Skip to main content

Topic: RC FLY BOOK (Read 23249 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: RC FLY BOOK

Reply #45
u zadnjih 5 godina nisam upoznao nikog tko koristi IE


valda sam u krivim krugovima
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: RC FLY BOOK

Reply #46
hehehe, nisi u krivim krugovima, ja u stvari koristim Maxthon već 10 godina, a on je u stvari shell na IE, jednostavno, stara navika, prvi je od svih imao tabbed browsing i još koješta što su ostali tek kasnije uveli (Avant, Firefox, Opera....)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: RC FLY BOOK

Reply #47
Da, uglavnom sve manje ljudi koristi IE, mislim da im je pogreška bila što su predugo ostavili IE6 i IE5.5 da živi bez updatea, onda su brzinski ubacili IE7, pa su počeli štancati isto kao i OS-eve, svaki drugi treći je dobar.

Dobra stvar je ta što nije veliki problem da to upogonim da radi i na IE-u, jedino što će zahtjevati server restart, tako da to preko dana nažalost ne mogu napraviti. Eto kako mi se čini, da je dosta problema sa slikama konačno uklonjeno, jer vidim na bazi da je već više od 700 slika gore. Bio je jedan problem u jednom djelu aplikacije koji sam napisao još prije 2 mjeseca dok sam pokušavao loviti kompatibilnost sa IE6, i dok je bila drugačija upload aplikacija. Uglavnom, sinoć sam (skoro do 7  ??? ) nanovo napisao kompletan novi dio za upload, tako da bi sada trebao raditi kako se spada. Ako nekome budu falile slike ili album coveri, (to bi se moralo automatski osvježiti nakon što se refresha panel ili snimi profil). Uglavnom, ako bude bilo problema, slobodno pošaljite poruku da vidim u čemu je problem.

Odg: RC FLY BOOK

Reply #48
meni amateru radi sve, koristim firefox i w7ultimate, ako to kom kaj znači, npr meni samo da radi, ne pitam za ime :) .

do prije koji dan sam imao IE7 i nisam imao nekih problema, možda zato jer neznam koristit sve moguče opcije :)
 
 

Odg: RC FLY BOOK

Reply #49
Super, ma bilo je nekih grešaka. Generalo su se događali problemi kada bi se dva albuma zvala isto, pa bi sustav gurao sve slike u prvi, a u ovom drugom bi sve bilo prazno.
To je konačno otklonjeno ranom zorom.

Što se tiče IE-a, on će biti dostupan nadam se od sutra. Pošto sam već poprilično umoran, tako da će danas update ići vjerojatno nešto ranije iza 00:00.

Odg: RC FLY BOOK

Reply #50
jos samo da proradi brisanje slika.

 ja i dalje imam problema s hangarom sada je rijeseno upload slika bio je problem sto sam imao isto ime u galeriji pa sve trpalo u nju, sada je to ok ali i dalje nece  da pokaze sliku na hangaru.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: RC FLY BOOK

Reply #51
Ok, budem pogledao, ostalo je još 1 takav slučaj , jer sam na ruke čistio one duple albume... sad bi ti trebalo raditi ok. Uglavnom, engine sam pronađe slike koje fale, no ako nema albuma, onda ostane bez slike.

Uglavnom, sada radi.

Inače ono što najviše fali na siteu je dobar help.

Ukratko, postoji nekoliko vrsta albuma.

1.Prilikom kreiranja profila nastaje album sa slikama profila, za sada je jedna slika, dok će ubrzo biti moguće mjenjati sliku u bilo kojem trenutku, bilo novu ili neku od postojećih.

2. Prilikom kreiranja novog modela u hangaru, nakon što upišete podatke o modelu, uploadate slike, prva je za cover (biti će isto kao i za ovo gore), ukoliko uploadate više slika, tada će vam "Hangar album" imati više slika. Čemu to, npr. slike modela sa svih strana. Taj album će vaši prijatelji ili oni koji gledaju vaš hangar, moći pokrenuti na gumb u pregledu i pogledati i komentirati model i album od modela. Primjer slika koje je korisno staviti prilikom kreiranja modela u hangaru, je oprema, dodatna oprema, detalji i sl. To je osobni album za vaš model. Ako ga budete htjeli prodati ljudi će moći pogledati slike tog modela...

3. Galerije, kreirate novu galeriju (album), upišete neki naziv i opis (npr. letenje na mostu), i u nju natrpate slike, dodate opise. Te slike biti će dostupne ponovno u pregledu vašeg profila.
Također u galeriju možete staviti ponovno slike svog modela, npr. zagi i tu bi u stvari išle neke druge slike koje ne moraju biti nužno vezane za sami tehnički opis modela. Tu stavite ono šta vam se sviđa, slike u letu itd.


Ono šta vas vjerojatno najviše buni, je lijevi accordion jer u njemu možete pregledavati tri vrste albuma (kroz filter), to je da vam se olakša pristup i ažuriranje kroz jedan unificirani način.
Gumb kreiraj će reagirati ovisno o odabranom filteru, ako ste imali filtriranje po hangaru, i kliknete kreiraj novi album, to vam je isto kao da ste kliknuli na kreiraj novi model. Samo vam je uštedilo dodatno klikanje.

