Skip to main content

Topic: HK 450GT set up (Read 12750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 450GT set up

Reply #30
He he  :D. Ak se hočeš baviti sa helićima moraš znati da buš potrošil nofce. Za kaj? Da letaš po zraku... i onak niš zapravo korisno nisi napravil, o čemu pričamo? Ovo je luksuz :) To je kao da se hočeš j. a da ti ne u. hihihi :D

Mislim, jedino ak nekak ne zarađuješ... ne?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: HK 450GT set up

Reply #31
He he  :D. Ak se hočeš baviti sa helićima moraš znati da buš potrošil nofce. Za kaj? Da letaš po zraku... i onak niš zapravo korisno nisi napravil, o čemu pričamo? Ovo je luksuz :) To je kao da se hočeš j. a da ti ne u. hihihi :D

Mislim, jedino ak nekak ne zarađuješ... ne?

nemoj se j. a da ti ulazi postanes marko grubinic,a to valjda ne zelis  :D :D

salu na stranu svaka budala ima svoje veselje netko voli letit okolo netko hoce 3D i na kraju krajeva uzet ces si sta ti novcanik dopusti

Odg: HK 450GT set up

Reply #32
He he  :D. Ak se hočeš baviti sa helićima moraš znati da buš potrošil nofce. Za kaj? Da letaš po zraku... i onak niš zapravo korisno nisi napravil, o čemu pričamo? Ovo je luksuz :) To je kao da se hočeš j. a da ti ne u. hihihi :D

Mislim, jedino ak nekak ne zarađuješ... ne?

nemoj se j. a da ti ulazi postanes marko grubinic,a to valjda ne zelis  :D :D

salu na stranu svaka budala ima svoje veselje netko voli letit okolo netko hoce 3D i na kraju krajeva uzet ces si sta ti novcanik dopusti

Da, ja garantiram da bu te ispalo jeftinije ak zemeš bolje. Jedino ako misliš sezonski letit da probaš heliće. Onda ljepo zemeš HK, skršiš ga i mirna Bosna.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: HK 450GT set up

Reply #33
Osim toga, ovo je jako skup hobi, pogotovo ak zaglibiš u heliće. A ak ti je sve preskupo, kak Luxo veli, imaš sim  :)

Vidim da me se spominje pa...
Ma sad ste zabrijali u neke klase. Ovo kaj si rekao je tipa ako nemaš love nećeš moći UOPĆE ulaziti u ovaj hobi igraj se doma na simulatoru, pa kad skupiš love za par mjeseci ili godinu ili idući tjedan onda si kupi nešto bolje. 
Ok to je savjet, primljeno na znanje. Netko će tako i napraviti.

NO

Netko hoće odmah, netko se boji da to skuplje ne razbije, netko neće sim, netko želi vidjeti heli kako leti, hoverira, ili što god ga napaljuje u tom hobiju s helijima.
Čovjek ima 5 soma kuna i obitelj i ne može si ili možda racionalno ne želi si priuštiti stvar koju možda  u biti ni ne treba. Nekome je ovaj hobi ispuh i zabava.
Čovjek uzme heli, sjedne za stol šarafa, sluša mjuzu, zapali, zajebancija. Meni tak svejedno kaj šarafam i letim. Cijeli dan sam za kompom i treba mi bijeg.
 
Ja sam letio čim sam vidio da mi je heli koaksijalni dosadan, pa solo s kojim su se svi oduševili. Kupio sam HK450 i nisam ga letio, kupio sam 250 za koji nitko ne bi preporučio početniku još pogotovo što je HK jer eto znamo da su djelovi ponekad upitni na njima.  Uzeo sam si ga i letio s njm. 
I odmah se zabavljao s njim, čak i bez simulatora i bez čekanja i došlo me 500-600 kuna bez stanice s poštarinom. Omjer vrijednosti uloženog i dobivenog je ogroman i to nitko ne može osporiti za tu klasu. Imam ga skoro dvije godine, pao je dvaput i šteta sve skupa je bilo ni 100 kuna....

Svako ima svoj gušt, moj je svaki dan kad odem do dućana uzmem malog u vrečicu i pored dućana na igralište i odvozim par krugova i to je bilo to.
Čak podjednaki gušt mi ih je slagati, kao i letiti. I to je to, ja sam došao do zabave za malo novca. oko 500 kuna po heliću. Jedino sam izdvojio za stanicu i recivere.

Ovisno što čovjek očekuje i što ga zanima.

Uzeti će na znanje sve ovo što je svako napisao, i izabrati sam.

HK je low budget u svemu što se tiče helija.

OK nisam glup, znam čitati forume i recenzije kao i svako drugi,  moj izbor za moje potrebe je bio HK.
Što netko kaže na moj izbor na to ja kažem "whatever". Ako netko ima direktno pitanje da mu odgovorim o mojim iskustvima s ONIM ŠTO IMAM rado ću realno odgovoriti.


Odg: HK 450GT set up

Reply #34
Eo, sad smo imali ljepu diskusiju za kaj forum i služi pa bu si čoek lepo odlučil, postigli smo cilj, hvala dečki :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: HK 450GT set up

Reply #35
Sve 5, kao što rekoh, ovdje ne pričamo o ženama, djeci i financijskoj situaciji, ako me netko pita "Da li ovo valja?", ja ga ne pitam: "Koliku imaš plaću", već mu kažem da li to valja ili ne valja. Jednostavno.

