Skip to main content

Topic: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro (Read 56942 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #105
Sretno Stipe,
vidim da malo brzaš i ne čitaš s razumijevanjem.... (od toga da tražiš setup a sve je to napisano na xy mjesta u ovom podforumu, pa do brkanja ligh quad setupa s nosivosti jedne hexe)

no morat ćeš se malo potruditi, ako želiš složiti multija.

lijepo sam ti napisao što diže koji setup, a ti po svome,
kupio si frame za quad, dakle 4 motora,
a dizao bi s 2205 motorićima i 8'' elisama fotić od 850 gr + batka.
e to ne bi išlo.  ::)

i probaj si nekako prebaciti taj model što si kupio u X mod, da ti krak ne bude u kadru.


Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #107
danas demo let u podne na 1°C za jednog člana,
 isproban i novi FPV od 800mW, e s time sam napokon zadovoljan  8)
poslije shopping za doček, pa poslije ručka u pola h izrezao malo kadrova za yubito, bez toga ne može proći letenje    :o


pa eto što se snimalo, malo se kamera smrzavala pa video zapinje, no meni ne smeta    :D

GoPro @ Stable Multirotor in Zagreb 2011-2012 Croatia aerial footage



Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #108
Svaka čast,dobar video a zapinjanje videa je predobro ispalo!! :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #109
Jedno glupo pitanje totalnog noob-a za multirotore.
Koja je fuckin razlika između KK kontrolera i tih Multi Wii il šta li su već, osim u paprenoj cijeni ?

Mislim, vidim da KK ima 3 žira, na ovome to ne vidim.....

Fala
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #110
Thnx Boky  :)


Jedno glupo pitanje totalnog noob-a za multirotore.
Koja je fuckin razlika između KK kontrolera i tih Multi Wii il šta li su već, osim u paprenoj cijeni ?

Mislim, vidim da KK ima 3 žira, na ovome to ne vidim.....

Fala


kako ne vidiš?  ::) pa pročitaj specifikacije. ne moraju svi senzori iskakati 2 cm u vis iz pločice kao kod prvih KK  ;)

ako već brojiš senzore po osima,
onda KK ima 3 gyra,
a MultiWii 600MP+ 6 gyra, 3 akcelerometra, 1 barometar i 3 kompasa,
no oboje lete, i to prilično stabilno kao što se vidi po snimkama s ovog foruma.

glavna razlika je u kompliciranosti.

puno ljudi ima problema s KK pa pitaju na PM,
iako ima samo 3 potenciometra za podešavati, netko bi pomislio pa to leti odmah čim uštekaš... pa nije baš tako. pogotovo ako nemaš iskustva s multirotorima,
ima desetak koraka koji se moraju napraviti da bi radilo sve kak spada.
a ljudi brzaju. ne čitaju upute, lakše je pitati pa neka ti netko drugi napiše što bi moglo biti, pa onda probaš samo to ;)

dok MultiWii ima više opcija koje moraš poštelati na kompu, neke čak i mijenjati numerički/tekstualno u kodu, koji onda uploadaš u kontroler...
nema potencimetara koje možeš vrtit na livadi i odmah vidjeti razliku...
ali zato ima daleko veće mogućnosti glede prilagodbe svojstvima modela i načinu letenja modelara.
na to je Dex već skrenuo pozornost na par mjesta.

uglavnom, kreni s KK od 20ak dolara, i onda kreni dalje na skuplje ako imaš potrebu,
jer na kraju najljepše se leti samo sa žircima, sve drugo pogašeno, i to bu ti rekao svatko tko je probao nešto više od KK...


ujedno neka ti prvi model bude jeftin i lagan,
a ne da ti  bude žao riskirati s nečim od 4 kile i oko 7000kn,
pa da ga držiš samo u hoveru ispred sebe, s repom prema sebi...
tako ne buš napredovao.  :(




Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #111
Puno hvala,
Nisam ja toliko zagrijan za multirotore koliko jedan kolega, meni su simpatični, ali mi se ne da bakćat toliko s njima,a osim toga za quada, 4 motora i 4 reglera....to je meni 4 aviona depronca, razno raznih, od jetova do dvokrilaca  ;)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

triki na snijegu....

Reply #112
evo back to the roots... nakon sile raznih multi modela, složen opet triki, ovaj puta za FPV...


nema zime ni na -7°C čak i dok pada snijeg  8)




frame sam rukom izrezao od špera, reglerima sam dodao po 3 kondića radi duljih kabela, flashnuo novi firm. da vidim kak radi, ne vidim baš razliku u odnosu na prijašnje al dobro.
a kontroler je zadnji krik tehnologije, ima i auto level i gps i magnetometar i oko 6 žiroskopa... sada su svi razmaženi pa moraju imati hrpu senzora za let  ::)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19534__HobbyKing_Multi_Rotor_Control_Board_V2_1_Atmega168PA_.html




nemam bermude ko majk  :D ali evo kratki filmić, fora je letit sa smrznutim prstima dok snijeg pada u oči kad gledaš gore ;D
kroz koji dan se gore stavlja i 800mW FPV link, pa bumo vidjeli kak se ponaša dok pada snijeg, jel ometa domet.

Zagreb and snow 2012



Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #113
Tom svaka cast  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #114
Na koji način legalno uvesti takav link? Osim ispod sjedišta u autu  ;)  Nije li 800mW  jače od onoga za što HAKOM izdaje dozvolu?

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #115
A za kog ti radiš?  >:(



 :D
MAK Zapad

 

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #116
2 Vedran, thnx  :)  ni kod vas nije puno toplije čujem,
bila ekipa dole za vidit balinjeradu u Op i povorku u Ri.... ali otkazano radi vremena  :-\

2 OSmax: ma samo mi je bitno da lovi 50-ak m u krug po parku. da istrčim pesa s kosti zavezanom za triki  :D

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #117
2 Vedran, thnx  :)  ni kod vas nije puno toplije čujem,
bila ekipa dole za vidit balinejradu u Op i povorku u Ri.... ali otkazano radi vremena  :-\

2 OSmax: lapsus, mislio sam reći 100mw 2.4G  ;)
samo mi bitno da lovi 50-ak m u krug po parku. da istrčim pesa s kosti zavezanom za triki  :D
vrijeme je danas ovdje milina i mislim da ce u nedjelju bit povorka  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #118
nije teško skužiti zašto je u nekim zemljama zabranjen FPV let bez partnera s dalekozorom
koji drži model na oku cijelo vrijeme leta.

jer je lako pobrati nešto iza ili pored sebe što nije u kadru  :D

http://www.youtube.com/watch?v=KDwQB9S6dMI

ma triki je super za fpv, pogotovo ovako sklopivi,
jer jedino mogu pucati krakovi ili propeleri. jedno i drugo se na livadi može zamijeniti.
tako su lagani da u padu nema drobljenja dijelova tipa centralni frame ili motori...

ja sam eto prošao s 2 loma propa, treći je sasvim ok kao i krakovi.
na kompu se sve super vidi, ali preko cvika na livadi baš i ne, snijeg je sav bijeli pa nema baš orijentira u kojem smjeru se kreće model.
avion ide stalno naprijed, ali multi baš i ne  ;D





inače, Hitec mi dalje lovi u range testu ako se odreže onaj debeli dio 'BODA' na kraju i antena se odreže na pravu mejru,
o tome sam već pisao na forumu, tvornički odrezane antene nereijetko imaju grešku po 4-5 mm...

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK/Wii kontroler + nešto ledica

Reply #119
Brzo onda Toniju kupiti dalekozor da se ovakvi padovi više ne događaju  ;)