Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 102776 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #316
Odlučio sam se na novi rep onaj je bio mali :D
[attach=1]


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #318
odprilike rep još treba malo brusiti da dobijem pravi izgled
[attach=1]

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #319
ajd baš me zanima kada izmjeriš potisak koliko će biti...
 
ovaj tvoj set up bi na 80A trebao davati oko 1300 W u piku s 4S friškom batkom...to je jako puno za takvu turbinu i preporučam oprez i savršeno balansiranje da ne bi bilo neželjenih posljedica...nisam siguran da je pametno toliko je opteretiti ...
 
osobno bi ili spustio na 3S što bi prema kv-u i bilo preporučljivo ili stavio motor s manjem kv-om na 4S...
 
inače, ta vataža kod impelera već ide preko 2 kg potiska...
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #320
Bok Toni znam da je puno 4s za ovaj motor i nadam se da imaš pravo za potisak veči od 2kg. :)
Ovo je set up od 140 kn. :D (motor i turbina) :D tako da ako odradi jedan ili dva leta ja sam zadovoljan
a ako ne probam neču ni znati.
Što se tiče balansiranja dobio sam najviše što se dalo izvuči iz nje onaj poklopac nije u centru
i radio mi je velike probleme.Sad više nemam vibracija i lijepo se vrti na full gasu, imao sam probu od jedno 2min.
i čini se da dobro drži, motor je bio ugrijan ali ne jako vruč na malim okretajima se jako brzo ohladi tako da budem pazio
na gas tjekom leta.
Hvala ti na tvojim preporukama jer ako nebu dobro imam i 3s u rezervi.

lp lija

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #321
ugađene ekstenzije za serva i spojen trup s PU-max
 nakon ovoga ide kabina i dodatno brušenje
[attach=1]
evo jedna od naprijed
[attach=2]

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #322
lije dobro to izgleda sam naprijed,
 
moje preporuke su više išle u smjeru sigurnosti jer ne želiš da se razleti nekome blizu glave ili ruku...no, ako ti se čini da dobro drži tu watažu onda ok, samo budi dosta oprezan jer mislim da nije predviđena za tako veliku snagu..znam da ti voliš pomicati granice samo ovdje dodatno pripazi na sigurnost jer rotacije su velike...
 
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #323
Što se sigurnosti tiče ne bacam ja nego denis :D :D tako da...., šalu na stranu sve sam osigurao s loctite(valjda se tako piše) ono za šerafe
osigurati i provjerio sve za sad ima nekih 10min. rada večinom na full a budem dodatno još pripazio.

I danas je bilo mjerenje potiska s suženom mlaznicom na kraju ustvari na samom modelu.
Potisak je 1.7kg 8) to je i više nego sam očekivao diže ga vertikalno bez problema i
čini mi se da sad ima malo manje okretaja s suženjem to je valjda radi njega.



lp lija

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #324
to je odličan potisak za tako malo novca...kada je kraj mlaznice jednak promjeru turbine onda je to 100% FSA i onda je potisak najveći...kada ga suziš na 85% izgubiš dosta na potisku, poveća se amperaža ali zato se poveća izlazna brzina što je najvažnije....s obzirom da ti imaš i lip dodatno se poveća amperaža ali i potisak za koju 30% ....pretpostavljam da daje između 2 i 2.3 kg potiska bez suženja...cijena toga je visoka amperaža, no bit će to prava jurilica...koliko bi trebao biti ukupno težak...
 
lp
 
Toni

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #325
Ovako bez stakla i presvlačenja u traku te bez servača ima 880g. mislim da bude negdje između 1000-1200g.
Znam da bude malo teži ali mi to ne smeta ne radim ga za glajdanje več za brzinu, kad sam kod brzine
očekujem negdje između 130-180kmh.
Ove turbine su novost za mene ali kako stoji situacija mislim da neče biti zadnja ;)

lp lija

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #326
ovako bude rep još imam dosta brušenja ali to je nekakva forma
[attach=1]

 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #327
Lija, obavezno ojačaj srednji dio gore i dole sa npr. staklom: pri većoj brzini napraviš li nagli manevar, puca u sredini!
Ugroženiji je gornji dio, jer kalota puca prema van !
Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #328
i tak mi lija sprema novu opasnost ;)
 
sad i ja preporučam staklo oko turbine, da impeler ostane u kučištu kad napusti osovinu :'(
 

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #329
Ovako bez stakla i presvlačenja u traku te bez servača ima 880g. mislim da bude negdje između 1000-1200g.
Znam da bude malo teži ali mi to ne smeta ne radim ga za glajdanje več za brzinu, kad sam kod brzine
očekujem negdje između 130-180kmh.
Ove turbine su novost za mene ali kako stoji situacija mislim da neče biti zadnja ;)

lp lija
Pozdrav svima i namjeravao sam staviti staklo na trup i oko 5cm preči na krila tako da nema bojaznosti
a i unutarnja je več u staklu

lp lija