Skip to main content

Topic: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro (Read 56734 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #60
a nista probat stavit stari chip i firmware
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #61
na TH PCBu se znalo dogoditi da se reversa gyro  (bilo crna ili zelena pločica, svejedno, bitno da su komponente velike i da strše iznad pločice kao antene  ;) )



bilo zbog statičkog elektriciteta ili provjereno telemetrije na 2.4GHz,  GSM-a u blizini ili čega već...
no ništa strašno, jer se to ne dogodi u letu, već dok je sve ištekano.
a prije leta se uvijek radi provjera tako da se model drži u ruci i da gas. pa ga se naginje u razne strane.

ako treba, reversa se preko potenciometra u minuti, na livadi, bez programiranja na PCu jasno. i dalje se leti.


ali SMD verzija pločice još NIJEDNOM na 3 modela kroz 2 mjeseca.




vjerojatno se radi o tome da veće komponente lakše poberu smetnje nego manje,
 bilo zbog veće površine ili nečeg drugoga...ne znam ali samo prenosim kako je.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #62
softver nema veze sa reversanjem gyra, ja imam normalnu pločicu, ne SMD i nikad mi se nije ništ reversalo samo od sebe
koristim minso kim soft i daleko je bolji od 4,5 verzije

sadašnja najnovija verzija minso kima ide do 70% pomaka a 4,5 verzija softa ide samo do 50% pomaka...

evo citat sa KK stranice:
"XXcontroller_KR_v1.5 08/02/2011 TwinCopter was added.
Y4Copter was added.
TriCopter Servo Reverse Pin was added(M5)
Increased Acro Stick Gain(65% to 70%) "

ja sam čak isprobal staru verziju softa 4,3 mislim da je bila... stavil sam ju gore jer ona nema limita pomaka, moguće je 100% ali dok sam to isprobal u praksi nakon minso kim verzije ispada totalno neupravljivo i tek onda se skuži kolko je softver napredoval u zadnjih pola godine....

tak da ak vam se reversa gyro sam od sebe tražite uzrok tome u okolini, nekaj smeta pločici i nalazi se blizu nje kod paljenja...

quadcopter s novim čipom

Reply #63
evo našao jedan zaboravljeni quad na ormaru, složen pred više od 4 mjeseca, to je za jednog člana s otoka,
nikako da se nađemo, kad sam ja bio dole u Op, on nije mogao doći,
a sada pred mjesec dana se razbolio pa nije došao u Zg kako je bilo planirano...

pa sam mu stavio novi 168čip i firm 1.6, zaljepio kameru drito na poklopac,
i išao probati.  8)

s obzirom da je to quad a ne hexa, još je i miran po današnjem vjetru,
kameru malo hebu sitne vibracije, ali to je improvizacija selotejpom, ne neka FPV platforma  ;D

Testing the quadcopter in Zagreb

post stabilizacije nema, vidi se cijelo vrijeme jedan krak.
da je ima on bi se pomicao kako se kadar 'ispravlja' softverski


P.S.  e da te kosilice malo posjete domovinski... ne bi se žalio  :)

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #64
super da možeš samo tako vaditi iz ormara odlične stvari , i ja bi jedan takav ormar , jel ima na ebayu... :D :D

ps. molim savjet... slažem kk pločicu na vrpu bi gore stavil 168 pa neki drvwni quad...ALI ..naručeni gyroi 401 hk došli , a tamo u dva izgleda neki novi senzor, nema metalni oklop i piše na njemu 9ck  1107A5 (takva imam dva) i imam jedan u metalnom oklopu piše MA 029 , i jedan MA 028, dali ima kakve razlike u njima i kad bu to radilo u konačnici na kk

HVALA!
dx9-xd8-gobac630

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #65
ako već nemaš sva 3 ista...

na tvom bih mjestu ona dva jednaka stavio za roll i pitch(horizontalno položeni), 9ck
a yaw(okomiti) drukčiji, onaj MA029

tako, ako slučajno i ima neke značajne razlike u samim senzorima, ona će najmanje doći do izražaja u letu.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #66
super da možeš samo tako vaditi iz ormara odlične stvari , i ja bi jedan takav ormar , jel ima na ebayu... :D :D

ps. molim savjet... slažem kk pločicu na vrpu bi gore stavil 168 pa neki drvwni quad...ALI ..naručeni gyroi 401 hk došli , a tamo u dva izgleda neki novi senzor, nema metalni oklop i piše na njemu 9ck  1107A5 (takva imam dva) i imam jedan u metalnom oklopu piše MA 029 , i jedan MA 028, dali ima kakve razlike u njima i kad bu to radilo u konačnici na kk

HVALA!


ova dva nova ti nece raditi, to je sasvim drugaciji koncept žiroskopa, napajanje im je 3V dok prijasnji Murata ENC03 imaju 5V

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #67
bio sam mišljenja kao kolega Tomislav... i pri tome ču i ostat ( nemam ni baš neki izbor  :'( :'() a da je napajanje 3v trebala bi biti i drugačija koncepcija ostatka gyroja , ili ? a koliko vidim upoređujuči to nije slučaj ::)
hvala na savjetima još jednom, kad složim na vrpu javim rezultat
dx9-xd8-gobac630

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #68
vidim da je ekipa počela raditi opako dobre snimke s hexama i oktama....

ja turpijam ovog priprostog quada da vidim kaj se da izvući iz KK elektronike.

dosta mi je stajanja pa evo malo jurcanja okolo i prolaska kroz drveće...

u nekim kadrovima sam skijama doslovce išao po travi, dobro da imaju zaobljeni prednji dio pa ne zapnu tako lako  :D

Quadcopter in zagreb - camera test 2

mikrovibracije su tu,
možda se uskoro i one maknu, samo treba biti uporan  ;D  :D

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #69
cmrok ! nije baš lako letiti uz i niz brdo.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #70
buraz a da probaš sa autićem na daljinski snimka će biti ista, stvarno niski preleti.
Po meni jedan od boljih multikopter letača.
S obzirom da je quad i na brzinu preleta, snimka je super.
E da kada gledam ovaj post mislim si kada bi bar na ovom forumu bilo još takvih kao Tomislav.
Frajer malo malo neka slika, pa video pa vamo tamo stalno nešto.
Pa ti imaš više slika u ovom postu nego ja i još trojica od kada smo se registrirali na forum.
Svaka čast samo napred.





Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #71
Tomo svaka čast
baš mi je žao kaj nisam mogao s vama jučer
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #72
lako vama pričat a pored i iznad mene je stalno prašio genijalac....što je je Tomo vozi quad ko svoj škodu  8) .....a s obzirom da leti jako brzo slika je super a imam neki filing da bi uskoro mogla biti i još stabilnija... ;D ;D
 
lp

Toni

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #73
priznaj imaš neki inside tip :P
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #74
to je sada pitanje od milijun dolara... :D :D :D :D
 
lp
 
Toni