Skip to main content

Topic: Novi sam pa bih trebao pomoc! (Read 11941 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #15
Koliko sam shvatio, tu pričamo o početniku (kao što sam i ja početnik, a i većina ovdje)

Shimpa, to što vas trojica niste znali isprogramirati elevone nije kriva stanica :)
Ne nagovaram ja nikoga na ništa samo kažem da se ne isplati (pogotovo u početku) pljunuti duplo više love a skoro za niš :D

Mene su na početku savjetovali da kupim Turnigy 9X pa tako i ja prenosim dalje, jebiga.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #16
Po meni, bolje uzeti super stanicu u početku da se nemora o tome brinuti još jako dugo. Mogao sam uštediti preko 2000kn da nisam išao sa E-Sky stanica na Dx6i pa sad na Dx7s, i još mislim da se prebacim na Futabu ali su prijemnici jako skupi ili na Dx8 zbog 3 pozicije na flight switchu, backlight i još nekoliko stvari. Bolje bi bilo jednostavno uzet nešto dobro odmah da se nemora brinut kasnije i da se uštedi. Ako odliči gosp. da ovo nije za njega, uvijek može prodati stanicu i svu opremu.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #17
ma dobro, necu se vise uplitat u glupe rasprave...sorry sto sam uopce uletavao u nesto o cemu nemam veze.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #18
Nisam niti ja neki profesionalac ali cijenim svoje vrijeme i živce.

Nije nitko kriv i da imam vremena i volje naučio bi i čimpanzu da to isprogramira. Ali vrijeme je nešto čega ti vjerojatno imaš na pretek pa ti je svejedno - meni nije.

Stvar je intuitivnosti i opće kvalitete. Tebi je dobra, čestitam, drago mi je da si sretan. Što se mene tiče - fala lijepo nakon svega što sam probao držim se futabe, eventualno JR dolazi u obzir.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #19
Nemorate to tako shvatiti. Svako ima pravo na svoje mišljenje i svako traži nešto drugo u stanici. Vi ste našli sve što tražite u 9X dok nekom drugom ta stanica nebude odgovarala. Svako je dao svoju stranu priče i na kraju bude gosp. odlučio kako i što on hoće.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Re: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #21
Zed, oprosti sto sam odgovarao na tvoje postove. Nece se ponoviti.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #22
Necete se valjda sad počet svađat..  ::)
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #23
omfg prepirate se na temi na koju lik koji ju je otvorio nije ni jedan puta post-ovo :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #24
Ma ne svadim se ja, opustite se :)
Shimpa, sve ok ali ne znamo se tak dobro da si govorimo ko kolko cajta ima :D

Samo sam htio covjeka sto prije pogurnut u letenje a ne trosenje...

Nhf ekipa, vidimo se na ljivada!

Re: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #25
Helikopteri i losa oprema bez simulatora nije letenje nego razbijanje i tek to je trosak. Citaj sta se pise. Ne znam zasto svakom loncu moras biti poklopac i osjecas se pozvan dijeliti savjete a nikada nisi probao. Helikopteri su opasni i nas 10 koji mu govorimo kako se pocinje sa helijima i na sta se isplati trositi novce sa najmanje gubitaka valjda znamo sto govorimo.

Tvoji savjeti su upravo suprotno od onoga sto propovijedas i molim te da se suzdrzis od dijeljenja savjeta po tom pitanju je ne znas o cemu pricas. Helikopteri nisu ni zagi ni bixler. Stvarno mi nije cilj tebe omalovazavati ali ovo je javni forum gdje neiskusni ljudi citaju o opasnim stvarima a stvarno nam ne trebaju ljudi koji ce biti opasni po sebe i druge na livadi. "Pogurnuti" nekoga u helikoptere bez treninga i bez odgovarajuce opreme.... - molim te lijepo.

Sorry na mojoj pretpostavci koliko imas vremena u zivotu nisam to trebao spominjati koliko god ja osobno u to vjerovao.

Tvoj entuzijazam je prekrasan ali dosta je dosta pazi sta govoris jer ovakve teme ne sluze za spekulaciju i nije to birtija di lupis glupost i nitko ne primijeti niti je bitno nego neiskusni slusaju.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #26
Nisam stvarno mislio da su te stanice toliko lose, ali eto vi znate znanje...
Ispricavam se

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #27
nek si čovek lepo kupi  cx, mcp , ili msr  ili sr 120 od eflite.a ..... s njim bude dobil i neku 4ch stanicu  ... od prve bude u zraku  .... slagal ga bude za par eura ( jer bilo kaj da uzme mora da padne

pa kaj ne kužite da čovek želi probati da neke leti , a ne da sedi za ekranom......

PS. ali kad se jdnom navuče... :D :D :D, morat če gurnuti ruku malo dublje u đep.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #28
koma je to kaj je na kraju izbila rasprava o kvaliteti stanice. ali evo.... zed ti dobro znas da si uzeo stanicu od mene i da sad imam futabu.... mislim da je retardirano opce govorit koja je bolja.... nema smisla uopce raspravljat o tome!!! kreator ovog posta bi trebao sam razlucit kaj hoće, a ja mu mogu po stoti put rec- daj za stanicu u startu- simaj ( kad tad ju mos prodat) a dok simas 450 sa hk je i vise nego dobar i kroz dva tri mjeseca si spreman za pravi let.... a ne razbijanje i eventualno ozljedivanje....

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #29
Ima nekih koji vole nagovarati ljude na nešto a da nisu probali nešto drugo.

Sjećam se samo nas trojice, Plavi, Majk i ja kada smo pokušavali isprogramirati najobičniji elevon setup (zagi) na turnigy 9x. Jedno sat i pol vremena i banana. Vjerojatno je to vlasnik na kraju složio no osobno mojih 5 minuta vremena i živci vrijede više od par sto (ili par tisuća ako želiš) kuna. Meni je samo ta činjenica dovoljna da niti ne pogledam taj Turnigy 9x ikada više, pogotovo kada vidim da kolege prodaju poštene stanice za parsto kuna više. Jedva nađem vremena složiti si model (evo hawk stoji već 2 tjedna ništa nisam radio na njemu jednostavno nikak vremena da odem i cijelo popodne provedem uz model), još  da tratim vrijeme na egzorcizme nad stanicom, fala lijepo.

Da ne ulazimo u kvalitetu, osjećaj, rezoluciju, pouzdanost jada jada jada jada.

okej, uz dužno poštovanje, al nisi naveo ništa objektivno negativno u vezi stanice, eventualno u vezi korisnika :)))
mi smo skužili te elevone za zagija u roku 15ak minuta, a to je bio prvi puta da smo primili zagija i stanicu u ruke a nismo dr.sc. :)

eto već cca pola godine letimo i nismo imali problema sa 9x, s time da je moja moddana na frsky, a kolegina nije.

mislim da je 9x izvrsna stanica za početak, a kad ju prerasteš uvijek ju možeš prodati za sličnu lovu za koju si ju kupio. Ne kupuje se ferari odmah kao prvi auto.