Skip to main content

Topic: JR ERGO 30 (Read 8758 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

JR ERGO 30

Pozdrav!
Evo da predstavim kosilicu koja je u fazi zavrsnih radova  :)..ceka se jos stanica pa se onda krece sa stelanjem svega i svacega a za to se nadam da cete mi vi pomoci
Radi se o modelu ergo 30 velicine sa motorom os max 32sx i zimmerman auspuhom..Na helicu se nalaze i 5 serva graupner i hitec..Rotori su drveni a glava metal-plastika
Inace helic je uzivo prava makina i nadam se da ce ubrzo vatreno krstenje  ;D

Slike sve govore:
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #1
Jel se elise okrecu u smjeru kazaljke na satu?

Neznam jel si skuzio, ali repne lopatice su ti naopako :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: JR ERGO 30

Reply #2
ovako kada glavne elise okrecem obrnuto od kazaljke na satu onda se vrte i zadnje elise a kad vrtim u smjeru kazaljke na satu onda se zadnje tj. repne elise ne okrecu

a za repne sam i pretpostavljao jer sam ih na brzinu namontirao  8)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #3
 ???
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JR ERGO 30

Reply #4
znaci nesto je krivo namontirano?..to nije normalno?
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #5
Kao prvo repne elise su obrnuto montirane! ;D
Pa to i ja vidim kolega iz RI  :D
Čitaj upute!!!

Rotate the Main Rotor counter clockwise (backward)
and note the rotation of the Tail Rotor.
U prijevodu okreni rukom glavni rotor obrnuto od smjera kazaljke na satu i repni rotor ti se mora kretati U smjeru kazaljke na satu


Pa di ćeš ovo čudo dići u zrak... na Grobniku ili??

Odg: JR ERGO 30

Reply #6
tako mi se i dogada kadda okrecem glavni rotor u suprotnom smjeru od kazaljke na satu repni mi se okrece u smjeru kazaljke na satu samo sto kada glavni rotor okrecem u smjeru kazaljke na satu onda se repni ne okrece,to je normalno mislim trebalo bi jer je mehanika dobro slozena dobro osim zadnjih lopatica  ;D

pa da tamo planiram,gdje ti letis?..se kuzis dosta u helice pa da koji dan izmjenimo malo iskustva ako ides na grobnik..treba mi jos stanica doci a vjerujem da ce krajem sljedeceg tjedna
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #7
Glavne elise se moraju okretati u smjeru kazaljke na satu a repni rotor gledano bočne desne strane kontra kazaljke na satu, magnetski polovi zemlje, isto vrijedi i za balistiku, u kom smjeru su navoji u cijevi oružja okrenuti tako da izbacuju "projektil" u zadanu rotaciju.
InnovationMatters

Odg: JR ERGO 30

Reply #8
tako mi se i dogada kadda okrecem glavni rotor u suprotnom smjeru od kazaljke na satu repni mi se okrece u smjeru kazaljke na satu samo sto kada glavni rotor okrecem u smjeru kazaljke na satu onda se repni ne okrece,to je normalno mislim trebalo bi jer je mehanika dobro slozena dobro osim zadnjih lopatica  ;D

pa da tamo planiram,gdje ti letis?..se kuzis dosta u helice pa da koji dan izmjenimo malo iskustva ako ides na grobnik..treba mi jos stanica doci a vjerujem da ce krajem sljedeceg tjedna

ako je to normalno kak bu ti se repni okretal kad če ga motorvrtiti? ti rukom ili motor nema razlike !
daj okreni freilauf ! naopačke je složen !!!

koliko je taj helič star i da li imaš za njega dijelove .Problem če nastati vrlo brzo ak se nemogu dijelovi nabaviti :(

Odg: JR ERGO 30

Reply #9
Glavne elise se moraju okretati u smjeru kazaljke na satu a repni rotor gledano bočne desne strane kontra kazaljke na satu, magnetski polovi zemlje, isto vrijedi i za balistiku, u kom smjeru su navoji u cijevi oružja okrenuti tako da izbacuju "projektil" u zadanu rotaciju.


Kaj ti to ozbiljno ili? Daj pliz neku referencu jer mi je to teško za povjerovat da coriolis utječe na rotaciju helića. To ti je isto ono s vodom dali se vrti u smjeru ili obrnuto ovisno o geografskoj dužini?

Ja mislim da se glavne elise se moraju okretati onak kak je konstruktor helija zamislio. Što se tiče ovih repnih elisa, mislim da su naopačke...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JR ERGO 30

Reply #10
Čitao sam po netu jer sam bio u nedoumici u kojem smjeru bi se trebale vrtit elise, zaključak je uvijek bio - tak svejedno. Kak složiš, tak će se vrtit, helić će letit i bok
MAK Zapad

Odg: JR ERGO 30

Reply #11
Čitao sam po netu jer sam bio u nedoumici u kojem smjeru bi se trebale vrtit elise, zaključak je uvijek bio - tak svejedno. Kak složiš, tak će se vrtit, helić će letit i bok

Istina, ali moraš pazit kak ti se repne okreču u odnosu na glavne elise i to je to.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JR ERGO 30

Reply #12
Ljudi nemojte ga zbunjivati..
Samo je krivo okrenuo repne elise...
Napisao sam test iz uputa za taj heli!!!
I lijepo piše rukom okrenuti glavne elise obrnuto od smjera a repne se trebaju okretati u smjeru kaz. na satu.... to je samo test!!
Normalno da kada upali mašinu biti će obrnuto ali vjerojatno ima kakav kuplung ili tko zna što.... boooo...nisam baš takav helimajstor  :D
A čudno je jedino da dečko želi prvi puta letiti za ozbiljno na takvoj mašini  :o

Odg: JR ERGO 30

Reply #13
pa odlucio sam se sa veci helic zato sto mi se cini da cu lakse sa njim nego sa nekim manjim
a sto se tice freilauf-a Robi daj mi molim te reci sto je to?
zato imam vas da mi pomognete sto vise mozete zar ne?  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #14
pa odlucio sam se sa veci helic zato sto mi se cini da cu lakse sa njim nego sa nekim manjim
a sto se tice freilauf-a Robi daj mi molim te reci sto je to?
zato imam vas da mi pomognete sto vise mozete zar ne?  :)

Hi hi  :D, mislim da je to one way bearing. Mi bismo rekli jednosmjerno kvačilo kaj ti je u glavnom zupčaniku.
Gdje misliš nabavljati rezervne dijelove i gdje si kupio tu makinu? I iskreno ja bi se na tu mašinu bojal staviti drvene elise.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3