Skip to main content

Topic: Projekt Mini H quad (Read 6215 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #15
Kad pocinje sklapanje , napokon da u slavoniji poleti jedan mini  ;D ;D

U subotu počinje godišnji pa... kada se vratim za jedno 2 tj. Nadam se da će svi paketići stići do tada. A kada slaganje počne bolje da si uz komp i stišćeš f4 i odgovaraš na moja 1001 pitanja :D

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #16
No problem, samo pitaj, evo ja bas slazem jednog , idu ko na traci  8)

 

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #17
Vratio se sa godišnjeg pa napravio malo napretka sa mini quadom:)


Kablovanje;)



I sve pospremljeno u frame



Primjetio sam da mi rupe za motore ne pašu pa ih moram malo prilagoditi. Još jedna stvar, vijci koji su došli s motorima su prekratki pa moram sada negdje iskopati takove samo duže:/ 

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #18
Bravo, super slozeno. Ja sarafe uzimam kod sebe u vijci kranjec. To je M2, jel bar 5mm dugacki, pretpostavljam da je ruka blizu 3mm debela

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #19
Super, jos jedan mini :)

Ona slika gdje si stavio frame s motorima i propovima. Obrati paznju na to da ti propovi nisu dobro poredani. Zadnja dva trebas zamijeniti. Al to je vjerojatno bilo samo za fotkanje....


Odg: Projekt Mini H quad

Reply #20

Fala sekile i george.

Pošto nikako ne mogu spojiti reglere s motorima s ovim bananicama planiram ih zalemiti direkt na esc. E sada to moram nekako elegantno riješiti dok isprogramiram kontroler. Već me strah  :-[

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #21
Lemi direkt bolje je, a usput obuces afro u crne termo buzire, bolje ce izgledati

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #22
Ajmo ljudi pomažite. Ipak imam problem. Uspio sam se snaći u programu i cli-u ali jedna stvar me j%&@. Kada odem u reciver tab svi mi kanali rade osim yaw kanala. Podesio sam maping pinova u cli-u da odgovara onome priključenom na rx. Par puta se zna desiti kada spojim bateriju da yaw kanal radi sporadično mada ne dajem nikakve signale palicom. Probao sam provjeriti rx na koji sam na rudder kanal spojio servo koji radi bez problema. Što mi je činiti da moj mališan poleti?

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #23
Našao sam što je problem sa rudder/yaw kanalom. Jednostavno pin na controleru nije ispravan. Premapirao pinove u cli i sada radi. NO EVO JOŠ JEDNOG PROBLEMA. Iskalibrirao sam sve potrebno pod initial setup tabu iskalibrirao reglere, provjerio kalibraciju. Kada krenem poletiti motori se kren okretati i kada treba poletiti quad se samo prebaci na "leđa" , predni motori daju vise potiska nego stražnji. I da propovi su okrenuti po shemi iz manuala. Ima netko neku ideju što uzrokuje probleme?

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #24
Daj snimi video, ako si provjerio da se svi motori jednako startaju i da je smjer vrtnje dobar, naravno i propeleri dobro montirani nema razloga da se izvrne. Jel ti pise u prvom prozoru quadx.

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #25
Jesi zamijenio zadnja dva propelera ko sto sam napisao? Negdje ti smjer rotacije ne stima, ili raspored propova.

U ovakvim situacijama je bilo sta tesko napamet raditi. Slika i video poprilicno pomaze, a danas svi imamo barem jeftinije telefone sa kamerom.

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #26
Moj kvad je to radio jer jedan propeler nije bio pravilno dotegnut, pa bi se motor zavrtio u prazno i kvad bi se okrenuo.

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #27
Evo i moj mini quad ;)













Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #28
haha, taj nema problema sa smjerom vrtnje :)

Odg: Projekt Mini H quad

Reply #29
Ode quad u prodaju? Zasto?

A nisi ni poletio.