Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 210104 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #525
Majk, izgleda da će EU gimbal biti sličan onim renderiranim slikama...

Kaj ti se čini bi li to moglo dobro raditi?

lp
Toni

Što misliš da će koštati $50 mislim samo na gimbal bez motora i elektronike.
Gopro nije zaštičena i za sada je tu mana a kako će raditi vidjeti čemo kada se napravi.
Ali opet svi imaju krivi pristup rade to kao gotov proizvod koji nema niti jedan testni.
Umjesto da naprave prototip testiraju rade preinake (a vijeruj mi biti će ih) i kada dobiju rezultate finaliziraju proizvod.

A šta oni rade naprave da se sve sjaji slikaju koliko je teško i ova debilna ekipa vani misli pošto ljepo izgleda da i ljepo radi.

Ja sam svoje hvala bogu istestirao tj pri karju sam zadovoljan sam sa snimkom i sada se mogu igrati da to uljepšam a to nije mudrost ako si ono bitno napravio a to je da ta naprava služi onome čemu je namjenjena a ne da je gledaš kao ovo gore na slici.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #526
Pa njihov sigurno neće koštati 50 baksi. Koliko vidim cjelo vrijeme testiraju jedino što su im testovi dosta nježni pa se onda ne može steći dojam koliko to dobro radi. I da, bilo bi bolje da je zaštićena. 

lp
Toni


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #528
Ajde napravi taj jednostavna gimbal prvo pa onda govori koliko je jednostavan.
Najlakše je gledat i za tuđi rad reči da je jednostavan.
Da je jednostavan več bi ga ti imao.
A pošto nemaš onda nije jednostavan. :)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #529
Ajde napravi taj jednostavna gimbal prvo pa onda govori koliko je jednostavan.
Najlakše je gledat i za tuđi rad reči da je jednostavan.
Da je jednostavan več bi ga ti imao.
A pošto nemaš onda nije jednostavan. :)
istina...pod jednostavan sam mislio na čist i uredan dizajn,krivo se izrazih...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #530
za nevjerne tome, alex na arduino uno i to zadnja verzija 1.2b.. ;)

treba nacrtati plocicu, driveri dolaze i to je to..

LP :)
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #531
bravo,

I2C ti daje dosta grešaka, si to riješio nekako?

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #532
Daje error zato sto nema niceg spojenog gore, arduino uno je goli.. ovo je bila samo proba ako firmware radi :)

Daklem, trazim dobrovoljca koji ce u hi-resu pofotkat kontroler da se cim prije nactra schema i sve dovrsi.. oduzujem se - kontrolerom?! :))
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #533
zanimljivo....

mora biti baš uno? si možda isprobal sa manjim arduinom?
ili uno ima nekaj kaj manji nemaju, pa je ovo gore pitanje glupo?  :)

ja slažem pločicu već neko vrijeme po shemi od njemca, al sam zakompliciral stvari pa se odužilo.... a i nemam previše vremena :(
pokušavam hladnjak staviti na brushless kontrolere jer bi htel probati motore sa bar 5A... pošto sa 1-2A nema neki moment...


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #534
Do Una sam jedino mogel doci u ovom trenutku.. radi se samo o hexu koji se upisuje, ovaj na sajtu je kriptiran i zahtjeva bootloader check da bi se sve dignulo kak spada, malo znanja i volje i svaka zastita se da probiti.. :)

Ide na atmegu328, buduci da je firmware malo veci od 16kb kad se flasha pa taman ne stane na 168-icu.. :(

Uglavnom, cim uspijem nekog nagovorit da mi pofotka original, postupak krece dalje :D
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #535
Do Una sam jedino mogel doci u ovom trenutku.. radi se samo o hexu koji se upisuje, ovaj na sajtu je kriptiran i zahtjeva bootloader check da bi se sve dignulo kak spada, malo znanja i volje i svaka zastita se da probiti.. :)

Ide na atmegu328, buduci da je firmware malo veci od 16kb kad se flasha pa taman ne stane na 168-icu.. :(

Uglavnom, cim uspijem nekog nagovorit da mi pofotka original, postupak krece dalje :D


 :D :D :D care !



 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #537
Zahvaljujem! :)

Cim bude nekog pomaka, budem stavio info na forum..

Edit:
Ako ima jos koga da ima koristan info u vezi plocice ili je voljan pomoci, dobro dosle su sve informacije, oduzujem se naravno ;)
+ dobro da sam uzeo Cinestar gimbal prije 2 tjedna jer sam mislio da se ovo nece pomaknuti sa mrtve tocke za vece kamere....... :D :D
Čakovec R/C Flying
FPV: Heavy Hex + Cinestar gimbal
Fun: AXN na steroidima ;)

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #538
kad već spominješ veće kamere ima nekih pomaka...ovo naginjanje po horizontu je od strane kamera operatera...

Rebel T2

CINEX250dd (Direct Drive) DSLR camera mount initial tests

Eh, dileme, dileme. Što raditi kada mi dođe Alex? Za GOPRO ili odmah na Canona da ne gubim vrijeme?

Hm...dileme, dileme. Jer očito Alex radi ok i za Canona. Što kažu mudraci?

lp
Toni

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #539
Zahvaljujem! :)

Cim bude nekog pomaka, budem stavio info na forum..

Edit:
Ako ima jos koga da ima koristan info u vezi plocice ili je voljan pomoci, dobro dosle su sve informacije, oduzujem se naravno ;)
+ dobro da sam uzeo Cinestar gimbal prije 2 tjedna jer sam mislio da se ovo nece pomaknuti sa mrtve tocke za vece kamere....... :D :D

super, samo objavi kad složiš....

ja isto planiram podijeliti na forumu kaj bum skemijal, uglavnom prioritet mi je dignut struju bar na 5A sa hladnjakom od 70g