Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39011 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #316
http://www.youtube.com/watch?v=947pVBIZrSM

Kako sam i rekao eto testa drvenoga propa 14x4.5 s hobykinga...rezultat je odličan :)

Znam da drveni propovi nisu baš za multirotore ali nekako me svrbi da probam jednom na hexi pa da vidimo što kaže usporedba s karboncima.
Teoretski karbon bi trebao biti bolji za multirotore zbog male mase i tankoga profila ali??
Vidjet ćemo...


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #318
još malo mjerenja potrošnje


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #320
http://www.youtube.com/watch?v=Hq22S_GzjvA

Malo sam uspoređivao brže i sporije vertikalno spuštanje i dizanje u loiter modu s APM2.5.

Moram priznati da s kk2 mi to ide puno mirnije iako pri brzini od 1m/s ni APM2.5 nije loš. :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #321
Stigli novi propovi za hexu s rctimera 12x4.5.
Oma sam ih našarafio na hexu i probao.
S mojim setup-om rade odlično, ima snage koliko voliš mirna u hoveru i pri aktivnijem letenju. :)
Mislim da ću u budućnosti koristiti propove 10x4.5 i 12x4.5

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #322
karbonce si uzeo?

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #323
12x4 5 propovi

DA karbonce i nisu loši nisam ih stigao balansirati i vibracije su minimalne. :)

SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #324
Koliko je teska hexa bez baterije?
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #325
Ukupna težina hexe s kamerom i gimbalom 4040 grama.
Kada odvadiš 6 komada batki od 2200mah svaka 190 grama težine ,4040 grama - 1140 grama=2900 grama


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #327
Malo sam letio na vjetru radi dodatnoga podešavanja i testiranja parametara na APM2.5.
Let od 17min i 13 sek do alarma na 3.6v ugodno me iznenadio iako nisam radio neke posebne manevre, većinom hoover malo gore dole i par puta prelet pa rtl.