Meni je stvarno drago da si ti našao zabavu u tim HK-ima i to je stvarno super. Isto tako nekoga vesele depronci. Ja na osobnu žalost nisam u toj skupini  :D

Spominjalo te se samo oko repa. Da li ti repovi dobro drže na helićima?
MAK Zapad

Odg: HK 450GT set up

Reply #36
Za moje potrebe savršeno! ;)
Ima wag kada stavim prejako gain.
Na Futabi je oko 45 na starom heliju i na novom 250 je blizu 60

Složi jednog 250 s djelovima kao ja i reci kako stoji rep.
Isključivo s djelovima koje sma koristio, heli leti odlično, što se može vidjeti na par filmića koje sam postao ovdje.

HK-250GT flying around
a ispod je jedan od prvih letova

HK-250GT from Hobby king first flight


Odg: HK 450GT set up

Reply #37
Da jedan dodatak:

nakon što sam prešao na veći pinion rep je još bolji s assan mems žirom. Očito je trebalo još tail speed-a.

Na prvom sam imao 11T, na drugom 12T a onda sam na oba stavio 14T.

Odg: HK 450GT set up

Reply #38
Pravo robi govori, ako mozemo dat toliko para za HK, mozemo stedit jos malo pa kupit tarota...
Neka cifra za njega bi sa postarinom carinom i pdv-om bila 2100 kn (pa nije bas ni malo al ajde).
No zanima me sto to igra u mom slucaju.
Tarot je fbl.
Inace nisam bas nesto lud za elektrom, u ovom slucaju radim iznimku samo da bi se naucio da nebi zasro erga kojeg sam nedavno uzeo... ko ce to ponovo osposobit ako ga skrsim xD
Ergo ima flybar....
E sad, sto za mene znaci prijelaz sa fbl sistema na regularni ?
Znaci sa nicim nisam prije letio, i ako se sad naucim na fbl sistem, jel ima nekih problema sa povratkom na flybar tj na erga ?
Koliko sam skuzio, ova investicija bi se barem trebala isplatit jer ako ikad pozelim letit 3D, sa tarotom i ovim setupom koji dobijem uz njega nece bit nikakvih problema, zar ne ?


P.S.
Koliko dugo traje baterija na tim cudima ? xD

Odg: HK 450GT set up

Reply #39
Pravo robi govori, ako mozemo dat toliko para za HK, mozemo stedit jos malo pa kupit tarota...
Neka cifra za njega bi sa postarinom carinom i pdv-om bila 2100 kn (pa nije bas ni malo al ajde).
No zanima me sto to igra u mom slucaju.
Tarot je fbl.
Inace nisam bas nesto lud za elektrom, u ovom slucaju radim iznimku samo da bi se naucio da nebi zasro erga kojeg sam nedavno uzeo... ko ce to ponovo osposobit ako ga skrsim xD
Ergo ima flybar....
E sad, sto za mene znaci prijelaz sa fbl sistema na regularni ?
Znaci sa nicim nisam prije letio, i ako se sad naucim na fbl sistem, jel ima nekih problema sa povratkom na flybar tj na erga ?
Koliko sam skuzio, ova investicija bi se barem trebala isplatit jer ako ikad pozelim letit 3D, sa tarotom i ovim setupom koji dobijem uz njega nece bit nikakvih problema, zar ne ?


P.S.
Koliko dugo traje baterija na tim cudima ? xD

Ne brini se za prijelaz sa fbl na fb. Sa tim tarotom i 3D-om nema nikakvih problema, pogotovo kaj je fbl.
Baterija traje cca 7min normalnog leta ili 6min sport leta ili 5min divljanja. CCA
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3


Odg: HK 450GT set up

Reply #41
Prije svega hvala svima na pomoći.
Za početak ču kupit stanicu TURNIGY 9CH i vježbat na simulatoru dok ne skupim još para da mogu kupit Tarota.
Kolko vidim Tarot je dobar za naučit sve osnove i dosta jak za 3D tako da kasnije nemoram kupovat novi helikopter.

Robi1kenobi vidio sam da si i ti kupio ovakvog Tarota pa me zanima kolko si platio carinu i dostavu odprilike?






Odg: HK 450GT set up

Reply #42
Ja sam svog kupio od nea s foruma, ali moj je bio kompletno drukčiji, s MKS servačima, drugim ESC-om, BeastX-om, itd. itd. itd.
Računaj 23% poreza + stotinjak kn ostalih davanja. A možda i prođeš bez carine
MAK Zapad

Odg: HK 450GT set up

Reply #43
sve je to isto smece i hk i copterx i tarot kolko god vi mislili da je jedan kvalitetniji od drugih
moje misljenje je da je sve to isto losa kineska kopija aligna

da ne ispadne da pricam gluposti evo jedan od xxxx linkova kvaliteta  tarota naspram ostalih kopija

http://myrcguide.com/index.php?topic=10553.0

lose vide
losa zavrsna obrada
malo predugacke vide feathering shafa
fali komad na padels-ima
itd. itd.


Odg: HK 450GT set up

Reply #44
Prije svega hvala svima na pomoći.
Za početak ču kupit stanicu TURNIGY 9CH i vježbat na simulatoru dok ne skupim još para da mogu kupit Tarota.
Kolko vidim Tarot je dobar za naučit sve osnove i dosta jak za 3D tako da kasnije nemoram kupovat novi helikopter.

Robi1kenobi vidio sam da si i ti kupio ovakvog Tarota pa me zanima kolko si platio carinu i dostavu odprilike?

Pa napiso sam ti ja gore, postarina ti je 54$ sto u totali sa helicem i 33% carine i pdv-a ispadne 2100kn....