Skip to main content

Topic: Sky Cruise 2400 jazz mod (Read 39451 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #135
Što stvarno misliš da ja to neznam posložit kada kažeš da mi ti poslžiš. :D
Prvi avion sam sastavio i letio kada sam imo 16 i pol godina a sada sam na 30 :)
Avion je super letio dok mi nije dosadio pa sam počeo izmišlajti neke varijante kao profuravanje kroz ograde ili visiti na elisi oko stabala pa je imao padova pa se ljepio pa opet pado pa opet ljepio i nakraju sam ga ostavio da stoji jedno vrijeme i cijeli se izvitopetio.
To sranje košta par dolara i nema se smisla sa tim previše zezati, meni je poslužio za ono što mi je trebalo i što sam mislio da neznam.
Naučio sam tj 3d na tom sranju u 5 minuta.
I još jednom se potvrdilo ako letiš dobro ili dolično helikoptere ovo ti izuzetno lagano za naučit.
Jedva čekam da konačno kupiš avijončić pa da skupa visimo malo.
Stalno gledam zagije kako jure nitko ne šamara sa repom po podu osim kolege iz medulina koji je u tome kralj u hrvata svaka čast. :)
 

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #136
Znam da znas, mislio sam da ti se ne da vise lijepit...pa ne bumo se vređali valjda :D
Naucio 3D? Kak to mozes rec :P
Evo i ja cu brzo u zrak šnjim pa mozemo skupa!


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #137
jedva čekam konačno da visimo. :D
Onaj tko nije probo to nezna kako je to fora.
Ja sam došo skoro u fazu da si montiram tronožac na rep pa da mogu poleteti i sletati vrtikalno.
Ali na žalost avion je pre lagan i pre mali previše bi utjecalo na let .
Ali za veliki kojga planiram uzeti poslje nove godine kada malo zatopli moram smisliti neku ručku ili nešto da ga mogu hvatati u hoveru i puštati u zrak u vertikalu odma.
 
Znaš kako je, sve su teža vremena modelarskih aerodroma ima malo a kako stvari stoje biti će ih i manje moram se nekako pripremiti za to.
A kada magistriram hover onda ću poljetati ko helikopter i ne treba mi pista.
Tj treba pista, samo za poštelati model i to je to :)
Jedva čekam doktora da poleti, da vidim kako radi njegov setup pa da znama što očekivati i što eventualno mijenjati.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #138
pogle polijetanje i slijetanje, 

Model Air Plane (80cc) Vertical Take off/Landing

letio sam nešto modela oko 50cm, 1m, 1.5m, 2m... (ne samo jedralke)  i veći su dosta pitomji nego oni od 1m,
pošto ti sada držiš onog ficleka od 1m i pola kile mirnim, neki s većim rasponom i teži masom, bit će samo mirniji  ;)
tako da nas očekuje uzbudljivo proljeće, pa poterat ćeš ekipu s livade kao kada kreneš helića razbacivati  :D  ;D

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #139
Teze je ipak vece modele hoverat, bar po mojim saznanjima. Ipak je masa veca, strah, itd.
Bolji za akrobacije, ali cisti 3D....

Jedva cekam skupni hover, u svojem kratkom bavljenju modelarstvom sam ga dozivio samo u simu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #140
pogle polijetanje i slijetanje, 

Model Air Plane (80cc) Vertical Take off/Landing

letio sam nešto modela oko 50cm, 1m, 1.5m, 2m... (ne samo jedralke)  i veći su dosta pitomji nego oni od 1m,
pošto ti sada držiš onog ficleka od 1m i pola kile mirnim, neki s većim rasponom i teži masom, bit će samo mirniji  ;)
tako da nas očekuje uzbudljivo proljeće, pa poterat ćeš ekipu s livade kao kada kreneš helića razbacivati  :D ;D


e to je poso sam što ja želim to sam napravti bez pomoči nekoga.
Sa mali ide bez problema a za velikog mi treba ručka jer je trup pre širok i ne mogu ga uhhvatiti sa jednom rukom.

A koji je teže letiti ja ću saznati iz prve ruke.
U heličima je lakše letit veči helikopter makar osobno mislim da je stvar navike i na kraju dođe skoro na isto.
Manji modeli su malo živahniji treba imati brže reflekse.
No otom potom do tada malo još zezanja sa malim pa čemo vidjeti do kud čemo doći.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #141
Bravo Dr.Tom....nije lako ''majdenat'' ovako skupu ''igračku''....Sve najbolje... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #142
Evo jučer se uhvatilo malo vremena da se isproba gimbal koji je bio gotov prije 3 tjedna.
Sve na na brzinu gore pospajao iz tog razloga sam invertao pitch i pan os na prekidaču od stanice pa mi zato kamera ide stalno nekud jer sam mislo da upravljam sa pitch a ono je bila pan os a kako nemam kabel za go pro da spojim live nisam vidio šta radim nego malo napamet vrtio bolje da nisam ništa dirao ali eto sada bar vidim kako izgleda preko krila i to jednog i drugog. :D
 
Nema veze u svakom slučaju iznimno sam zadovoljan dobivenim rezultati.
Youtube pojede frame rate u konverziji i video nije ni upola smooth kako je u orginalu direktno sa kamere.
Treba i žice još malo doradit jer su zapinjale okolo dok se vrtio.
U svakom slučaju sve radi kako treba od gimbal do antivibraciskog mounta.
I iznimno sam ponosan što nitko u svijetu do sada nije uspijesno montirao 3 osi brushless gimbal na avion a da ne pričam sa tolikom razinom stabilnosti.
Vidio sam da je bilo pokušaja sa jednom pa sa 2 osi ali nije to radilo kako treba.
Kada bude ljepše vrijem budem snimio pravi video ovo je bio test u krug oko sebe sa stalnom promjenom smijera.
evo video, a da gopro nije zeznuo stvar imao bilo bi i 2 videa a prvi je trebo biti bolji jer sam u prvom letio na fpv do jedno kilometar i nazad a kada sam sletio odnosno završio skužim da gopro nije snimila ništa, pa sam na brzinu još malo poletio samo da imam nešto da vidi kako radi.
U svakom slučaju ja zadovoljan gimbal radi točno kako sam zamislio :)
 
Jazz DDG 3 axis on airplane

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #143
Najljepsa ti dala Jazo! Jos samo da se smije blize njuski montirat da je njuska manje u kadru...

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #144
To cu pustiti nek ekipa rijesava moje je bilo da napravim 3 osi gimbal da radi a tko ce ga gdije montirati je na njima.
Gimbal je tu zbog tezista ipak 400 grama na samom vrhu nije bas cool na avionu

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #145
Kao i uvjek...predobro ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #146
Znam zasto si ga tu stavio. Veselim se jos kojem videu kad ti vrijeme dozvoli...

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #147
Danas jako puše ali možda za vikend ako vrijeme dozvoli.
A što mi ide na živce youtube što mi taj framerate prepolovi.
To nije toliki problem na multirotoru koji sporo ide ali ovo ide 40 ili više kmh i ako je framrate mali vidi se to trzanje na koje sam ja alergičan.
Sada sam konačno dovršio ovo, sada ide dalje izrada gimbala za sony nex 5r ili nex 7 vidjeti ću koji ću na kraju uzeti.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #148
Ne misliš valjda staviti nex5 na avion?  :o
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro