Skip to main content

Topic: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter (Read 10594 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #15
svaka čast.....ja sam prije par dana završio Bf109K......to se zove avion.......nemam retrakte na njemu...poleče iz ruke i sleće na stomak ali WWII avioni su strava.....volio bih jednom imati eskadrilu....(garažnu naravno....)...Spitfire,Zero,Mustang...ali do tada ganjam Masera.......
Predivan je model........perfekcionizam je savršen...

Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #16
Zero se vratio na radni sto, namontirao sam držač motora, motor, ESC



Posle sam uzeo da rešim pukotine na kapotažu



Puknute površine sam namazao sa poliester gitom



Dok se to sušilo, namestio sam retrakte i stajne trapove, desni trap nije mogao da se zatvori



Posle malog štelovanja već se otvarao i zatvarao kako treba, a i točkovi imaju dovoljno lufta. Sad više ne bi trebalo da blokiraju.



Za to vreme i kapotaž se osušio, pa sam mogao da ga ošmirglam. Što se farbanja tiče, to ću uraditi tek nakon test leta.



Još treba sa unutrašnje strane da zalepim jedan sloj staklene tkanine, a posle mogu da ga namontiram


Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #17
svaka čast, model ti je strava...  ;)

ako pogledaš malo slike po netu, budeš videl da su Zeroi večinom cijeli izguljeni i izubijani pa možda i tebi dođe dobro koji realističniji detalj na kaputažu...  ;)

čekamo video leta...  8)

pozz
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna


Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #19
Pre neki dan sam skinuo one plastike sa stajnog trapa, i namestio točkove da se lepo kotrljaju...
Danas sam našao malo vremena, pa izašao da vežbam malo 3D, pa sam izneo i Zero-a. Hteo sam da vidim kako se ponaša ovako, bez tih plastika. Već klasično ponašanje, kad dam gas, on umesto da krene, počinje da diže rep. Pokušao sam sa povlačenjem horizontalca i gle čuda, on umesto da diže rep, polako krene na travi. Ja napravio par takvih krugova, pokušavao sam da ga dugo taksiram sa ne malom brzinom, i ponašanje je bilo oK...  Okrenu sam ga prema vetru, meni đavo ne da mira, dam gas i poletim ga... Model poleti sa trave kao iz šale, kad primetim da se jedan točak okrenuo 90 stepeni ( proverio sam sve šrafove, ne jednom)... Napravim zaokret, proletim ga ispred mene, nisko, točak baš poprečno... Pita Ervin, šta ću sad?! Rekoh ništa, letim ga 5 min., barem da malo uživam u njemu, pa na kraju ga svakako moram sleteti, pa bude šta bude. Opet kažem, model jako lepo leti, ali mislim da jednostavno nemam sreće sa njim. Posle svakog kruga sam ga spustio niže, da vidim sa kakvom najmanjom brzinom smem da ga spustim... Čak sam razmišljao da pokušam uvući točkove, pa da ga sletim bez točkova, ali opet pitanje kako bi se ponašao okrenut točak, ja ih ostavio napolju. Posle 5 min, štoperica je zapištila, pa sam krenuo na sletanje. Spustio sam ga skoro do zemlje, ali nisam imao muda da ga sletim. Napravio sam još jedan krug, pa isto tako. Pošto sam već ukoračio u sedmi minut, rekoh neće biti dobro da još ostanem i bez baterije. Znači zadnji zaokret, pravac pista. Već sam imao film ispred sebe, da kad točak dodirne zemlju, prvo se isčupa iz krila, pa tako dalje... Malo sam ga sa eleronima iskosio, da bi prvo taj točak dodirnuo zemlju koji je dobro stajao. Skoro pa sam i uspeo, ali na kraju model se ipak prevrnuo. Sreća ne normalno velika, modelu se nije ništa oštetio. Jednostavno nisam poverovao.
Znači model ide nazad na radni sto, sledi rešavanje fiksiranja trapa, a sledećom prilikom opet na livadu...

Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #20
e to je stvarno sreća...u nesreći! Super izgleda model.



Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #23
Model više nije u mojoj floti... Razlog imate ovde: http://www.flyfreak.net/moj-hangar-i-snimke-letenja/gabor-hangar-modeli-radionica-letenja/msg68149/#msg68149



zero je super model ali mislim da bi takva replika trebala biti 4t a ne elektro!
moje mišljnje, bez uvrede

Taman posla da se uvredim... Zato smo tu da napišemo naša iskustva, zapžanja, ne?!

Taj model kod prvog vlasnika je leteo na glow motor. Da li 2T ili 4T, ne znam, nije ni važno. On je upravo zbog toga i prodao model, jer mu je bio brz na sletanju pa ne jednom je došlo do prevrtanja. Posle sam ugradio elektro motor, u nadi da će se promeniti ponašanje modela, međutim nije. To smo ustanovili, da kratak nos modela i mesto težišta je toliko specifična da jednostavno nema šanse da se normalno ponaša na travnatom, pogotovo neravnom terenu. Ta veličina modela nije loša, ali na žalost treba imati asfaltiranu ili vrlu idealni pokošenu i izravnatu travnatu pistu, što u okolini ja nisam imao.

Odg: CMPro Mitsubishi A6M5 52 Zero Fighter

Reply #24
najbolje da mi model prodaš!   ;)
imam ja za njega os 52fs koji bi mu pasao samo tako