Skip to main content

Topic: Quanum DIY oćale za sirotinju (Read 29850 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #45
Pa bluescreen se najlakše rješava sa onim prijemnikom koji je neko ranije postavio. Prijemnnik je 32 kanala,što znači da pokriva sve četri band-a,i ima i mogućnost snimanja,a košta 60-ak dolara. Tako da je to ekstra solucija. A on jako jednostavnim načinom prevari obični displej da ne ulazi u zaštitni mod. Tj,negjde u uglovima mu pošalje ispravan i jak signal,što je za displej dovoljno da ne ulazi u "blue screen" mode,a nama taj jedan ili nekoliko tačaka u uglovima ili krajnjim linijama ne smetaju u gledanju slike.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #46

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #47
netko je pitao za one male ekrane s banggooda, imaju li bluescreen i ostalo...

evo stigao mi je točno takav jedan mali 5'' koji planiram nabaciti na fant stanicu,
ovaj 8'' s kojim imam hrpu letova je malo prevelik za nosanje okolo, a sve se vidi i na manjem  8)

 nisu brojke mutne kako sam se bojao, nisam sada baš brojao pixele, ali reza mi djeluje čist dovoljna  :)
ovako se nadam sve ugurati u onaj DJI backpack.

za razliku od 5x skupljeg većeg brata s foxtecha,
nakon oko 5 sec šuma, gasi se (sam se upali čim dobije sliku nazad)
 ali pošto ne gubim sliku tokom leta s fantom,  to me ne dira.  ;)
vidjet ćemo jel bu i za minija isto ok, pošto tamo vjerojatno bude gubitaka na više razina.(od RF pa do materijalnih  :P   )

fora bi bilo ubaciti u njega ovakav RX modul s kondićima koje treba, pa možda i neku batkicu 500-1000mAh iza na čičak...
http://www.banggood.com/FPV-5_8G-Wireless-Audio-Video-Receiving-Module-RX5808-p-84775.html
i opet bi bio triput lakši i bar duplo manji od sadašnjeg setupa.


comparison 8'' vs 5'' LCD


linkovi:
manji 27$
http://www.ebay.com/itm/5-High-Resolution-HD-800-480-no-320-240-Car-TFT-LCD-Monitor-Screen-2ch-Video-/281206263906?

veći  134$
http://www.foxtechfpv.com/foxtech-m800-8-monitor-p-644.html

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #48
iako nemam onaj 'goli' RX od par grama, uklonio sam sve origigi kablove(bez rezanja, da se mogu kasnije vratiti ako zatreba)
pa prelemio s novim direktno s PCB-a ekrena na PCB prijemnika, bez konektora između, i onda van na batku.
stvarno je maleno i jeftino a dovoljno za kadriranje.  :)

mod je dobar jer se takav može i ugraditi u DIY naočale, uštedi se na kupusu od kabela, a i nema rizika od ištekavanja nekog od tih malih osjetljivih konektora.


 

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #49
OK,imam pitanje. Ako se ugradi onaj goli samo RX modul,kako se onda sredi prebacivanje kanala? Jer na onom ostatku elektronike imaju i switch-evi,a na golom modulu samo RX modul. Ima li kakvo uputstvo kako to riješiti?
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #50
Inače koristim fatshark predator. Međutim, trebao bi tu i tamo pomoćni monitor. Npr., ako imam gosta koji želi pogledati kako izgleda let. Ili za dio leta gdje još nisam stavio naočale ili nešto prčkam po ostatku opreme. Dakle, u principu ne bi koristio monitor kao naočale.
Zar je ovaj monitor toliko loš? Barem za potrebe koje sam naveo.


Mislim na monitor u vezan uz http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__53706__Quanum_DIY_FPV_Goggle_Set_with_Monitor_KIT_.html

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #51
A gle, monitor je ko i svaki jeftini, shit. S tim da je ovaj takve rezolucije da nemozes prepoznat jel ides prema drvu ili covjeku :)

S visine je to jos vise izrazeno posto je sve sitno. Npr, covjek su 4 pixela :) Osobno nisam probao taj, ali imm doma neki 5 incni lcd tv koji je te rezolucije. Cak nema bluescreen, ali svejedno je los.

Osim toga, kod ovog quanum kompleta ti leca puno degradira sliku, em je vise zrnata jer je zumiran ekran, em je leca totalno koma, neka mutno zuta. Vjeruj mi, isprobao sam i tu, i svoju s ebaya, totalna razlika. Mogu poslikat ako stignem navecer.

Jedino sto se meni svidja je kuciste jer ovo kolko tolko ok izgleda. Iako sam i to raskopao, jer je po mom ukusu prekratko, i boli glava od tog. Radio sam diy kuciste koje koma izgleda, ali je malo duze, i mozes doslovno satima blejit u to, ne bole ni oci ni glava.


Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #52
Ima tj. bilo je na HK EU 7'' za 80USD za koji vele da je dobar i naručio ga. No susjed me pitao za monitor pa sam mu ga preprodao jer mi je u tom trenutku trebala lova. I sad tog monitora nema već neko vrijeme. Tj. nema ga na EU. A neda mi se naručivati sa Global zbog frustracija s carinom.
A i ne dam više od 80USD.  Tak ti je to ;D

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #53
Znam da si narucio, zapravo sam ja tu turu narucivao :)

Ima i osmica na HK, taj je jos bolji. A ok su ti oni po 28-35 dolara sto se tice rezolucije, ali to je iskljucivo za stavit u DIY ocale, posto se na suncu slabo vidi slika.

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #54
Ljudi jel netko nasao koji kvalitetni ekran od 5incha za goggle napraviti? Do 80$ mogu ici
I neznam jel mi preveliko da idem od 7icnha za ekran...?


Ovo mi je zadnji dio setup-a pa bi mi trebala pomoc bas :) Hvala unaprijed



Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #57
E e a necu sa ebay-a jer mi dlodje carina cim je ekran...jel  ga prodajes :P

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #58
Carina za 20 eura? Ne..

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #59
Hm, sto nema veze sto je display?
Hm a koje ste lece uzimali?