Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 43968 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #46
Da se mi vratimo na temu.
Iskusni ili ne, naši piloti su preskočili dio obuke koji se odnosi na trenažni mlazni avion.
Da se razumijemo, i drugi to rade, ali ne sa školsim avionima kakve mi imamo.
Mi imamo Pilatuse PC-(9)M koji su vrhunski školski avioni. Ali tu fali pola koraka, jer ti avioni nisu opremljeni za borbenu obuku. Nemaju HUD, mission computer, weapon simulator i ostale điđe koje takav avion treba imati. Pa je skok sa PC-(9)M na Mig21BIS ipak prevelik. Piloti prvi puta borbeno djeluju sa MIG-a? Mislim da to nigdje nema. A da ne govorimo da se značajan dio obuke koji bi se mogao još odraditi na PC-(9)M odrađuje na MIG-u što je x puta skuplje, pa onda nemaju baš veliki broj sati naleta. A piloti su pod još većim opterećenjem jer u malom broju sati moraju puno toga odraditi. Eto to bi sve mogli biti razlozi za pilotsku grešku, AKO je to ovdje razlog.
Daytonskim sporazumom je mislim određeno koliko koja država proizašla raspadom juge smije imati borbenih aviona, pa je to recimo razlog da nemamo te trenažne mlaznjake, jer onda imamo pravo na manji broj supersonika.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #47
evo dok mi "naklapamo" izgleda da je odluka za budući period već donesena
 
zna se pisati svašta ali znam da je "jl" blizu "oltara"
 
http://www.jutarnji.hr/plan-ministarstva-obrane--obnova-40-godina-starih-aviona--mig-ovi-idu-na-remont/889210/
 
 
lp
 
Toni


ne znam šta da kažem... ne znam dal da se smijem ili da plačem... pa uskoro će i Pilatusi biti korisniji od tih MiG-ova, al ok... plan je lijep i super... pitanje je dal će sve ići po planu... dolje na toj stranici sam vidio kako se nekome kuća platila umjesto plaćanje remonta aviona... dakle, mi tu govorimo što je najbolje za Hrvatsku(a da nismo u recesiji i krizi) dok oni kradu od MORH-a i nas... da smo u recesiji, jesmo... da je taj plan super, nije, ali nemamo bolji(kad smo se sami uvalili u živo blato) tako da nam preostaje gledati u nebo kad čujemo avion na mlazni pogon da nebi mi na zemlji zaginuli i moliti se za pilote u avionima... mogli bi pitati gospodu Žabare šta oni kažu na to da nas zaštite i kolika bi bila cijena... iako mislim da bi ja tada iselio iz države jer ih organski ne podnosim

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #48
Ako Migovi odu na još jedan remont to će biti noćna mora za ljude koji ih održavaju, jer ako se što desi bit će po defaultu krivi, jer eto avion se vratio sa remonta pa je sad "novi" a sve greške su zbog lošeg održavanja... Već viđeno ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #49
Da se mi vratimo na temu.
Iskusni ili ne, naši piloti su preskočili dio obuke koji se odnosi na trenažni mlazni avion.
Da se razumijemo, i drugi to rade, ali ne sa školsim avionima kakve mi imamo.
Mi imamo Pilatuse PC-(9)M koji su vrhunski školski avioni. Ali tu fali pola koraka, jer ti avioni nisu opremljeni za borbenu obuku. Nemaju HUD, mission computer, weapon simulator i ostale điđe koje takav avion treba imati. Pa je skok sa PC-(9)M na Mig21BIS ipak prevelik. Piloti prvi puta borbeno djeluju sa MIG-a? Mislim da to nigdje nema. A da ne govorimo da se značajan dio obuke koji bi se mogao još odraditi na PC-(9)M odrađuje na MIG-u što je x puta skuplje, pa onda nemaju baš veliki broj sati naleta. A piloti su pod još većim opterećenjem jer u malom broju sati moraju puno toga odraditi. Eto to bi sve mogli biti razlozi za pilotsku grešku, AKO je to ovdje razlog.
Daytonskim sporazumom je mislim određeno koliko koja država proizašla raspadom juge smije imati borbenih aviona, pa je to recimo razlog da nemamo te trenažne mlaznjake, jer onda imamo pravo na manji broj supersonika.



