Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 68466 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #75
Za ovaj nije.
Radi se na gimbalu ali za hexu i oktu.Samo polako napreduje jer čeka se elektronika i nek stvari iz vana.
 

 


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #78
Što si mu nafrljio od elektronike. Kakav ti je ono prekidač na vrhu sa crvenom kapicom?

Crveni gumb je reset osd-a da sve parametre stavi na nulu.


Pametno, druže pametno!
Ja moram konektore ili spotter da otkači i spoji radi mjerenja vremena leta.
Možda budem sa daljinskim to mogao napraviti. CH 6 mi je slobodan , pa bi preko njega možda pokušam resetirat OSD.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #79
resetiranje OSDa u zraku preko serva ima i neke prednosti,
ako ga izvedeš negdje otprilike iznad sebe, ali na visini od xXx metara,
svejedno ti pokazuje dobar smjer strelicom prema 'home',
ali visina na videozapisu fpv streama ostaje legalna  ;)           (<300m)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #80
jazavac jel u planu kakav gimbal za ovaj frame?

Ma koji vražji gimbail ;)
Mali stabilan kao da si na njega nakačio 3000 USD gimbail. Bolje tu lovu potroši na piće i žene :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #81
Taj reset gumb služi u biti samo da se kada se gps spoji da se resetira na nulu jer zna neki puta da odskaće i do 20 m i visina isto tako, pa ga onda resetiraš i sve je na nuli.
Nevidim potrebu ni smisao reseta u zraku.
Poanta je u tome da znaš di si u prostoru a ne da resetiraš bez veze.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #82
pokazat ću ti na nekoj snimci što sam točno mislio,
znam za što je ta tipka jer imamo identičan OSD.
(a može se letit i bez nje)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #83
Današnji FPV let na Mrežnici.
Pista ekipe iz Duge Rese
River MREŽNICA _ RC DUGA RESA

Letjelo se bez vjetra. Šteta što je mali kopter, pa ga spotter brzo izgubi iz vida. Zbog toga nisam htio ići dalje. Nije bilo WLAN AP u blizini koji rade smetnja na video RX osim jedan letač s 2,4GHz, al sam ga zamolio da ugasi stanicu 8)  
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


FPV quad made in Croatia

Reply #85
Pošto nam meteorolozi prijete lošim vremenom i kišom ( u Dalmaciji ) odlučeno je da se obavi posljednji ljetno-jesenski let na Šepurinama.
FPV QUADCOPTER KK 2.0 LDC board
Vrijeme bez vjetra a piloti u majicama.
Osilio sam se i odlučio obaviti daljinski let. Pista je dugačka 1135m. Pošto sam uzeo "zalet" s južne straene piste oko 150 m i otišao skoro do kraja, ostalo piste oko 200 do ruba betona. Morao sam se dignuti više pošto na pola piste i na visini od oko 50m počelo sniježiti u naočalama. Pri kraju me malo uhvatila panika, jer ni avionom nisam išao tako daleko, te sam se okrenio i vratio nazad. Na visini oko 100-150m slika odlična bez smetnji. Na veću visinu nije ni potrebno letjeti jer GoPro ne daje dobru sliku predmeta na horizontu - premali te se čine dalji nego što su u stvarnosti, zbog zakrivljenosti leće.
 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #86
Ma gledan te Bodule i ljubomoran na mirnu snimku...  :-[
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #87
Svaka čast na snimci i letenju.
Nažalost dolaze loše vrijeme pa čemo teško leti al eto.
Taman sada kada sam se ja pripremio na obaranje rekorda sa letenjem u dalj sa quadom.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #88
Super video Bodule!! :)

FPV quad made in Croatia

Reply #89
Hvala.
Kako bi u kraćem vremenu ( zbog dužine glazbe ) ubacio cijeli let, ubrzao sam video na 150% pa se vide promjene nagiba koptera. Ako je u realnom vremenu mnogo je mirnije. Ipak treba preletjeti 1000m u jednom smjeru i 1000m nazad uz okret oko 200m pošto nisam uspio sa 150m visine na dužini od 800m spustiti se na razinu piste. Dodatna FPV kamera nema širinu kadra ko GoPro, te me jako vara, tj. nemam osječaj moje pozicije iznad zemlje. Kada sam bio krenio prema suncu, šuma mi je postala potpuno crna, tako da nisam imao niti osječaj visine. Tada mi je morao pomoći spotter.Na GoPro je bolje raditi FPV jer ne zacrni sliku kada se ide u sunce.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(