Skip to main content

Topic: rusenje mlaznog aviona (Read 73801 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #45

  . Gos. ruttena (plagijata)znam jako dobro i njegov rad i na njega necu da uzaludno rijeci trsiti.
?
Sad sam zbunjen.
Inače,nisam ja ni planirao raditi ut 160,već dobro provjeren KJ66 po planovima iz knjige "Model jet engines".Je,istina je da to zapravo nije kj66,no turbina iz 2.izdanja knjige je gotovo identična KJ66.

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #46
[attach=1]
[attach=2]
 8)ovdje su moje pripreme za pravljena lijevka za mlaznicu lim je debljine 0,5 mm rvs sa pomagalima i malo rada i vjestine dobijemo odgovarajuci lijevak onaj drugi kalup sluzi za dobijanje na duzini lijevka
, ovisi o potisku turbine ...lijevak se u ovom mom slucaju tackasto zavaruje ... ::)
[attach=3]
 :) ima dosta dobrih materijala za osovinu jedan koga se moze lako naci je c45 ili c60  i drugih jos mnogo boljih , ali ja sam se odlucio da pravim osovinu imbus sarafa 16 ili 20 / 200mm gradacije 12/9 taj materijal u potpunosti zadovoljava za nase potrebe , lako se moze naci i nije skup i odma mozes da vidis dali imas pravu stvar u rukama , navoje pravim na turbinskoj strani , dvije vrste m6 levi zaturb. kolo 66mm i m7 levi za turbisko kolo od 70mm ... ::)
[attach=4
 ::)ovo je moja kj66 turbina , prakticno ; 120 tisuca obrtaja , temperatura 660  stupnjeva pritisak u turbini
1,38 bar , potisak 8,3 kg  gorivo je , petrolijum plus 5% turbinskoga ulja ,  ::)


Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #48
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
[attach=10]
[attach=11]
[attach=12][attach=13]
[attach=14][attach=15]
 ???prosli vikend letenje sa turbinskim taxijem u belgiji ,.. bilo je lijepo vrijeme napravili smo 6 letova , u njemu je ugradjena moja kj66 radi besprekorno (kao sat)  potrosili smo 15 litara petroliuma bilo je super...
 :P ;) 8) ::)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #49
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
 8)..ovdje su moje osovine za turbinu , koje su izbrusene  sa brusilicom koju sam ja napravio , tako sam
       dobio vrlo mirnu i tihu osovinu , (nije kao profesionalno) ali za nase amaterske potrebe su odlicne ...

[attach=5]
  8)...ovo je moja 12kg turbina (stara je vec preko 4godine)  660 gradi  pri 120 tisuca obrtaja  kompresor je garrett  nr. 179  0022   a turbinsko kolo je 66mm  ...  ::) 8) :-\


Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #51
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
... jedna vrsta prigusivaca za turbinu (samo jedan experiment , momentalno se isprobava na avionu) ...
  8)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #52
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]

 8) ??? 8)..turbine elektronika , pumpa za gorivo i regulator za pritisak goriva , sa tom kombinacijom letim vec nekoliko godina , radi besprekorno mogu sam napraviti i popraviti  i nije skupa ..  ??? ::) ???

 

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #54
koja je funkcija prigušivača i zašto je onako narezan?
 
lp
 
Toni

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #55
netko je to već linkao negdje,

ako se ne varam, neka kruna (crown) ili što već  ;D
da se ublaži prijelaz visokog tlaka ispuha s rubnim dijelom(atmosferski) koliko sam skužio

http://astroaviator.com/2009/08/22/less-noise/

na nekim komercijalnim avionima to već koriste...


Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #56
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]

nedavno zavrsen najnoviji projekat bijelog taxija na mlzni pogon a pored njega je stari taxi crveni ( oko godinu dana
trjalo rad na tom projektu) uskoro slijede probni letovi , ako bude sve u redu donjecu ga ove godine u pulu ..... 8) ???

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #57
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
... ??? ???.. ovako ja sastavljam od razlicitih komponenata kuglagere za moje turbine (ovoje jedan od nacina pravljena lagera ,
a ima ih vise )  prvo izbrusim komponente onda stavljam u njih 11 kuglica od silicijum nitrita i stvar je gotova ovakav jedan
 lager kosta izmedju 16 i 18 euroa , i sto je najvaznije potpuno zadovoljava turbinskim potrebama ....    8) ::) ::)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #58
 8).. malo tehnickih podataka bijelog taxija : tezina pri polijetanu  11, kg  ugradjena turbina kj66 potiska 8,5 kg baterije koristim lipo 2X 2100  rezervoar za gorivo zapremine 2,8 l  elektonika za turbinu vlastite proizvodnje 4 digitalna servoa i 2 analogna  stanica graupner 2,4 ifs  avion , krila stiropor  balza, trup aviona epoksi (vlastite izrade o tome drugi put )  stajni trap
vlastite izrade , rezervoari su napravljeni isto od epoxi , pumpa za gorivo vlastite proizvodnje  , trajanje leta izmedju 6 i 8 minuta , avion ima flapsove i na tockovima , kocnice .....  8) 8)

Odg: rusenje mlaznog aviona

Reply #59
Svaka čast čovjeće, to bi ja volio raditi recimo kada dođem u mirovinu, i nakupim brdo love;)
Ako ništa volio bi to vidjeti uživo jednog dana.


Vjerujem da ovo iziskuje puno vremena i ljubavi, a ak je tu i posao, ne znam kako to uopće ljudi izbalansiraju da imaju vremena za takav stupanj hobija, posao i onda predpostavljam da za ostalo se nema puno vremena;(

PS:zašto nemate web?