Skip to main content

Topic: Par leta sa DFC, utisci (Read 4445 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #15
Jep :)
Može i bez njega, ima ona fora s vezicom...
Nego, meni nije jasno kak vi s FBLom nađete 0° pitcha, odokativno, skupite sablje...?
Ja za 450 imam dio koji se stavi umjesto headstoppera, kroz njega proteraš flybar šipku i možeš mjerit normalno pomoću pitch gaugea. Bez toga pretpostavljam da se može jedino pomoću dig. pitch gaugea?

Isto je tako i sa većim helićima, da.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #16
moze i na jeftiniji nacin,obican pich gauge + libela privezak



+12°

-12°





p.s.ne znam ko je  to izmislio ali mi je to prvo palo na pamet kada sam namestao fbl glavu



Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #17
Vidio sam da to koriste u podešavanju helija s flybarom, tako da se flybar lopatice dovedu u 0° i da se vidi da li postoji ali/ele interakcija. Ali super ideja, za koristiti na FBLu :)
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #18
moze i na jeftiniji nacin,obican pich gauge + libela privezak

p.s.ne znam ko je  to izmislio ali mi je to prvo palo na pamet kada sam namestao fbl glavu

To je skroz ok, ali bi trebalo nivelirati i main shaft da bude skroz okomit.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

 

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #19
da , upravo tako sam ja sinoć na NOVOME PROTOSU podešavao 3g , stol u vaser vagu , helić na njega i štelaš , i sve super probam onak bez paljenja motora , swash se fino pomical , nagneš levo on desno i to .....

tak da sam danas čim sam se vratil s posla probal ulovit još malo  sunca ... uštekam bateriju , on se fino inicijalizira , palim motor i krenem u hover malo lijevo malo desno i mačak se baci u stranu i opali mi elisama po tlakacvima (odu sabice  u KU...)

znači , vaser vaga je OK , samo kod 3g treba JAKO PAZITI na ail i ele revers .....  bilo je kontra i čim je krenul u desno još ga je pojačalo .... dovoljno da razbijem predivne elise  :'( :'( :'( :'( :'( :'(

zato povjerenje je ok , provjera je zakon ...

PS. gdi ima dobrih 425 elisa a da ne koštaju cijelo bogatstvo ,
dx9-xd8-gobac630

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #20
Dobar ti je ovaj heli!!! ;D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #21
bormeš je dobar  , još malo vremena da riješim fino ugađanje .... a možda i ova luxo-jeva DFC glava .... zgleda mi jako lepo ......
dx9-xd8-gobac630

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #22
da , upravo tako sam ja sinoć na NOVOME PROTOSU podešavao 3g , stol u vaser vagu , helić na njega i štelaš , i sve super probam onak bez paljenja motora , swash se fino pomical , nagneš levo on desno i to .....

tak da sam danas čim sam se vratil s posla probal ulovit još malo  sunca ... uštekam bateriju , on se fino inicijalizira , palim motor i krenem u hover malo lijevo malo desno i mačak se baci u stranu i opali mi elisama po tlakacvima (odu sabice  u KU...)

znači , vaser vaga je OK , samo kod 3g treba JAKO PAZITI na ail i ele revers .....  bilo je kontra i čim je krenul u desno još ga je pojačalo .... dovoljno da razbijem predivne elise  :'( :'( :'( :'( :'( :'(

zato povjerenje je ok , provjera je zakon ...

PS. gdi ima dobrih 425 elisa a da ne koštaju cijelo bogatstvo ,

Uh oh! Jao, šteta. Da toga sam se ja jako bojal. Zato prije svakog leta zemeš helić u ruke i nagneš napred nazad i ljevo desno, swash mora težiti da ide suprotno heliću, odn. težiti horizontalno.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #23
ma da  , skroz je moja  greška  , pre velika želja zna ubit strpljenje i onda krš...  naravno i nepoznavanje 3g setupa je dio toga
dx9-xd8-gobac630

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #24
hahahaha ajde da nisam jedini stom metodom stelanja pitcha, imam cak identicnu 'skalameriju' ko vidoja, naravno prvo pitch stola razumije se :D
Ima jos ona metoda kad zmjeris razmak izmedju sklopljenih sablji pa kalkulator, ali nikad nisam bas u detalje isao, ova prva je zapravo ful precizna.


.....
PS. gdi ima dobrih 425 elisa a da ne koštaju cijelo bogatstvo ,

Probaj ove:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10696__500_Size_Carbon_Fiber_helicopter_blades_430mm.html , moras ih balansirati, zvuce odurno (valjda zbog vrha zaobljenog).. ja koristim s beastxom i za mlatit po podu su prva liga:)
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #25

Ima jos ona metoda kad zmjeris razmak izmedju sklopljenih sablji pa kalkulator


Ma ta metoda i nije bogznakaj, pogotovo za veće helije jer se sve skupa spiga od težine sablji. A i svugdje pomalo lufta itd.
Ovo je dobro, idem razje* nekakvu staru wasservagu ak nađem  :D
MAK Zapad

Odg: Par leta sa DFC, utisci

Reply #26
Imas za kupit tih malih wvaga u bauhausu, gramatu i sl.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG