Skip to main content

Topic: FatShark na HK EU (Read 9554 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FatShark na HK EU

Reply #31
Vjerojatno zbog ovoga;
Kolko se sjecam frankycro je nesto govorio da taj od 25mw nije puno slabiji od onog sa 250mw, nego zbog zakona stavljaju oznaku da je slabiji

U ponedjeljak mi stiže GPS tracker.
Kako snimate sliku koju primate na naočale/ekran?


Odg: FatShark na HK EU

Reply #33
Hvala.

Inače, snimati ću s Mobius kamerom, a ovo bi bilo fore radi.

Pitanje za one koji lete sa FrSky modulom. Ukoliko koristim telemetriju, na ekranu imam razinu signala 0-120dB. Na koliko da namjestim alarm? 46dB?

Odg: FatShark na HK EU

Reply #34
Preporučene vrijednosti od FrSky-a:
    Green = No alarm = 0 beeps = Signal strength is strong
    Yellow = Alarm1 = 1 beep = Value 45 means signal strength is adequate
    Orange = Alarm2 = 2 beeps = Value 42 means model is at far, but safe, range
    Red = Alarm3 = 3 beeps = Value 40 means maximum range and indicates imminent failsafe

Odg: FatShark na HK EU

Reply #35
Sada sam opet malo letio.
Ovaj puta malo drugačiji raspored žica domet je pao na oko 500m.
Zatim sam vratio žice kako su jučer bile i domet 900m.

Ugl., ova jedrilica je samo za testiranje jer je pouzdana i lagana za voziti. Za FPV spremam drugu letjelicu pa će raspored kablovinja i antena biti drugačiji, pa je moguće i povećanje dometa. Ili smanjenje :D


Odg: FatShark na HK EU

Reply #37
Leteće krilo od 1,90 u Faldomakovoj režiji.


Odg: FatShark na HK EU

Reply #39
Krilo sam isprobao prije nekog vremena i letilo je fenomenalno. Dok nisam odlučio uključiti stabilizator. Zbog greške u kalibraciji krilo se strmoglavilo okomito na livadu. Stradala gondlola i manji dio krila. Napravio sam veću gondolu koja je prekrila strgani dio krila.

Moram otkloniti još par nedostataka. Napraviti probni let. I zatim preselim FPV opremu.

Odg: FatShark na HK EU

Reply #40
Nabavio sam set dioptrijjskih leća za FatShark Predator.


Kada sam ih koristio bez dioptrijskh leća nekako sam bio razočaran. Ne samo da mi je mutno bilo jer sam ćorav, nego na rubu ekrana kromatska aberacija. Razmak mi nije bio naj i imao sam osjećaj da mi naočale krivo stoje tj. jedan dio slike mi je bio mutniji.
Sada s dioptrijskim -2 slika mi je super. Sve oštro, nešto sitno kromatske pri rubu, razmak štima. Čisto druge naočale ;D

Odg: FatShark na HK EU

Reply #41
Te leće sam i ja htio probati na dominatorkama, takodjer slabijem vidim, mislim slika mi je ok, ali mozda moze jos bolje

Odg: FatShark na HK EU

Reply #42
Ako se negdje sretnemo, možemo prebaciti leće da vidiš jel ti odgovara.
Meni za sada treba samo dioptrija -2. Ugl., ako tko treba -4 i -6 neka se javi.

Odg: FatShark na HK EU

Reply #43
Danas sam opet malo isprobavao.

Novi rekord, 1450m. No kada bi letio ne-direktno od sebe nego pod kojih 45 stupnjeva, slika bi se razbistrila. Rep aviona smeta signalu. Ugl., bolja pozicija antene bi mogla bitno povećati domet.
Ista konfiguracija kao i kada sam letio 950m.


Sad moram razmisliti o nekom fpv avionu ;) .
Mislio sam ga staviti na krilo, ali sam se predomislio nakon današnjeg iskustva istime.

Odg: FatShark na HK EU

Reply #44
Gdje inace letis, mozda bi se nakacio na tvoj kanal sa cvikama, cisto da isprobam domet, ja nemam avion