Skip to main content

Topic: FPV monitor na stanici (Read 10460 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #15
ako nabaviš ovo, onda ide  ;)

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #16
Sad ste me ubili u pojam.
Ona sveu jedan kombinacija mi je bila idealna, sve zatvoreno, baterija unutri...
Neki kažu valja, neki ne valja.


Da li je itko uspio utrpat sve u monitor i bateriju i prijemnik ?


I automat za čokoladice Životinjsko carstvo ;)



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #17
pa stane u lcd i batka 3s 1000mah ziher, samo se rastavi i ćelije slože da budu bok uz bok, a ne naslagane vertikalno, tj 3x tanja je batka.

ali ju držim vani na čičku, pa ju nosim doma puniti na punjač a ekran stoji u autu da ga ne teglim,
onako bi morao i njega svaki puta...

kao i u RC stanici, je lipica ali ne ugrađena, već se išteka na konektor pa ju punim doma a stanicu ne teglim.

to mi se čini ok jer možeš staviti lipicu koju želiš, koliko ti dugo leti model(od multija 15 min pa do aviona 120min)
nisu iste potrebe za mAh :)

da ne velim da ovako za npr 2 god samo kupiš novu lipicu za par dolara a ne tražiš neku 'specijalnu tvorničku' koja dođe dosta više a lošije je kvalitete(jer se ne vidi koja je pa stave što god)

a i sigurnost.. ako ostavljaš opremu u autu, bilo zima(minus temp...) ili ljeto(+50) u autu... pa ovako samo izvadiš lipice i one su na sigurnom.... a ne tegliš svu fpv opremu u kuću stalno nepotrebno.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #18
Lipo stane nutra, pogotovo ako ko ja koristis 2S, ali... Zgodno ju je ipak imati vani da mozes imati vise komada jer kad puno letis ne stignes to puniti pa je zgodnije jednostavno promjeniti bateriju i to je to.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #19
sigurno netko zna koliko poprilicno mah bi bila solidna 2s da fura stanicu , video rx i lcd ... pa bi i ova opcija o kojoj tom govori bila super ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #20
Nista te nisam skuzio...

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #21
koliko mAh  na 2s lipo bateriji preporucate da moze solidno napajati stanicu+video rx+ lcd ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #22
[quote author=drvoholding link=topic=17509.msg181164#msg181164 date=1425. A2720]
koliko mAh  na 2s lipo bateriji preporucate da moze solidno napajati stanicu+video rx+ lcd ....
[/quote]

postoji ogromna kombinacija faktora koji su u igri.
od modela, koliko dugo leti, koliko modelar letova odradi u nizu, koliko je velik ekran tj koliko struje trosi....

Pa onda spojis ampermetar i vidis koliko ti setup trosi u trenu... 0.4, 0.7, 1.2  A i vidis koliko ti mAh treba za tvoje letenje.
ili spojis punu batku pa upalis sve na 20 min, pa ju napunis i vidis koliko je uslo onda po tome izracunas potrebe za neko drugo vrijeme rada...
U obzir uzmi da u batki treba istati 20-30% kapaciteta, tj uzmes nesto vecu nego sto ti izracun potrosnje  izbaci.



Odg: FPV monitor na stanici

Reply #23
da, mislil sam da nebu brzog odgovora... budem probal malo kemijati sa 2s , pa onda sa 3s ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #24
Evo ti brzi odgovor, ja sam sad izmjerio svoju kombinaciju Fieldview 888 i Immersion 600 mW trose 0.74 A. Znaci na 1000 mAh bateriji racunas nekih sat vremena. Meni osobno odgovaraju manje baterije radi mase i velicine. Upravo kao sto ti je Tom rekao, puno je faktora sto zelis. Ja imam vise malih i nakon sto na Phantomu odvrtim cijelu rundu njegovih baterija znam da moram mijenjati i ovu na monitoru.

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #25
evo jučer ulovio malo vremena pa ubacio i DVR u priču,
s redukcijom kabela, stock su preveliki/teški,
pa sam se poslužio jednim starim slušalicama i skemijao DIY

samo se na čičak stavi iza ako zatreba.
RC305 ima 2x video out, pa ne pati kvaliteta signala na ekranu(inače bude nešto tamnija ako se dvr spoji na isti kanal kao i LCD)

mejrenja potrošnje, FPV RX je spojen da radi čim ima napona.
1: LCD off, DVR off, RX ON     -  190 mA  3S
2: LCD ON, DVR off, RX ON    -  610 mA  3S
3: LCD ON, DVR ON, RX ON   -  830 mA 3S

znači s 1000 mAh 3S batkom imam sat vremena bez greške ako i sve bude upaljeno,
za talona stavim 2200 3S, nek se nađe, jer može potegnuti skoro 2h.
tako si i ti drvoholding spoji pa vidi točnu potrošnju, čas posla.
(uzmi u obzir da potreba za mA raste kako napon pada u batki, da se održi isto watta koji trebaju potrošaču za rad...)

kćer gledala Kitty pa sam se uštekao na taj stream
(usput je napravljen i 5.8 relay, od par grama, ušteka se u neki izvor slike/zvuka, npr 1.2 prijemnik(ili DVD Kitty), i onda on to repetira na ekran u rukama, wireless)

korisno za long range letove, jer uz onaj već prije napravljen 2.4/433 relay, omogućuje da se leti daleko slobodan od šume kabela :)
+ antene(FPV/RC)se mogu pozicionirati na bolju lokaciju npr. na auto ili neku zgradu

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #26
kako trenutno nemam 3s bateriju , nakacil sam 2s 2600  ( to je kao neki rx pack) .. medjutim imam osjecaj da je slika nesto losija nego dok sam fural 3s,
moart cu iskemijati neki 3s pa budem napravil usporedbu ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #27
Ja imam ovaj Boscamov sa Banggooda. Samo riječi hvale.
Diversity radi odlično, automatski prebacuje na antenu sa boljim signalom,
ekaran sa 450 cd/m2, tako da se dobro vidi i na direktnom udaru sunca,
ima unutarnju bateriju, moguće spajanje i vanjske,
32 kanala, auto search...
Kad budeš nabavljao zidni punjač (12V), obavezno neka ima 2A.

Ja sam prezadovoljan, a pogotovo sada kada je dostupan i iz EU skladišta, pa nema carine, nema PDV-a...
kad budem kupovao još jedan, uopće neću razmišljati o nekom drugom...

Jedino kod kupnje antena pripazi na konektor...
[attach=1]
ima sma konektor, a ne rp-sma, dakle nema "iglicu" u sebi, za razliku od odašiljača, koji ima iglicu u sebi...

tako da ne možeš kupovati antene u kompletu, ali budući da već letiš FPV, i imaš antene za TX, eto samo da znaš kakve ti trebaju za RX... :)

Možeš mi reč zašto 2A? Proizvoač preporuča manje ...
MAK Zapad   -    ZK Rode Prelog  - 
https://www.facebook.com/progressof/?ref=bookmarks
Quad micro+mini, Hamer X-8, Dex min, T-Rex 500, Tarot650Ironman X8 Futaba 14SG

Odg: FPV monitor na stanici

Reply #28
Stavio sam 1A, pa je iz punjača izašao bijeli dim...
stavio 2A, puni bez problema....