Skip to main content

Topic: Outrage Velocity 50 (Read 56518 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #135
Za 450 sam imao jedan dio kojeg staviš umjesto headbuttona i kroz njega proteraš flybar šipku i onda možeš mjerit pitch s klasičnim pitch gaugeom. Kak ti mjeriš pitch na 550, koliko dobiješ-dobiješ ili mjeriš razmak među sabljama, nešto treće?
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #136
Za 450 sam imao jedan dio kojeg staviš umjesto headbuttona i kroz njega proteraš flybar šipku i onda možeš mjerit pitch s klasičnim pitch gaugeom. Kak ti mjeriš pitch na 550, koliko dobiješ-dobiješ ili mjeriš razmak među sabljama, nešto treće?

Ja? :). Isto kao ti za 450 :) dobiš šipkicu u kitu. Ne mjerim razmak između sablja, isključivo ovak jer mislim da je to lakše i preciznije. Glavno mi je da je iza svjetla pozadina a ne šarena tako da sa okom mogu dobro odmjeriti. Isto treba paziti da je taj angle gouge stavljen okomito na sablju i onda gledaš što paralelnije sa saboljom i to je to, to je dovoljno.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

 

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #137
šta si se stis'o... daj 20 funtica za alignov digitalni :D
ja naručio sebi prije par dana
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #138
šta si se stis'o... daj 20 funtica za alignov digitalni :D
ja naručio sebi prije par dana

Pa onda bi mogao i iPhone koristiti, zar ne? Digitalni moraš kalibrirati (ne samo jednom), moraš helić staviti u vagu, na kraju te ispadne više posla za istu stvar za koju si dao više novaca...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #139
znam da treba kalibrirat... nije neka stavka... iphone nemam, zašto misliš da svi imaju iphone :P :D
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #140
znam da treba kalibrirat... nije neka stavka... iphone nemam, zašto misliš da svi imaju iphone :P :D

iPhone je samo primjer neprecizne elektronike ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #141
Ma zaljepit ću s gaffom nekakvu flybar šipkicu i izmjerit klasičnim pitch gaugeom, to je najbolja kombinacija
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #142
znam da treba kalibrirat... nije neka stavka... iphone nemam, zašto misliš da svi imaju iphone :P :D

iPhone je samo primjer neprecizne elektronike ;)

ne bih se složio da je senzor nagiba kao takav neprecizan... mislim da je puno nepreciznije ljudsko oko kad zaključi je li pitch namješten na 11 ili 11 i mikron... ali dobro, vi svi imate više iskustva, vjerujem da ste probali puno stvari... svaka škola se plaća :)
ja ću svakako probat 10-ak puta neke stalne nagibe premjerit pa vidjet ima li odstupanja
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #143
Ma nije uopće bitno da li imaš 13 ili 13.5° pitcha (bezveze bubam brojke), bitnije je da kad je palica na sredini imaš 0°. Kakvi mikroni  :D
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #144
Ma nije uopće bitno da li imaš 13 ili 13.5° pitcha (bezveze bubam brojke), bitnije je da kad je palica na sredini imaš 0°. Kakvi mikroni  :D

upravo tako , a u konačnici i blade tracking radiš "vizualno " nema nikakve digitalije...
dx9-xd8-gobac630

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #145
Ovo je koristan alat za podešavanje 0° pitcha:
http://www.readyheli.com/RDLohrs-Universal-250-450-Zero-Pitch-Tool_p_37918.html

Možete ga napraviti i sami od ravnala ili ravnog komada plexyja ili nečeg sličnog

EDIT: i kad se sve podesi na kontroleru, skine taj komad plastike s gripova i stave elise, treba ih svinuti jednu do druge i kad je palica kolektiva na sredini, sablje trebaju biti u ravnini. To je jako precizan način (ako nemate lufta na gripovima itd., a ne bi trebali imati), uostalom tak se i V-Bar setupira
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #146
Zakon!!! Svaki dan naučim nešto novo :)
--
Brže nisam mogo, sporije nisam htio...

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #147
Goblin ima super podešavanje pitcha, ne znam zakaj i drugi to ne rade.

[attachimg=1]
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #148
Ima i Kasama, ima i Tarot, a možeš kupit Lynx aftermarket štangice za bilo koji heli
MAK Zapad

Odg: Outrage Velocity 50

Reply #149
ako se ne varam i raptor ima na frejmu oznake za podesavanje pitcha
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote