Skip to main content

Topic: Quanum DIY oćale za sirotinju (Read 29895 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #76
meni ovo izgleda kristalno
 jasna slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #78
Ja cekam da netko kod nas ubode headplay, pa da vidim dal se to isplati. Nije malo love, samo kuciste je jeftinjara, samo malo kakti sređeno. Ali ako je pogođen dobar ekran, u kombinaciji sa dobrom lećom, moglo bi biti odlicno. Velicina ekrana u odnosu na npr fatsharkov je definitivno prednost.


Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #80
Ovo izgleda super, bez laga (ako zanemariš kameru) baš kako i treba,, samo tih 1600$ u US, iliti 2x za nas je za :'(



Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #83
Nesto kemijam, ali mi fali leća koja dodje uz quantum cvike, pa ako ima netko viška da proda bio bi zahvalan 8)

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #84
Eno kod mene viska 3 komada.

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #85
Evo neka moja kemija. Stiropor sam uzeo od pakiranja neke klime. Izrezao, poljepio, ofarbao u crno i ubacio monitor, neki jefilen, ali ima ok rezoluciju. Skuzio sam da je bolje bez ikakvih leća, samo izobličavaju sliku i vrti mi se kad gledam kroz to.Na vrh sam stavio 32ch prijemnik. Jos to moram kablovno sve povezati i staviti neku traku da to drzi na tintari i test na ljivada

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #86
Ma svaka cast! Moja kistra je prekratka, morat ce ic neka leca jer mi je preblizu glavi da bi uspio fokusirat :D

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #87
Evo moje, poslikao sam prije 2 mjeseca, a nikako da stavim tu. Uglavnom, nabavio sam kuciste od Quanumica, no to je puno prekratko, i samo se vrti u glavi nakon 2 minute nošenja.
Onda sam odlucio produziti, pa sam izrezao od crnog EPP-a produzetak u koji sam ukopao monitor (onaj za 35 usd sa DX.com), izbusio odmah rupe za menu tipke.
I to je malo vuklo oci s lecom, pa se vrtilo. E tad sam produzio sa jos EPP-a, i to je pun pogodak. Bez problema mogu imat to pola sata na glavi, bez glavobolje, nista se ne vrti u glavi, i slika nije izoblicena preko lece. Leca je sa ebay-a, nije ona quanum, jer su te neke šugave mutne i žute, i dosta izoblice sliku.

Na kraju sam smanjio masu na minimum tako da sam boscam 832 prijemnik izvadio iz kucista, pa samo na cicak traku na vrh očala. Takodjer sam skratio sve žice. 
Stavit cu nekad u termobuzir taj boscam, moram ga kupit.  Masa svega ukupno je oko 180-200 grama, bez baterije.

Inace, monitor sa kucištem, boscam sa kucistem, i kablovi daju dosta na masi, a to sve nije baš jednostavno drzat na glavi. Ovako lagano doslovno ne primijetim da nosim. Slika je super, ja zadovoljan. Budem okinuo sutra preksutra kad budem letio.




Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #88
Fino!! Koliko je sve skupa dugacko i mozes dati link za lecu?

Odg: Quanum DIY oćale za sirotinju

Reply #89
Evo ga to je to, velicine A4 papira, 3 x povecanje. Samo ju izrežeš kak ti paše.


http://www.ebay.com/itm/A4-Full-Page-Pocket-3X-Flexible-Card-Reading-Magnifier-Magnifying-Fresnel-Lens-/361193794319?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5418d3eb0f


Udaljenost ekrana od čela je 16 cm, a leće od cela 5,5 cm. Ekran 5 incni, ovaj: http://www.dx.com/de/p/diy-hd-5-tft-lcd-display-and-parts-module-black-blue-silver-480-x-800-202988#.VT8RHyGqpBe

Nije vrh, ali nije ni loš.


Evo slike kroz ocale.