Skip to main content

Topic: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem (Read 3531 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Imam Nazu lite upgradeanu na M softwareski.
Manje vise sve radi uredno ali me zivcira sto skoro uvijek na start upu blinka oranž. Nakon toga pomaze gasenje/paljenje ili kalibriranje. U uputstvima se to slabo spominje, na netu spominju da palica gasa nije ispod centra i smetnje, al sve to nekak blesavo ispada.
Svaki put kad hocu letit prvo 5 minuta borbe...

Imate kakav savjet?

Evo video kak to izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=bpKatK7JN-E

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #1
Kod mene ista stvar, traje li ga traje. Al mislim da je puno krace trajalo prije updatea sa lite na M. Isto me zanima zasto i kako :)

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #2
Tvoj blinka ovak ili blinka tri miga crvenog zbog gpsa?

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #3
Ne, ovak, 4 blinka, naza warm up. Samo dost dugo traje tom 4-5 minuta. Gps blinka crveno al tek nakon sto odvrti warm up. Al za vrijeme warm up-a nema paljenja motora.  Dal je to duze radi updatea lite na M ili sta, neznam.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #4
Koliko ljudi leti sa Nazom a nitko nema nis za dodat, da nas bar popljuju da smo neuki, pa bi znao da nisam dovoljno dobro trazio...

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #5
U uputstvima pise da je to warmup time. Kod mene to blinkanje traje oko 1 min i to je to... Na lite verziji to nije postojalo.

Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #6
Hoces rec da to nije zapravo naranđasto nego žuto? I ak ga samo pustim minutu da se zagrije, bude se prebacio u normalu?

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #7
Da, po uputama je to zuto, iako bas ne izgleda tak. No, narandjastog ni nema u uputama ako se ne varam, a crveni je drugacije, vidi se razlika tek kad crveno zablinka.
Uglavnom, da je to minuta, nema problema, al traje dosta duze, barem kod mene.

To su takvi fensi kontrolleri, kk2 to ne radi haha, ni naze32 :)

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #8
To je Warm Up time...

I kod mene je isto, M-Lite apdejtana na V2, radi istu stvar i svi koji lete na V2 ili M-Lite apdejtanom na V2 sačekaju da odsvira ku*cu da izvinete i onda imate siguran let...

M-Lite to nema pa ako vam smeta, downgrade na M-Lite i uštekaš bateriju i odmah u vazduh...  :) ;)




P.S. ja sam zabilježio od 45 sekundi do 2,5 minuta blinkanja žutog...

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #9
Ajde znaci taj misterij rijesen. Sutra probam uzivo. Malo mi fale dani kad mi je quad letio na Naze32, ustekas batku i u zrak....

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #10
Ma nije to strasno nista, al bemu misa, zuto bi moglo bit zuto, a ne da blejimo po uputama trazec narandjasto kojeg nema :)

Pocetnici :)

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #11
Famozni Warm-up na Nazi je posljedica korištenja komponenti (baro, IMU), koje baš i nisu u tolerancijama, a radi
smanjenja cijene proizvoda (slično ko i sa procesorima - ništa se ne baca). Zato je i bila izdana verzija firmware sa "patchom"
koji je monitorirao hardwer da bi predvidio ponašanje senzora i odstupanja od normale. Na nekim se Nazama javlja više,
na nekima manje na nekima ne.


Kako je Naza lite hardwerski identična Nazi M, warm-up je posljedica drugog algoritma koji se koristi. Moglo se dogoditi da kupiš i
Nazu m pa imaš "taj efekt".


E sad da li (opet slično kao kod procesora) verzije sa problematičnijim senzorima idu u light varijante spada u čiste spekulacije (budući
da se javlja i kod standardnih Naza m varijanti).


Znači pričekati, i nakon toga poletjeti.


Nadam se da je pomoglo, u svakom slučaju po meni nije razlog da se vraća na lite varijantu.


I da, Daglas, zato imam i malca koji je na Naze32 (ustvari i još jednog sa CC3D-om, ali taj je momentalno "na radovima"),
slozis ga sa 1804 motorima, ne moraju biti cobre ili ss, i to je to. Motori su sasvim ok, pogotovo za te novce buduci sam
vidio na e-bayu (ili banggoodu) 4 kom za 20 baksa.





Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #12
Fala ekipa, puno pomoglo. Rascistilo sumnje.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #13
Ja jos nakon sto odblinka i krene zeleno svijetlit iskopcam bateriju i ponovno ukopcam i onda nema blinkanja nego standardna procedura crvena...zelena... Tj trazenje gpsa i kad odblinka zeleno onda u zrak.

Odg: Naza maltretira sa naranđ. blinkanjem

Reply #14
I nakon toga odletim 20 m od sebe i okrenem quad kako god i ukljucim.home lock te povucem palicu elevatora prema dolje i ako se quad vraca na lokaciju s koje je poletio tada picim dalje... Tad ste sto posto sigurni da je locko se i zabiljezio pocetnu tocku.