
A za to treba dosta vremena čak i sa mašinom.

Odg: Oktokopter v2

Reply #13
nadam se da ču danas uspjeti montirati krakove na frame sa motorima.
Hrpa posla.
U svakom slučaju okta će imati raspon od 990mm a to je dovoljno da komotno stanu 12" elise.
Sa takvim setupom na 6s leti do 17 kg ukupne mase

Odg: Oktokopter v2

Reply #14
Evo radilo se i danas cijeli dan skoro.
Svi motori su presloženi sa novim ležajevima.
 
Evo par slika od danas:
 

 

 

 

 

 
sutra se nadam sastavljanje framea ako stignem