Svaku galeriju(album) koji želite editirati, uvjek će prilikom klika na View (ukoliko ste to vi) nuditi opcije da editirate, i dodate nove slike (na pregledu u tabu).

Također, ukoliko netko misli da ima duple slike, nema osim ako ih nije dva puta uploadao :), ovo su samo različiti pogledi na istu sliku ili slike. ;)

Inače sada, kad smo se konačno rješili bugova oko tih uploada, vrlo brzo će sve dobiti smisao, jer će ići nove aplikacije.











Odg: RC FLY BOOK

Reply #52
Eto IE bi sada trebao biti OK. Ono što sam testirao je IE8, pa svi njegovi modovi (nažalost nemam manju verziju),
no, u 9:00 ide još jedan update, to će trajati 10 min tako da će site biti nedostupan do 9:10.

A biti će novi prikaz konekcija (friends of friends).


Odg: RC FLY BOOK

Reply #53
Dobra vijest za nestrpljive, nakon slijedećeg updatea, biti će omogućeno upravljanje sa resursima(slikama/albumima/modelima).
Trenutno radim neke testove, no kako stvari za sada stoje se ide po planu. (@Banga moći ćeš brisati slike i mjenjati covere  ;) )

Pošto mi nije namjera da vas koristim kao beta testere, od sada bi ono što je gore trebalo raditi bez greške. (eventualno ako se dogodi greška biti će u logu, tako da ću to ispraviti.)

Update će ići negdje oko 00:00.

Odg: RC FLY BOOK

Reply #54
svaka čast na ideji i realizaciji....

samo imam jedno pitanje.... svaki pud kod otvaranja stranice moram upisati cijeli mail i ogromnu šifru "Ban!ana69"
makar stavim kvačicu da me zapamti.....

to je greška nekaj kod mene ili?  kotistim mozilu
tnx

Odg: RC FLY BOOK

Reply #55
svaka čast na ideji i realizaciji....

samo imam jedno pitanje.... svaki pud kod otvaranja stranice moram upisati cijeli mail i ogromnu šifru "Ban!ana69"
makar stavim kvačicu da me zapamti.....

to je greška nekaj kod mene ili?  kotistim mozilu
tnx
i kod mene ista stvar

Odg: RC FLY BOOK

Reply #56
da, i kod mene :)

Odg: RC FLY BOOK

Reply #57
Nije greška. No taj remember me se ne odnosi na username i password. (Ta polja pamti browser ukoliko se zovu mislim username/password).

Ovaj remember me pamti login (na određeni period vremena), znači ukoliko ste logirani, i zatvorite browser, te ponovno ukucate rcflybook pa probate login, trebalo bi vas automatski logirati ukoliko nije istekao period koliko dugo će pamtiti login.

Stvar je u tome što sam možda malo pretjerao sa security-em, no čim ulovim malo vremena za te finese, budem to malo drugačije konfigurirao.
Istina site još nije popularan kao facebook, no vjerujem da ako bude da će se pojaviti i zli duhovi, tako da nije na odmet da je security kako se spada (profesionalna deformacija valjda :) prije sam radio sustave za t-ht i sl.  ;D )

Odg: RC FLY BOOK

Reply #58
Editiranje, brisanje, mjenjanje covera radi odlicno.Svaka cast ovaj update sam posebno cekao.

Jednu stvara sto sam primjetio ako se ne varam je u vezi notifikacija brisanje nofitikacija (clear all read da ne radi bas najbolje i ako se dobro sjecam(nemam trenutno notifikacija pa nemogu tocno provjeriti) kao obrisi oznacene ali ne markira notifikacije koje zelis obrisati(iako sam s ctrl mislim kliknuo na vise njih nisam vidio da su oznacene ali ih je obrisao).

Sorry na losem opisu, problem sto su mi prazne pa pisem po sjecanju ali cim se napuni novim notifikacijama napiusem tocno sta i kako...
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: RC FLY BOOK

Reply #59
Editiranje, brisanje, mjenjanje covera radi odlicno.Svaka cast ovaj update sam posebno cekao.

Jednu stvara sto sam primjetio ako se ne varam je u vezi notifikacija brisanje nofitikacija (clear all read da ne radi bas najbolje i ako se dobro sjecam(nemam trenutno notifikacija pa nemogu tocno provjeriti) kao obrisi oznacene ali ne markira notifikacije koje zelis obrisati(iako sam s ctrl mislim kliknuo na vise njih nisam vidio da su oznacene ali ih je obrisao).

Sorry na losem opisu, problem sto su mi prazne pa pisem po sjecanju ali cim se napuni novim notifikacijama napiusem tocno sta i kako...

Hm.. nekako mi se čini da ti želiš nešto što nije "clear all read= obriši sve pročitane"   već nešto tipa "clear all selected = obriši samo odabrane"?