Skip to main content

Topic: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX? (Read 7005 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Da li je moguće nekako spojiti brushless da se vrti na svojoj max brzini bez da mu je potreban ESC?

Da refraziram: kako najjednostavnije upogoniti brushless motor da se vrti (po mogućnosti bez ESC/RX, a apsolutno nužno bez TX)

/Vedran


Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #2
bez reglera nikak.... barem sam ja  tako shvatio tehniku rada.....


uzmi si brush motor ako već trebaš takvo nešto.... tamo ti sve ovisi o naponu i struju koju guraš unutra



a stnicu i prijemnik da se zamijeniti sa raznim napravama ili testerima koji simuliraju signal
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #4
Nikak direkt. Ja koristim ovo:

http://www.ebay.com/itm/271078382989?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Daješ gas preko potenciometra, testira i servače
Thanks, evo naručio sam,fakat je jeftino, ne kužim kako to mogu napraviti i poslati za $2.79.

Ja sam ih uzeo nekoliko i ljubomorno ih čuvam  8)
Rade super, posebno za tu lovu

Naručivao sam i slične elektronike po 0.99 dolara iz Kine s poštarinom.
Kina sufinancira ili čak plaća full poštarinu za neke stvari-tak su meni objasnili

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #5
Vex,mogu ONI sve.... samo da pridobiju tržište , jer ruku na srce ,dok nije bilo kineskih proizvoda,do onda postojeći dileri,''derali'' su nas samo tako. :'(
Nisam mogao ni zamisliti kupnju helića...a i sam to znaš.Konkurencija je uvijek dobra pojava.... ;)
Živio !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #6
Vex,mogu ONI sve.... samo da pridobiju tržište , jer ruku na srce ,dok nije bilo kineskih proizvoda,do onda postojeći dileri,''derali'' su nas samo tako. :'(
Nisam mogao ni zamisliti kupnju helića...a i sam to znaš.Konkurencija je uvijek dobra pojava.... ;)
Živio !

Točno to, kad se sjetim kak sam slinio za helićima još kao mali... A stari nosio kataloge iz Njemačke i Austrije hehe :)
I onda se pojavio Thunder Tiger s mrak cijenama. Za nas krajnje korisnike - mrak. Ali za njihovu radnu snagu... Ne baš
MAK Zapad

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #7
baš sam htio reći istu stvar, kako sam ko mali slinio za RC stvarima, konačno je to sad dostupno.

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #8
Ma letio sam ja kao mali, na sreću imam tatu koji je old-school modelar, ali helići ga nisu previše zanimali a i realno bili su strašno preskupi

Da sam onda imao heli, sad bih Tareqa učio kak se leti  :D
MAK Zapad

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #9
Ma letio sam ja kao mali, na sreću imam tatu koji je old-school modelar, ali helići ga nisu previše zanimali a i realno bili su strašno preskupi

Da sam onda imao heli, sad bih Tareqa učio kak se leti  :D

Letio sam i ja kao mali.

Jer je moj tata bio boksač.  ???  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #10
da se vratim na temu: ono što pokušavam napraviti je cca 1500W ručni usisavač :). Još me muči kako izbalansirati centrifugalnu "elisu" koja stvara podtlak u usisavaču. Novi motor će imati veći promjer osovine, a kad povećam rupu i uprešam ga na "elisu" sigurno neće biti u balansu.


Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #11
Ma letio sam ja kao mali, na sreću imam tatu koji je old-school modelar, ali helići ga nisu previše zanimali a i realno bili su strašno preskupi

Da sam onda imao heli, sad bih Tareqa učio kak se leti  :D

Letio sam i ja kao mali.

Jer je moj tata bio boksač.  ???  ;)

 :D :D :D

Sorry na malo spama vex_zg
MAK Zapad


Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #13
Nikak direkt. Ja koristim ovo:

http://www.ebay.com/itm/271078382989?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Daješ gas preko potenciometra, testira i servače
@Zagorec: možeš li ukratko objasniti kako sa tom napravom kupljenom na Ebayu pokreneš brushless motor ?

Kada ga ja testiram,koristim i tester i ESC :
http://www.youtube.com/watch?v=w1tw0GYeL3Q

Damir

Odg: Brushless najjednostavije upogoniti bez ESC/RX?

Reply #14
Spojim esc, bateriju, motor.

BEC iz esc-a na IZLAZ na tom testeru, ne na ulaz, uključim u prvi mod na testeru i gas