Skip to main content

Topic: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila  (Read 14710 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #15
.. bočne stranice trupa gotove , ide se na rješenje učvršćenja krila sa jednim klinom 8 na prednjoj ivici  i sa dva zavrtnja na zadnjoj ivici krila .. horizontalac i vertikalac već na svom mjestu .. za sjedište i učvršćenje zadnje i prednje  ivice je  petoslojni šper 7 mm .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #16
Sjedište klina prednje ivice uljepljeno epoksijem ( od štapa za pecanje) , krilo centrirano za sada samo sa dva mala zavrtnja prvjereno nalijeganje
 ( treba provući ekstenzije servoa .. stoga ne zatvaram još zadnju ivicu , izvestću to nekako pomoću "mađionočarskih trikova"  :D )

.. dodatno će krila biti još učvršćena rješenjem donjeg dijela trupa kod centroplana , isto sa klinom na prednjoj strani  i opružnim osiguračem na zadnjoj ...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #17
Bravo Zlatane brzo to ide. Znam da ti nisi radio ali moguli se ova krila malo izravnati, vidim pored kitovanja da su i dalje neravna.

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #18
Pozdravljam te Feđa , učinit ču sve što je moguće da ova sprava poleti .. izvući što se bolje može .. ima i ovaj rad  svojih čari !  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #19
Naravno samo naprijed, posto sam i ja danas zavrsio kitovanje i smirglanje, pa mi u oci upalo da je neravno. Zanam da tebi nije problem iz nemoguceg napravit tako samo naprijed, pratimo. Pozdrav

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #20
..provuko extenzije za servoe ..  :) sad može dalje .. od sutra nastavlja se rad na trupu
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #21
.. poslije manje pauze ide se dalje .. uljepljeni horizontalac i vertikalac , ucentrirani sa krilima .. slijedi "oblačenje " zadnje strane trupa ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #22
ajmo majstore dalje, čekamo je vidjeti u zraku....


Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #24
..opravdan izostanak uobićajenog tempa .. jbg iskoristio ovo toplo  vrijeme za "nabavu" drva .. leđobolja rukobolja i ostalo popraćeno upotrebom pile malo me usporilo  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #26
Ma samo ga dovršite na brzinu da vidimo kako leti, svejedno će ga Mišo pretvoriti u piljevinu  :D


Odg: Opet nešto za "oživiti" Extra 150 cm raspon krila

Reply #28
.. danas samo "krojački radovi" .. "oblačenje"   zadnjeg djela trupa u tijeku  ...

vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar