Skip to main content

Topic: ZAGI aero FC (400+) (Read 35235 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #60
još par komada sam danas napravio, obojan brzosušečim flouroscentnim sprejem

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #61
i na kraju dana je održan testni let,
koji je bio uspješan, te mislim da je prošao dovoljno da bude preko tristo km/h jer ga nisam uspio skretati na ogromnoj livadi veličine kilometar puta kilometar.

ima jedna čudna stvar za koju neznam šta je, kad je več postigao gotovo maksimalnu brzinu počinje se čuti pucketanje u zaku a model se nije nimalo rasklimao ili nešto sično, nego je zvuk kao da vuče najlon za sobom, ima ko ideju kaj se dešava?


Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #62
zagi je O___O  ;)

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #63
dakaz da je još živ....

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #64
i najslika:

 

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #65
Ne znam što je bolje, dal disign ili brzina, Denis ti si zmaj  :) 8)

Hoćeš to čudo od djeteta prezentirati i na domovinskom ili moramo doći k tebi to vidjeti?  ;D

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #66

ima jedna čudna stvar za koju neznam šta je, kad je več postigao gotovo maksimalnu brzinu počinje se čuti pucketanje u zaku a model se nije nimalo rasklimao ili nešto sično, nego je zvuk kao da vuče najlon za sobom, ima ko ideju kaj se dešava?

To si vjerojatno bio blizu probijanja zvučnog zida  :D

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #67

ima jedna čudna stvar za koju neznam šta je, kad je več postigao gotovo maksimalnu brzinu počinje se čuti pucketanje u zaku a model se nije nimalo rasklimao ili nešto sično, nego je zvuk kao da vuče najlon za sobom, ima ko ideju kaj se dešava?

To si vjerojatno bio blizu probijanja zvučnog zida  :D

Vrhovi propelera probijaju zvučni zid kad uđu u neku zakrilnu turbulenciju?
Koja je frekvencija pucketanja? Okretaji x 2? Ili x 4?

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #68

ima jedna čudna stvar za koju neznam šta je, kad je več postigao gotovo maksimalnu brzinu počinje se čuti pucketanje u zaku a model se nije nimalo rasklimao ili nešto sično, nego je zvuk kao da vuče najlon za sobom, ima ko ideju kaj se dešava?

To si vjerojatno bio blizu probijanja zvučnog zida  :D

Vrhovi propelera probijaju zvučni zid kad uđu u neku zakrilnu turbulenciju?
Koja je frekvencija pucketanja? Okretaji x 2? Ili x 4?

to nemam pojma, trebao sam snimit zvuk.
u prvom trenu sam mislio da se otrgnula traka koja je preko baterije naljepljena. ali zvuk nestane čim sam malo usporio.
moguče da je to prop,  ako nisam fulao u matematici brzina vrha propelera je blizu 500m/s???

2770kv x 24v x 7" / dođe mi preko 500 teoretski, sad ako ima veze kojom brzinom to več putuje po zraku onda niš nije točno...



uglavnom osječaj je strašan, vidno polje mi se toliko smanjilo da mi je bilo kao da letim u zatvorenom prostoru.
malo če trebat vremena da bi to letilo pred publikom a misim da na domovinski most nebi ni pokušavao nosit ovo.

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #69
Optimalan brushless inrunner za Zagi400+ je na slici ispod

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #70
vidim, i vi ste našli 'optimalan'  ;D
sretno sa slaganjem, želim ti da što prije poleti

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #71
i na kraju dana je održan testni let,
koji je bio uspješan, te mislim da je prošao dovoljno da bude preko tristo km/h jer ga nisam uspio skretati na ogromnoj livadi veličine kilometar puta kilometar.

Mislim da radijus skretanja ne bi trebao imati znatnije veze s brzinom jer inercija, odnosno centrifugalna sila, raste s kvadratom brzine, kao i aerodinamički otpori.

Da je prestabilan (CG previse naprijed), slabo bi slusao i kad sporo leti.

Mozda servoi nisu dovoljno jaki da pomaknu elevone u dovoljnoj mjeri pri toj brzini?

Probaj promijeniti omjer krakova na servou i kontrolnoj površini.

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #72
Nisam ja mogao skrenuti jer nisam naviknut na tu brzinu,
Model moze skrenuti, serva su 16,8 kila., ali tom brzinom ici prema sebi na testnom letu je sampubpjstvo.

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #73
izmjena motora: