Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 210062 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #360
DJI 3 axis GoPro gimbal
http://quadcopters.co.uk/dji-zenmuse-camera-gimbal-73-c.asp



ovo mi nekako djeluje kao prototip, glomazniji motori i sve, kao da su sa z15 klasičnog preselili sve na manji format..

a one slike par postova iznad su s manjim motorima i manjim gimbalom izgleda bolje i dovršenije
(lovi se npr samo s jedne strane, naspram ovoga s dvije... a to za 60grama gopro nije očito potrebno, ako su lageri i sve drugo OK)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #361
Ako mu bude radilo kako treba mogao bi ugroziti i velikog Zena. Ide na njega i Nikon i Canon i Nex itd.

Stabilised DSLR project. on Vimeo

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #362
DJI 3 axis GoPro gimbal
http://quadcopters.co.uk/dji-zenmuse-camera-gimbal-73-c.asp



ovo mi nekako djeluje kao prototip, glomazniji motori i sve, kao da su sa z15 klasičnog preselili sve na manji format..

a one slike par postova iznad su s manjim motorima i manjim gimbalom izgleda bolje i dovršenije
(lovi se npr samo s jedne strane, naspram ovoga s dvije... a to za 60grama gopro nije očito potrebno, ako su lageri i sve drugo OK)

NEKI LJUDI U SVOJOJ POHLEPI FAKAT NISU NORMALNI...JESI LI VIDIO CIJENU KOJU SU STAVILI ZA OVO ŠTO SI POSTAO???NI MANJE NI VIŠE £9,999.00 10 SOMA KUNA ZA NOSIT GOPRO....MA DAJ MOLIM TE
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #363
Ma to je neka greška, bez brige :). Koštat će ne više od 1000€ a ja ne bi ni tolko dao.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #364
Ma to je neka greška, bez brige :). Koštat će ne više od 1000€ a ja ne bi ni tolko dao.

još jednu nulu izbriši i to je onda ok.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #365
Daj Majk molim te dovrši svoj gimbal i razjebi ovu mafijašku bandu kaj nas jebe sa tim skupim gimbalima....ak ima neki način da ti pomognemo(makar i novčano)reci jer sad su ovi stvarno napunili mi k...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #366
Evo gdje sam trenutno. Ne premotani foxtech 4822. Eh da mi je premotani motor...

BLDC sinusoidal controll
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #367
pa ljepo to vrti
tebi gyro niti ne treba malo viježbe i kamerica će biti stabilna samo po sebi :D

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #368
jučer se na Majkovom CNC-u još nešto rezuckalo...  ;)

složeno nabrzaka za uzeti mjeru i narezati karbonske cijevi.
ovako su jasno preduge vilice, ide to na manje od pola.

slažem za gopro koju nemam trenutno  ;D
pa sam stavio gore ovaj Sony idiot klasu fotića

kroz tjedan dana bi mogli doći i veći motori, od 5cm promjera, pa ćemo vidjeti kako to radi s jednom i drugom kamericom.


alexovi kontroleri su na putu iz Latvije :)
http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=EE001940910LV&Submit=Submit

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #369
bome si brz. :)
Baš me zanima kao će to delati.
Ja nikako da se prisilim da previklam motore

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #370
Majk, izgleda da su krakovi ipak problem kod širokokutnog GOPRO. Dosadašnja sva videa ih imaju u kadru. U početku je to bila fora jer se tako vidi kako dobro ili loše radi gimbal. No, sada mi se čini da je ti već mali problem. Jer čim se leti malo brže i kad je veći nagib letjelice krakovi ili propovi ulaze u kadar. Pa čak i na ovom malom quadu.

PsykoKoptR vs Alexmos GoPro3 Gimbal

Trebat će to riješiti nekako. Ili nekom drugom konfiguracijom kao što je H. Ne znam bi li pomogla Y konfiguracija s razmakom od 120 stupnjeva između prednjih krakova, drukčijom lećom na GOPRO? Ako se spusti dosta dole cjeli sustav, krak bi mogao biti prevelik. Ima nekih ideja kako to najbolje riješiti?

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #371
Hm, pa ovo nije dobro, ovaj ni ne stabilizira dobro. Ali to je valjda zato kaj je mali quad?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #372
Ako gimbal dobro radi onda je letjelica pa gotovo i manje bitna. Tu je najbolji primjer S800 u kombinaciji s Zenom. S800 je totalna pušiona ali je Zen toliko dobar da to sve ispegla. Nego i dalje ostaje pitanje ulaženja krakova u kadar? To bi bilo dobro sada promisliti. Više glava više zna.  :)

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #373
Pa nosac naprijed,batke iza i trebalo bi bit ok,zar ne? Kod svih tih videa je nosac u sredini letjelice što je ubiti i najbolje,ali ako je gimbal dobar mislim da nema veze da je vise naprijed  :o

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #374
To je problem samo kod gopro mislim da bilo koji drugi fotić ili kamera nema probelma sa time.
Ja radim testove na oktokopteru i tu je neizbježna ta priča sa gopro.
Ali pošto za gopro nema potrebe da bude okto pa čak niti hexa  dovoljan je xquad sa gimbalom napred i to je to.
Kada riješim gimbal za gopro do kraja i još dok napravim veliki za dslr  onda idem modificirati quad tako da stane gimbal napred ovaj 2 osni kojemu neče ništa ulaziti u kadar.
Naravno samo za gopro.
Mislim da će biti super varijanta za fpv quad. :)