Skip to main content

Topic: jeftin long range sa HK, idealno za 9X (Read 1877 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: jeftin long range sa HK, idealno za 9X

Reply #1
OK, njub sam u ovome, ali tu se spominju vrijednosti 50-100km.
WTF?
Jel to stvarno moguće da toliko lovi. mislim i 10 kilometara mi je već puno.

I druga stvar kojeg bi ranga(cijene) trebao imati video link da lovi tih 10 kilometara bez problema...

Ovo mi je totalno james bond spika.

Odg: jeftin long range sa HK, idealno za 9X

Reply #2
Na domet linka utječe puno faktora. Polarizacija, prepreke (los), usmjerenost signala (jer sa omnidirekcionalnom antenom sigurno nema 100, a ni 50, a ni 20 km, a usudit ću se reći ni 10 km), kvaliteta antena, vremenske (ne)prilike, kvaliteta koaksijalnog kabela, dužina tog istog kabela, you name it.

To sve što proizvođači navode treba uzeti sa jako velikom dozom rezerve. U nekim specifičnim slučajevima je vjerojatno moguće dobiti tih 100km (ali i meni to zvuči sci-fi) ali ne pod normalno.

Odg: jeftin long range sa HK, idealno za 9X

Reply #3
Cini mi se da je trenutni rekord 60km u jednom pravcu i jos 60 nazad.

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: jeftin long range sa HK, idealno za 9X

Reply #5
po riziku banovanja, a malkice sam i nevozan jer radim na otvorenom i danas,....


uz duzno postovanje, da se ne gnoji....


pricamo o RC hobiju a ne o NASA-i.


Za kakav link? Najlonski!
Pa radio link od tebe, mene, nekog drugog do RC modela, majku mu.




Mislim da je moj post kao i prethodni potpuno trosenje vrema, elektrona, novaca, mozdanih celija i ostalog.

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.