da, to znam da skaču sa Pilatusa na MiG-a... što se tiče tog Daytonskog sporazuma... mi smo nešto potpisali, a nismo mislili na budućnost) ok, ne čudi me, al ipak... a da, moraš potpisati kad ti Amer visi nad glavom... sorry, moja greška... nego, na kraju svega toga... koliko mi aktivnih mlaznih borbenih aviona smijemo imati? dakle, sad kupimo 12 Gripena(8+4) i koliko smijemo imati još mlažnjaka za trenažu i obuku koji nisu za borbeno djelovanje?

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #50
Ako Migovi odu na još jedan remont to će biti noćna mora za ljude koji ih održavaju, jer ako se što desi bit će po defaultu krivi, jer eto avion se vratio sa remonta pa je sad "novi" a sve greške su zbog lošeg održavanja... Već viđeno ...


nisi jedini koji se toga boji, budi bez brige... meni sada već klecaju koljena na samu pomisao svega toga... al ok... molim Boga da nas izbavi iz krize i da nakapa nešto eura sa neba da ne gledamo jad jadnu... koliko je rekao "pametan" novinar da će imati godina naleta? 45? to je od kada se budu remontirali ili već sad uskoro navršavamo 4 i pol desetljeća?


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #52
citam vas i jedno vama svima nije jasno,
svi koji prodaju Avione nude relativno jeftino same Avione,
ali kada ih kupis,tek tada isplivaju na povrsinu sitnice koje mnogo znace i veoma mnogo kostaju,
sam Avion malo vrijedi bez najmodernije opreme a tu neces uz Avion dobiti vec tek naknadno i za skupe Pare,

eh te Pare nikada ih dosta,
tko mi moze reci koliko je Hrvatska zaduzena,
Ljudi gdje vi zivite,pa nemamo Para da prehranimo stanovnistvo kako treba a vi na Avione koji kostaju Milijarde,
Austrija nije bogata zemlja,kupili su 10 Eurofightera ali Hrvatskoj je to nedostizno u ovoj danasnjoj situaciji OSTAJE samo jedno,krpati Migove.
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #53
citam vas i jedno vama svima nije jasno,
svi koji prodaju Avione nude relativno jeftino same Avione,
ali kada ih kupis,tek tada isplivaju na povrsinu sitnice koje mnogo znace i veoma mnogo kostaju,
sam Avion malo vrijedi bez najmodernije opreme a tu neces uz Avion dobiti vec tek naknadno i za skupe Pare,
Iv

Ivane ti si meni zakon. Ti si pravi Gazda, a od sada i "prosvjetitelj". Pažljivije čitaj pa ćeš vidjeti da smo to već prožvakali. A da para nema nema. Pa to mi koji smo u Hrvatskoj najbolje osjetimo na svojoj koži. Malo sanjarimo i naklapamo. Ništa lošega u tome majstore. Na kraju krajeva ne donosimo mi odluke o tome na čemu će se kod nas letjeti. Naravno, osim kada su u pitanju naše igračke.   
 
