Skip to main content

Topic: Standard size servo - preporuke (Read 2526 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Standard size servo - preporuke

Trebal bi preporuku dobrog serva std. veličine sa HK. između 5 - 6.5kg, za akro model 50e veličine. Dajte stavite neke kandidate. :)

lp,
Marko

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #1
U MXs-a cu staviti ove
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=22325
Po specifikaciji izgledaju kao odlican odabir.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #2
Zasto Digitalac ?
bez velikoga razloga ne bih !

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #3
3D model...treba brze, jake servače koji se dobro centriraju. Po meni, idealno za digitaliju!

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #4
Dolaskom na trziste Digitalac je napravio Bum

ne dugo nakon njegovog rodjenja je ustanovljeno da osim sto trosi prilicno vise struje nema vecih prednosti u odnosu na dosadasnje,
e sada, veca potrosnja struje i stotinka sekunde brze,?

malo ih je kome je ta stotinka vrijedna i ako ih ima

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #5
Zaboravio napisat, zar nemaju digitalci i manji deadband, tj. imaju istu snagu na cijelom rasponu pomicanja?

Ne znam, ja imam na svom vijončetu digitalce za rep i stvarno lijepo rade :D


Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #7
Dolaskom na trziste Digitalac je napravio Bum

ne dugo nakon njegovog rodjenja je ustanovljeno da osim sto trosi prilicno vise struje nema vecih prednosti u odnosu na dosadasnje,
e sada, veca potrosnja struje i stotinka sekunde brze,?

malo ih je kome je ta stotinka vrijedna i ako ih ima

To je potpuno netočno: digitalni servo ne mora biti brži od analognog niti trošiti više struje ! Dapače, uz pulsno-širinsko upravljenja izlaznim mosfet-ima prema motoru serva potrošnja može biti slićna, ista, ponekada i manja od analognog serva, a preciznost se osim mehaničkog prenosa postiže manjim šumum unutar servoelektronike, tj. sposobnost točnijeg određivanja položaja referentnog potenciometra. Potenciometar se polago izlazi iz upotrebe i prepušta mjesto mi senzorima ili optičkim koderima.

Današnja ponuda digitalaca nudi, osim solidne izvedbe mehanike i široki raspon elektronike, od podešavanja brzine, failsafe, manje smetnje i dakako razumnu cijenu. Analogni servo gubi bitku i još ga jedino drži nešti, ali zaista nešto manja cijena.
Damir

@ZeRO: nisi naveo cjenovni razred serva koji bi uzimao !

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #8
@ZeRO: nisi naveo cjenovni razred serva koji bi uzimao !

Ahh, ak cjeniš model stavi čim skuplji ne  ;) ;) preporučeni servači su tipa JR DS9511/DS8301, trebam nekaj u tom stilu, naravno, po mogucnosti da ne placam "ime" jer znam da ima slicnih/sith pa cak i boljih noname čajna servača u istom rangu. VKolko vidim, više bi odgovarali neki "low profile". Cijena? Hah, ciljano do max cca 25$ po komadu pošto trebam 4...u pitanju su modeli sebart su29/katana 50e, zujim oko njih  :D pa da se pripremim unapred.

lp,
Marko

Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #9
Dolaskom na trziste Digitalac je napravio Bum

ne dugo nakon njegovog rodjenja je ustanovljeno da osim sto trosi prilicno vise struje nema vecih prednosti u odnosu na dosadasnje,
e sada, veca potrosnja struje i stotinka sekunde brze,?

malo ih je kome je ta stotinka vrijedna i ako ih ima

To je potpuno netočno: digitalni servo ne mora biti brži od analognog niti trošiti više struje ! Dapače, uz pulsno-širinsko upravljenja izlaznim mosfet-ima prema motoru serva potrošnja može biti slićna, ista, ponekada i manja od analognog serva, a preciznost se osim mehaničkog prenosa postiže manjim šumum unutar servoelektronike, tj. sposobnost točnijeg određivanja položaja referentnog potenciometra. Potenciometar se polago izlazi iz upotrebe i prepušta mjesto mi senzorima ili optičkim koderima.

Današnja ponuda digitalaca nudi, osim solidne izvedbe mehanike i široki raspon elektronike, od podešavanja brzine, failsafe, manje smetnje i dakako razumnu cijenu. Analogni servo gubi bitku i još ga jedino drži nešti, ali zaista nešto manja cijena.
Damir

@ZeRO: nisi naveo cjenovni razred serva koji bi uzimao !

Ako "Guru" tako kaze to je tako !
Pozz


Odg: Standard size servo - preporuke

Reply #11
ja sam uzeo ove. po specifikacijama mi se čine jako dobri, ugradit ću ih u Graupner Extru300, 1600mm.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=13809

To su inače powerHD servo 8312TG, samo ih turnigy sad rebrand-a.

evo i revizije kolega sa srpskog foruma:

http://www.rcfly4um.org/index.php?topic=8737.0

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7