Skip to main content

Topic: pomoc pri kupnji stanice (Read 11571 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pomoc pri kupnji stanice

pozdrav!

doslo je vrijeme da si priskrbim malo bolju stanicu 
e sad imam dilemu izmedju 3 komada

spektrum dx6i
futaba 6EX
turnigy 9X

futabu mogu naci odmah tu kod nas za 1300kn
turnigy cekam odgovor dal ce je dobiti ubrzo, ona je 700kn
i spektrum koji bi ja naradje uzeo jedini problem je sto moram cekati, placat pdv, dozvolu itd a to mi ispadne dosta novaca
sljedeci tjedan 99% idem do trsta pa cu i tamo pogledat

dajte mi neki savjet ili jos koju opciju
vezanu uz stanice koje jos da pogledam a da su dobre (za helikopter)
limit je 200 eura

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #1


futabu mogu naci odmah tu kod nas za 1300kn

di si našao futabu?
zanima jednog novog člana ali tamo di je na cjeniku u ponudi je nema na lageru već više od godinu dana.


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #3
Štedi još malo i kupi si Multiplex Cockpit SX 2,4 GHz. Nećeš požaliti jer nećeš tako brzo zatrebati nešto jače!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #4
Ili uzmi Cockpit SX na 35MHz (bilo ih je po 100 eura u Austriji) i ubaci Assan ili Frsky i peglaj sa jeftinim a pouzdanim sustavom
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #5
Kaj taj multiplex tak dobar? Izgleda super.

Ja da kupujem ponovno uzeo bi spektrum jer ima jeftinije recivere a i više mikro recivera.
Futaba hvala bogu sada su izbacili neki 3.3 grama mikro reciver 4ch(još nije stigao), no on je 50$ i daleko je najjeftiniji od njihovih recivera. Tako da ne znam za Futabu.

Mada sve skupa gledano Futaba mi je zakon. 7C mi je super. Trebalo mi vremena da sve pohvatam. No ipak mislim da bi išao na Spectrum.

No sada ima prek Ebaya čak 7C za ispod 200dolara doduše bez recivera no..... :-\
Ja ti imam papire, postao sam mislim i CE declaration of conformity koju sam nabavio direktno iz Futabe ako ti to što pomaže, ili nekome za 7C.

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #6
ma 99% uzimam spektrum naravno ako nadjem u trstu ili slo

dali je netko od vas kojim slucajem bio u trstu i nasao koju trgovinu tamo da prodaju stanice

ja gledam po netu nasao imena i ulice trgovina ali niti jedan link na njihovu web stranicu

 


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #8
Futaba 6EX je jako slična RadioLink-u T6EHP-E (tu imam) i ne vrijedi 1300Kn kolko je kod nas u dućanu cijene. Za sad radi dobro ali nema baš neki veliki izbornik. Letim i helikopter i avion sa njom (prijemnik ima u GB, sa poštarinom 132 Kn).

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #9
Moriaty zapita: "Kaj taj multiplex tak dobar? Izgleda super."?

Postoje auti i postoji Mercedes,
postoje stanice i postoji Multiplex.

Nit je Mercedes što je bio, niti je Multiplex kao nekad, ali ono u čemu MPX briljira je programski sustav.

Znate li, primjerice, da Futaba od ranih '80 prošlog stoljeća po licenci koristi Multipleksov OS za stanice, isti onaj koji je sam MPX napustio početkom devedesetih! Slijede bolje i lošije kopije Futabe u obliku JR/Spektrum/Graupner i Hitec mutacija.

Pa korak dalje, ja za svoj Profi mc3030 iz kasnih '90 mogu kupiti originalne nadogradnje, a uskoro i telemetriju. Mogu koristiti tu stanicu u učitelj/učenik kombinaciji s bilo kojom MPX stanicom proizvedenom u +/- 15 g. od moje. Koji se drugi proizvođač može pohvaliti takvom podrškom svojim korisnicima.

Znate li koji je proizvođač izmislio PCM, digitalne programabilne servoe i prvi tržištu ponudio kompjuterizirane stanice. Pogodi od prve!

I na koncu, koliko to košta? Da, Multiplex nije jeftin, 7-kanalni 2,4 GHz prijemnik sa dva prijemna kruga (ne samo dvije antene) košta oko 70 eura. Modul, 5-kanalni prijemnik i dva 7-kanalna platio sam ukupno 250 eura. Mogao sam proći i za 150 kod drugih proizvođača.

Dakle, 100 eura je cijena koju sam platio da ne moram grozničavo pratit forume u potrazi za opozivima, greškama i crash reportima.

Skupo? Možda i nije...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #10
Sve je to super, ali recimo sa druge strane ja sam u zadnje 3 godine promjenio 4 stanice :)
 
Neko voli oldtimere, neko voli kad je sve novo :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #11
Ja se slazem da imaju perfektnu podrsku i servis, prosli mjesec sam slao Royalku na  besplatni upgrade i redoviti servis, nesto je zastekalo u njemackoj posti ( i to je moguce) ali sam u kontaktu s Multiplexovom podrskom rjesio sve, izuzetno ljubazni i susretljivi, bilo da komuniciras mailom (odgovarajz na upite skoro odmah) ili telefonom, pravi nacin za pridobiti i zadrzati korisnike. Ja sam presao sa Spektruma na Multiplex, i nakon pocetne zbunjenosti totalno drugacijim pristupom programiranju sada se ne bih vise vracao nazad. I sto mi se jos svidja kod Multiplexa je dizajn, jednostavne i ciste linije, bez "svemirskih" djidja midja koje trebaju prodati los softwer
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije


Odg: pomoc pri kupnji stanice

Reply #13
Ne tvrdim da je MPX savršen, niti da je za svakoga, ali Fut/JR/Hit/NoNameKinez mi jednostavno ne pašu.

U kompjuterima sam duže nego što želim priznati: ZX80/81, C64, Amiga 500/1200, pa PC sa DOSom, ranim i kasnim Linuxima, pa UNIX na poslu (AIX, HPUX, SCO...).

Ne kažem da je Linux savršen, niti da je za svakoga, ali Wins mi jednostavno ne pašu.

Svakom svoje, ja ću uvijek preporučit Multiplex, barem dok valja.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša