Skip to main content

Topic: Novi sam pa bih trebao pomoc! (Read 11940 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #30
nek si čovek lepo kupi  cx, mcp , ili msr  ili sr 120 od eflite.a ..... s njim bude dobil i neku 4ch stanicu  ... od prve bude u zraku  .... slagal ga bude za par eura ( jer bilo kaj da uzme mora da padne

pa kaj ne kužite da čovek želi probati da neke leti , a ne da sedi za ekranom......

PS. ali kad se jdnom navuče... :D :D :D, morat če gurnuti ruku malo dublje u đep.....

Daniel, ne čitaš, pa čovjek je u prvom postu napisao da želi 3d heli sa svime za 2k kuna.

Da je rekao hoću letit onda bi mu preporučio fbl100

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #31
evo da odgovorim sam sebi, to je moje mišljenje, letim 6 mjeseci bixlera i zagi i ne smatram se autoritetom, ali potrošio sam i previše para na ovo, i drago mi je što sam bar za stanicu prošao jeftino i nisam kupio nešto bolje/skuplje. Nebi se htio svađati, jer ionako moram sad ići kod punice na ručak. Ugodan ostatak dana želim!

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #32

okej, uz dužno poštovanje, al nisi naveo ništa objektivno negativno u vezi stanice, eventualno u vezi korisnika :)))
mi smo skužili te elevone za zagija u roku 15ak minuta, a to je bio prvi puta da smo primili zagija i stanicu u ruke a nismo dr.sc. :)

eto već cca pola godine letimo i nismo imali problema sa 9x, s time da je moja moddana na frsky, a kolegina nije.

mislim da je 9x izvrsna stanica za početak, a kad ju prerasteš uvijek ju možeš prodati za sličnu lovu za koju si ju kupio. Ne kupuje se ferari odmah kao prvi auto.

Daj čitaj cijeli thread molim te. Lijepo je što braniš frenda ali zaboravljaš poantu cijelog threada.

Ti odgovori tipa "meni radi pa onda sigurno svima radi, a ako je nekome komplicirano onda mora da je glup" su u ovom slučaju opasni po zdravlje.

Uzmimo analogiju tipa kopče za gurtne od plastike za školsku torbu, one savršeno dobro funkcioniraju za toga posla ali ih nećeš ići koristiti u padobranstvu, bez obzira što ti tisuće frendova koristi te iste kopče i nikome nije pukla. Sasvim druge okolnosti zahtijevaju sasvim druge kriterije.

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #33
Kak nema flight mode switcha? Ima, samo nema 3 pos (Normal, IU1 i IU2) nego ima 2 pos (Normal i IU1). Spektrum i Futaba nisu neki Ferrari. Te stanice su average joe (Futaba je malo na Ferrari strani). Jako pouzdane koje dok se jednom kupe, nemora se više. Ima loših strana i Spektruma i Futabe, kod Futabe je to da su prijemnici jako skupi kao što sam i naveo gore. Kod Spektruma je to da neki prijemnici znaju se pokvariti (rijetko), ali to se može zanemariti kada se pogledaju sve to ostale dobre strane. Još jednom, svako ima pravo na svoje mišljenje. Po meni, za helikoptere Turnigy 9X se može uzeti ali samo, isključivo za početak sa nekim jeftinim 450 klonovima, s bilo čim vecim ili skupljim nebih mu vjerovao. Čemu onda uzeti Turnigya kad za parsto kuna više se može nabaviti korišteni Spektrum u RH? Ako se kupuje novi Turnigy sa HK on je $50 (tj 300kn) bez poštarine, PDVa, HAKOMa, LiPo baterije, modula i prijemnika. Kad se sve to doda sigurno ide preko 1000-1500kn. To je opet, samo moje mišljenje.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #34

okej, uz dužno poštovanje, al nisi naveo ništa objektivno negativno u vezi stanice, eventualno u vezi korisnika :)))
mi smo skužili te elevone za zagija u roku 15ak minuta, a to je bio prvi puta da smo primili zagija i stanicu u ruke a nismo dr.sc. :)

eto već cca pola godine letimo i nismo imali problema sa 9x, s time da je moja moddana na frsky, a kolegina nije.

mislim da je 9x izvrsna stanica za početak, a kad ju prerasteš uvijek ju možeš prodati za sličnu lovu za koju si ju kupio. Ne kupuje se ferari odmah kao prvi auto.

Daj čitaj cijeli thread molim te. Lijepo je što braniš frenda ali zaboravljaš poantu cijelog threada.

Ti odgovori tipa "meni radi pa onda sigurno svima radi, a ako je nekome komplicirano onda mora da je glup" su u ovom slučaju opasni po zdravlje.

Uzmimo analogiju tipa kopče za gurtne od plastike za školsku torbu, one savršeno dobro funkcioniraju za toga posla ali ih nećeš ići koristiti u padobranstvu, bez obzira što ti tisuće frendova koristi te iste kopče i nikome nije pukla. Sasvim druge okolnosti zahtijevaju sasvim druge kriterije.

riječi "sigurno, uvijek, nikad" ne koristim nikad :) pa nisam niti ovdje, jer ništa nije 100% niti 0%. Iznio sam svoje mišljenje i iskustvo pa neka kolega odluči sam, i rekao sam da se ne smatram autoritetom. IMHO tvoj nastup u ovoj temi je više autoritaran nego što bih želio, ali to je samo moje mišljenje. Odoh kod punice, nemojte ići letiti vani, prejako je sunce, nastavite ovu plodnu raspravu :)

pokušao sam malo temu izvući na zafrkanciju, aj nemojte zaozbiljivati sad...


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #35
Sto je to kvalitetnije u futabi? Ja imam 9xr i stanica je brutalna! Dosla me 700kn sa svim!
Sve je to isti kineski k***c, a jedino je bitno imati dobar modul!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31544__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html
Ako je ta futaba tako dobra? Zasto svi u nju ugraduju Frsky module i recivere?

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #36
Futaba je skupo smece! isto kao taljansko smece od ferarija koji nezna sam napraviti kocnice! 8)

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #37
Meni se više neda tu "prepirat". Rekao sam što mislim i to je to. To što 9X super radi za avione ne znači da je super stanica i za helikoptere.. To su dva drugačija svijeta. Jeste ikad, IKAD vidjeli da neki profić koristi Turnigy stanicu? Ne, nego svi koriste Spektrum, Futabu, Auroru itd. Zašto? Jer je bolje i pouzdanije za nešto malo više novaca. Spektrum Dx6i se može nabaviti za 1200kn, i nije Vas izašlo 700kn sto posto. Stanica i modul + prijemnik su 600kn, hakom je 200kn, pa je tu poštarina i PDV. Nebudem više ovdje postao jer dobivam osječaj da je to uzalud. Svako misli svoje i to je to.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #39
Procitajte komentare na prvom video..

We found that out now also that that tower has been the cause of the brown out.
We specially went again there but this time with a UM plane.
We then went flying in the direction of the tower and the plane crashed each time we went into that direction.

Znači nije bilo do prijemnika nego zbog tog tornja koji je ometao signal

Drugi video je iz 2009, taj je korištena jako, jako stara tehnologija. Sad se koristi DSMX koji je puno, puno bolji! U ostalom, Spektrum ima najviše korisnika pa u masovnoj proizvodnji se dese greške. Sigurno nije niti $123..

Stanica je 49.99
Prijemnik i modul je 52,21
Hakom je 34.48 dolara
Bez PDVa i poštarine, već smo na $136 tj 800kn
PDV je 150kn znači već 950kn, dodate poštarinu i prešli ste 1100 ili 1200kn za koje novce možete uzeti Spektrum koji se nalazi u RH..


-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX


Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #41
Opet, pročitajte komentare. Stavio je prijemnik i antenu pre blizu jedno drugome pa je dobio domet od 1km od neznam koliko je moguče. Rekao je da je ponovo pozicionirao prijemnik i antenu pa da je sad otišao više od 2,5km dalje od sebe, u ostalom, kaj ce nama toliki domet? Niko neide tako daleko osim ako ne koristi FPV, i tad, rijetko ko ide dalje od kilometar..

EDIT:

helloman1976 2 months ago
You need to relocate the receiver and the antennas for sure. Make sure they are 90 degrees out from each other too. You can get an easy 1.5Km LOS out of an 6EX but 1km is about as safe as it gets with a 6EX so stay closer or go UHF.


 
wayneuk 2 months ago
yes that was a old video the receiver has been relocated 2500+m so far with no problems on the 6ex with 5.8 fpv


-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #42
Postarina 23$, a za ostale proizvode jos spuste cijenu za par dolara!
sve zajedno 123$!

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #43
Samo hocu rec da je to sve isti k***c!

Odg: Novi sam pa bih trebao pomoc!

Reply #44
Dobro, možda je bilo glupo od mene da idem baš cijene gledat ali evo, za iste novce se može nabavit (po meni) bolja stanica.. Po neznam koji put, svako ima svoje mišljenje i svakom nešto drugo je dobro. Većini nas 9X nije nešto što bi htjeli imati, za neke je. Ne zelim se ić prepirat  i sad više nebudem tu ništa pisao...

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX