Skip to main content

Topic: EDF setup nekoliko pitanja.. (Read 1473 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

EDF setup nekoliko pitanja..

Evo.. imam par pitanja vezana za EDF...

setup je inicijanlo HK-ova turbina od 127mm (haoye), i scorpion od 680kv cca 4kw... e sad.. slijedi.. uskoro mi stižu paketi pa me zanima još ponešto..

Koji locotite koristiti za spajanje beštije, obzirom da turbina nije high end i da će ako model poživi vjerojatno biti zamjenjena sa nekom xps ili kvalitetnijom.. pa čisto da ne upropastim motor..

Drugo šta me zanima, kamo staviti ESC? isprijed ili iza EDF-a?

Baterije.. ću naručiti na kraju, jer mogu birati između 8/10 i 12 S a to će najviše ovistiti o CG-u, a time i njihov položaj+težina, ono šta motor može povući je max 120A na 12S.
Tu sam razmišljao o nekim nanotech od 5000++ mAh, e sad me to dosta kopka, jer postoji šansa da će baterije morat ići u kokpit pa neće biti nekog prevelikog hlađenja.

sad si razmišljam da li su mi dovoljne neke od 35C /5.0Ah  = 175A ako se ne varam, i ako uzmem one nanotech 45-90C, to bi trebalo ispasti kao id 225-450A ?? ako sam dobro sračunao...
Rađe bih išao na neki balans, težina snaga + kapacitet.. jer nemam uopće sliku koliko to dugo može letiti u tom setupu.

Eto ... thnx unaprijed na korisnim odgovorima...