Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58701 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #165
Javio mi je frend sa mora da je i njemu odletio quad sa Nazom Lite u nepovrat. Naime on je relativno friski letac i u principu leti stalno u gps-u cijelo ljeto. Koliko sam skuzio iz njegove priče da je letio klasika kao i uvijek i da mu je odjednom quad podivljao i krenuo u nekom smjeru. On ga je pokusao umiriti , ali nije bas slusao kontrole i sad mu je završio negdje u gustoj šumi. Nije se u tom trenutku sjetio da prebaci u manual i da ga bar nekako prizemlji. Trazio ga je dva dana , ali nema uspjeha.  :'( :'(

Odg: pad letjelice

Reply #166
nekak se meni čini da svima koji su "friški" kad-tad odleti quad ili slična letalica :D

dobro je Jazavac (ili tko je već bio) rekao...treba učit letit :)


Odg: pad letjelice

Reply #168
Za 30 USD ponovo leti :-)
Šasija bagatela

Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: pad letjelice

Reply #169
Da ako nisu motori nadrapali, mogao je biti i skuplji stroj u zraku, ali mislim voziti quad na tablet, svasta. Vidim DJI radi cirkus od kontrolera. Nakrcaju ga glupostima i onda na kraju ono osnovno ne radi kako treba. 

Odg: pad letjelice

Reply #170
Ovo vam je primjer totalno zblesanog GPS-a i quadcoptera kojem je potrebno iznad 60% gasa za hover. Ali slažem se da je letenje sa iPad-om ili sličnim džepnim računalom totalna glupost, da je to toliko dobro i praktično stavili bi onda pravim pilotima u avionima na kokpitu ima da bi bilo sve na touch, koji će ti klinac palice?  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #171
Franky koji je tvoj zakljucak nakon ugradjenog SAW filtera u GPS antenu, jel ima kakvog poboljsanja

Odg: pad letjelice

Reply #172
Letim sad s tim SAW filterom cijelo vrijeme, nisam uočio nikakav kontra efekat. Zaloka u normalnom vremenu, hero3 može bit i upaljena pored i nema nikakvog utjecaja, također ostale frekvencije kao što su od mobilne komunikacije, pa 2,4GHz i ostale nemaju utjecaja na GPS reciver.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #173
Evo danas je pao i moj jastreb. Letio sam klasika na otvorenoj livadi sa kolegom. Dignem ga i pokazem mu malo kako je stabilan u GPS modu, letim nekih 3min, odem od sebe cca 300m, letim na cvike, slika super, okrenem se i prebacim u altitude. Krenem nazad i nakon nekih 100m , quad naglo krene sa nosom naprijed prema zemlji, ja brzo u manual izravnam ga, maknem cvike, vidim ga na 50m od sebe, ali nema sanše ,  on je nakon sto sam ga izravnao letio 10m jos ravno i onda kao da si ga nastrijelio ful gas i opet nosom naprijed i ful impact u asfalt. Ja apsoluttno nisam imao kontrole nad njim. Zvuk je bio užasan, pao je tocno na gimbal. Sva sreca da je kamera bila u kucistu , odletila u travu, ali njoj apsolutno nista. Tako sam sklupljao 10min dijelove i kad sam sve sabrao mislim da cak i nije tako strasno. Savinule su se prednje ruke, frame je ostao netaknut, samo se odvojio na gumicama. Pukla prednja dva propelera, motori ogrebani, ali mislim da im nije nista.

Kasnije idem gledat snimku leta i spazim ovo. Tocno gdje sam prebacio u atitude gopro je prestala snimati , neznam zasto. tako da ni nemam snimku pada, ali frend je snimio foticem,


Odg: pad letjelice

Reply #174
Užas! Mislim da ti ovo nije imalo veze sa GPS-om ali ću svejedno pitat dali si imao puni lock prije polijetanja? I koji ti je firmware na nazi?
Znaći Hero3 prestala snimat ali je i dalje davala sliku koju si gledao u naočale? Zanimljivo, ako ni manual mode nije pomogao onda nisu ni zaglavljeni akcelerometri, a kad si ga izravnao dali si ga dalje nastavio letit u manual ili si vratio u att?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #175
Mrzim padove, taj gopro jebe sve oko sebe izgleda...  sad nemaš više sigurnost u letjelicu i to mrzim taj osjećaj kad te jednom zajebe i ponovo u zrak s njom, oni koji su padali znaju na što mislim, pripazi na motore provjeri poslje dali se griju da nisu ležajevi dobili po piksi...

Odg: pad letjelice

Reply #176
Ma odradio je lock, ali ja rijetko kad letim u gps-u, nego je definitivno naza bila u bugu, ali neznam zbog cega. Kad sam letio u atitude , on je samo iz nekog razloga krenuo nosom dolje, i bas kad sam ga prebacio u manual i povukao da se izravna tu je kao malo pomoglo, ali on opet , kao da hoce flip napravit i uopce ne reagira na komande u tom trenutku makar je u manualu. Ali tocno znam gdje sam prebacio u atitude , tocno na tom mjestu je kamera prestala snimat, ali sliku sam dalje imao, ali nisam skuzio da vise ne snima.

Odg: pad letjelice

Reply #177
Moje jedino logično objašnjenje je onda da ti je gopro u tom trenutku kada je zbog nekog buga prestala snimat divljački prošpricala i ispalila "EMP" u nazu. Ako si siguran da se ravnomjerno nagnuo naprijed onda isključujem i motore i njihove ležaje te ESC-e. Dakle ostaje jedino da se kontroler zblesao uslijed smetnji. Još jedna stvar mi pada na pamet dali si ga temperirao vani prije polijetanja?

Pazi sad ovo: ja sam jednom F450 zabio u zid kod terase, htio sam ući na terasu i sletjeti i kad on podivlja i bilo je malo mjesta za manevriranje i bu u zid. Kasnije sam uspostavio da imam na terasi stol metalni, stol je star oko 20 godina, i zraći elektromagnetskim poljem koje zblesa nazu, napravit ću video ako ne vjerujete, ako upalim quad i prije arminga motora ga stavim blizu tog stola počme brzo žuto blinkat, ako na mobitelu pokrenem kompas i primičem se tom stolu magnetic field zakuca u crveno max 200uT i počme vibrirat onak izblesano bez veze.

Moram jednom taj stol ponijeti na druženje pa neka netko proba sletit na njega ako može  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: pad letjelice

Reply #178
A mislim vani je bilo 15 stupnjeva. Prije toga sam vec odvozi jedan let bez greske. Mala stanka od 5 min pa opet.  Ravnomjerno se nagnuo naprijed prvi put, a drugi put je krenuo da ce se okrenuti, ali je vec bio na nekih 10m i tu je vec udario u pod na pola okreta. Znaci imam NAZU V1 sa 1.8fw , do sada nikakvih problema, ali sam do nedavno ima gopro2, sad je gopro3 black. Sve se meni cini da ce biti naza goodbye i gore ide CC3D pa nek sprica sto hoce.

Odg: pad letjelice

Reply #179
a jebemu.
Ako stvarno to tako pada pa šta čemo onda.
Pa nije to baš cool tako mogu ti reči.
Svima ja poludila, sada je red i da meni poludi sutra ima neko letenje.