lp
 
Toni

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #54
citam vas i jedno vama svima nije jasno,
svi koji prodaju Avione nude relativno jeftino same Avione,
ali kada ih kupis,tek tada isplivaju na povrsinu sitnice koje mnogo znace i veoma mnogo kostaju,
sam Avion malo vrijedi bez najmodernije opreme a tu neces uz Avion dobiti vec tek naknadno i za skupe Pare,

eh te Pare nikada ih dosta,
tko mi moze reci koliko je Hrvatska zaduzena,
Ljudi gdje vi zivite,pa nemamo Para da prehranimo stanovnistvo kako treba a vi na Avione koji kostaju Milijarde,
Austrija nije bogata zemlja,kupili su 10 Eurofightera ali Hrvatskoj je to nedostizno u ovoj danasnjoj situaciji OSTAJE samo jedno,krpati Migove.
Iv

pa treba brdo kunica ako pitaš Amera... on nam je super prijatelj i uvalit će nam govno pod čokoladu... čak će i upakovati i namirisati(prosto i brutalno, ali realno)... Šveđani nam nisu prijatelji, ali nude realnu opciju, čak i prejeftinu(e sad tu dolazi pitanje zašto je jeftino... ajmo sad malo teoriju zavjere)... što se tiče krpanja... da, sada nam ne preostaje ništa drugo nego stavljati krpu preko ostale dvije zakrpe... gdje smo cijelo ovo vrijeme... dajte, pa svi mi bi živjeli kao bubreg u loju da nas se ne krade... imali bi za kompletnu vojsku+održavanje iste(novi avioni, razarači, uniforme, podmornice, helići), tvornice i gospodarstvo... cijena otkupa i prodajna cijena nebi bili problem niti po pitanju jedne žitarice ili mlijeka i drugih životinjskih proizvoda niti bi uvozili meso i ostalo...

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #55
citam vas i jedno vama svima nije jasno,
svi koji prodaju Avione nude relativno jeftino same Avione,
ali kada ih kupis,tek tada isplivaju na povrsinu sitnice koje mnogo znace i veoma mnogo kostaju,
sam Avion malo vrijedi bez najmodernije opreme a tu neces uz Avion dobiti vec tek naknadno i za skupe Pare,
Iv

Ivane ti si meni zakon. Ti si pravi Gazda, a od sada i "prosvjetitelj". Pažljivije čitaj pa ćeš vidjeti da smo to već prožvakali. A da para nema nema. Pa to mi koji smo u Hrvatskoj najbolje osjetimo na svojoj koži. Malo sanjarimo i naklapamo. Ništa lošega u tome majstore. Na kraju krajeva ne donosimo mi odluke o tome na čemu će se kod nas letjeti. Naravno, osim kada su u pitanju naše igračke.   
 
lp
 
Toni


Toni, imaš pivo kad dođeš u Slavoniju ili u Vinkovce


Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #57

i dalje sam van teme ali nisam izdržao

http://www.jutarnji.hr/bliski-istok--pocela-utrka-za-nuklearnim-naoruzanjem/889144/
lupamo praznu slamu....


umjesto da krenemo pravim koracima


imamo strucnjake.... napravmo jednu ovu i bumo glavni u kvartu...


još bolja i jeftinija solucija od kupovine vijuna je na crnom marketu kupiti jednu








metnemo ju na medvedgrad i pored nje jednog facera da drži okidac
i onda ima da nam daju bespovratne kredite i da nas tetoše...
ne treba nam ni industrija ni turizam
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #58

i dalje sam van teme ali nisam izdržao

http://www.jutarnji.hr/bliski-istok--pocela-utrka-za-nuklearnim-naoruzanjem/889144/
lupamo praznu slamu....


umjesto da krenemo pravim koracima


imamo strucnjake.... napravmo jednu ovu i bumo glavni u kvartu...


još bolja i jeftinija solucija od kupovine vijuna je na crnom marketu kupiti jednu








metnemo ju na medvedgrad i pored nje jednog facera da drži okidac
i onda ima da nam daju bespovratne kredite i da nas tetoše...
ne treba nam ni industrija ni turizam

Marijo,
uz tebe sam i za tebe,

ako je Gripen toliko dobar koliko ste zapeli za njega
prvi Austrijanci bi ga kupili a ne Eurofightera,

a oni su pametniji od nas,
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #59
Možda su pametniji od vas, od nas nisu. Da jesu, ne bi im se carstvo od pola Europe svelo na Alpski pašaluk.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša