Skip to main content

Topic: YAK 54 DEPRON 3D- CNC (Read 20654 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #15
Yak je koooonačno zaljepljen..... u gužvi sam nekoj... još trebam na njega pobacat setup i za vikend je u zraku..
cijeli je poselotejpiran, ima carbon štangice u krilu i horizontalcu i teži ravno 90g.. hornovi od vitroplasta
su izrezani ručnim CNC-om... danas ih lijepim.. :D


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #16
odradio maiden danas predvečer u Maksimiru...ispraznio 3 kom. 850mAh 2s... nikakvo trimanje nije bilo potrebno...
Zbog uske livade omeđene visokim 100-ljetnim hrastovima i vjetrovitog vremena
nisam se upuštao u pretjerano divljanje pa ne mogu puno reći o 3d sposobnostima modela...
Povečano kormilo brutalno radi svoj posao...  :o  obrne ga za 180 u metar prostora...
definitivno model za imati u prtljažniku.... da se nađe pri ruci...


nažalost nisam imao snimatelja da snimi let... možda sutra ponovim letenje ako vrijeme posluži, pa snimim nekaj...

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #17
Kišno popodne i iznenadni napad marljivosti: dovršiti neki započeti projekat !
JAK me čeka  (nadam se u njemu i Kapanina  :D ).
Brzo lijepljenje preostalog, neki ultralagani setup, onako da ima što više karbonska u modelu i linkovima, 7*5 kontraokretna, 2S 370 mAh Truljnigi Nanošit i eto AUW 180 gr. Negdje sam izgubio wing fences, Šišmiš pomagaj ...
D.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #18
Di se ovo da vidit i probat?
Rado bi slozio jednog za naganjanje po firmi :D


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #20
Gdje nabavljate depron...zivim u puli i po obicaju tamo to ne postoji...posebice ovi "strucnjaci" sa fakultetima o tome iz bauhausa "nikad culi" za ista slicno. Probao sam po netu pogledat al je abnormalno skupo. 150 usd plus postarina neka za 8 ploca 10x30x4 cm ili tako nesto...ili je to standardna cijena za depron? Jer gledajuci na youtubeu to je bagatela ne?

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #21
Gdje nabavljate depron...zivim u puli i po obicaju tamo to ne postoji...posebice ovi "strucnjaci" sa fakultetima o tome iz bauhausa "nikad culi" za ista slicno.
Stručnjacima sa fakultetom ne preporuča se postanje na Friku... :D , pogotovo ako imaju kaj pametno za reči!

Umjesto deprona, što je samo jedan od slićnih proizvoda, imaš bijeli Climapor u Bauhausu ili onaj zeleni Arbiton u Pevecu. Postoje razne vrste, dodaci folija...debljine... ugl ovaj YAKša je napravljen od 5 mm.

@Milan Prša, Šišmiš:
YAKša leti super, divljali po kišici jučer, preporuka svima koji žele nešto za po dvorištu ili ulici itd..
Damir

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #22
Gdje nabavljate depron...zivim u puli i po obicaju tamo to ne postoji...posebice ovi "strucnjaci" sa fakultetima o tome iz bauhausa "nikad culi" za ista slicno. Probao sam po netu pogledat al je abnormalno skupo. 150 usd plus postarina neka za 8 ploca 10x30x4 cm ili tako nesto...ili je to standardna cijena za depron? Jer gledajuci na youtubeu to je bagatela ne?



Početnik iz Pule i uzeo sam u Pevecu "DECOR flor" paket 3mm 50kn i paket 5mm 75kn jako jeftino, tamno sivi sa jedne strane rebrasti. To je
ekstrudirani polistiren (stiropor je ekspandirani polistiren). Depron je kako kaže uvaženi kolega Diogen, trgovačka marka i te ploče su od ekstrudiranog polivinila - tako mi je objasnio moj gost iz SLO koji se nekad intezivno bavio aviomodelarstvom. (možda sam neki naziv pobrkao, iskusni kolege će me ispraviti).


Usput, zamolio sam ga da donese svoj aviJon i da me poduči malo letenju ...čovječe, to je toliko zarazno, pogotovo ova motorna jedrilica "Easy Star".
"Veliko srce nije izdržalo" i otkupio sam avijun od njega bez stanice (nakon što sam ga skršio i skupa poljepili i sad leti "još bolje" :))


Sad čekam stanicu Spectrum DX6i da je poštar donese i ...  kolega iz Pule ako ste zainteresirani možete početničke korake letenja započet na ovom avijunu, idealan početnički model.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #23
Hvala puno....ja bio budala pa kao pocetnik sam sa 13 g poceo odmah sa boeingom 737-500 2 m raspon krila i 1,70 m dug hahah al eto kad ne znas pogrijesis hahah...sad sa 16 cu malo bolje razmisljat valjda :D jos jednom hvala na uputama

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #24
Gdje nabavljate depron...zivim u puli i po obicaju tamo to ne postoji...posebice ovi "strucnjaci" sa fakultetima o tome iz bauhausa "nikad culi" za ista slicno.
Stručnjacima sa fakultetom ne preporuča se postanje na Friku... :D , pogotovo ako imaju kaj pametno za reči!

Umjesto deprona, što je samo jedan od slićnih proizvoda, imaš bijeli Climapor u Bauhausu ili onaj zeleni Arbiton u Pevecu. Postoje razne vrste, dodaci folija...debljine... ugl ovaj YAKša je napravljen od 5 mm.

@Milan Prša, Šišmiš:
YAKša leti super, divljali po kišici jučer, preporuka svima koji žele nešto za po dvorištu ili ulici itd..
Damir
Ma poslao sam im e mail u kojemu su mogli toliko toga saznat o depronu (sve sam im napisao da je to "trademark" da je to ekstrudirani polystiren al glupi su...na stranicu emaila i upite o slicnim proizvodima plus tonu linkova napisali su "postovani, takav proizvod ne drzimo"...mah beskorisni su...Kako god hvala puno na informacijama ;)

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk


Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #25
Ako misliš raditi sa tim pločama stirodura, sada imaš za kupiti poluretansko ljepilo (D4) PU MAX od bison-a   92kn u prodavaonici boja i lakova na velikom kružnom toku (izlaz iz Pule prema Vodnjanu). Toliko sam ih davio da su nabavili. Ako je moj primjerak ljepila jedini, imam ga puno i previše 750 g i mogu ti ustupiti pola. Tkodjer u Pevecu imaju i balzu, žnj kvalitete ali za nuždu ... "medvjed je i muhe jeo"...

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #26
Ma poslao sam im e mail u kojemu su mogli toliko toga saznat o depronu (sve sam im napisao da je to "trademark" da je to ekstrudirani polystiren al glupi su...na stranicu emaila i upite o slicnim proizvodima plus tonu linkova napisali su "postovani, takav proizvod ne drzimo"...mah beskorisni su
Ovo je nevjerojatno..šablonski odgovor ... a šta je sa onom njihovom 'garancija najniže cijene', tj. ako isti proizvod pronađeš jeftinije kod drugih, oni će ti taj isti prodati 12% jeftinije od konkurencije!

Kako oni tvrde da taj proizvod nemaju, a jasno nam je svima koji radimo sa Climaporom - da ga itekako imaju, ti zahtjevaj da ti ga daju besplatno i još 12% poklon bon na vrijednost preuzetog klimapora. Cijela matamatika ide na stranu koju sami reklamiraju!
D.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #27
Slika Climapura iz Bauhausa. Mora se uzeti cijela kutija 10M2 jer ne prodaju po komadu. Cijena: 249.90Kn
Nalazi se gdje su ukrasne ploče stiropora za plafon i pluto. Jer kad pitaš za depron trgovci nemaju pojma! 
Taj je debljine 6mm.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #28
Dali može kakav filmić da vidimo kako leti?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: YAK 54 DEPRON 3D- CNC

Reply #29
Ma poslao sam im e mail u kojemu su mogli toliko toga saznat o depronu (sve sam im napisao da je to "trademark" da je to ekstrudirani polystiren al glupi su...na stranicu emaila i upite o slicnim proizvodima plus tonu linkova napisali su "postovani, takav proizvod ne drzimo"...mah beskorisni su
Ovo je nevjerojatno..šablonski odgovor ... a šta je sa onom njihovom 'garancija najniže cijene', tj. ako isti proizvod pronađeš jeftinije kod drugih, oni će ti taj isti prodati 12% jeftinije od konkurencije!

Kako oni tvrde da taj proizvod nemaju, a jasno nam je svima koji radimo sa Climaporom - da ga itekako imaju, ti zahtjevaj da ti ga daju besplatno i još 12% poklon bon na vrijednost preuzetog klimapora. Cijela matamatika ide na stranu koju sami reklamiraju!
D.
Hahahah kralj...pa tako treba s njima da...samo sto iskreno bauhaus ne mogu smislit vise i reko sam im vec da ne znaju jedan k**** pa mislim da se tamo necu vracat...pevec cu probat posjetit

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk